Turbina Anulata Si Totusi Consuma Ulei....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by danytax View Post
    unii mecanici spun ca sint semeringurile de supape si altii spun sa o segmentez ca am deja 130.000 km in regim de taxi.mai astept pareri......
    Prietene nu stiu cum sa-ti spun dar e cam devreme ca sa te gandesti la segmentare. Eu am cu golanul meu 271.000 tot in regim de taxi de cand a iesit pe poarta dealerului si nu consuma gram de ulei cere mai multe pareri pe la serviceuri

    Originally posted by sorcer View Post
    Nu stiu cine te-ar crede ca dupa 250.000 inca ai ambreiajul original !
    eu il cred. A mea are 270.000 si nu am umblat la ambreiaj si nici nu da semne de oboseala
    Last edited by Taik; 25 August 2011, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      Originally posted by danytax View Post
      Am anulat ungerea la turbina[euro 4] si sau scos paletele din interior datorita faptului ca masina consuma 1l de ulei esso 10w40 la 5-600km dar tot in aceasi situatie am ramas......help
      aceesi problema am patit-o cu un euro 3,am anulat turbina si tot papa ulei,pana nu am resegmentat motorul nu am scapat,segmentii care curata pistonul erau uzati,ceilalti 2 de pe piston erau k,dar i-am schimbat pe toti,cand pica turbina,papa ulei si proprieterul complecteaza cu ulei de care prinde ceea ce duce la uzura segmentilor.am resegmentat motorul,dar sincer nu o puteai numi masina,fara turbina.e logan,sa faci motorul ala 169000 km
      sa schimi turbina,a fost prima si ultima masina diesel pt mine.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google