Injectoare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by vadim_braia View Post
    Daaa stie .. la ce scoruri are

    270 o supapa + montaj + baliverne

    O supapa la oricare magazin , OEM in cutie costa in jur de 200 lei .. la el service 270 . Asa ca sa fim seriosi .
    Si 200 la un magazin care are si el un adaos mai considerabil .

    Mai are rost sa precizez ca iti ia 50 lei sa-ti testeze injectoarele ? ... adica sa puna 4 eprubete in conditiile in care iti repari injectoarele la el .
    Daca vi se pare scump atunci da'ti fuga la turc sa vedeti acolo preturi. sau chiar la reprezentanta Toti clienti care au fost la mine, sunt si de pe forum, au fost foarte multumiti de raportul calitate/pret.
    Last edited by ady24; 7 January 2011, 23:02.

    Comment


    • #47
      Mai baieti.Concurenta sau reclama corecta ar trebui sa se faca pe cit de bun e cineva si nu pe cit de rau e celalalt.Nu mai aruncati vorbe aiurea ca fetele.

      Eu si marea majoritate intru aici sa aflu lucruri pe care altfel nu am cum(nimeni nu zice ca e 100la100 adevarat sau corect dar imi fac o idee)La rindul meu cind aflu ceva spun mai departe pentru cei ce nu stiu.

      Eu zic totusi sa vorbiti de injectoare si restul sa lasati pentru mesaje private
      sigpicPasionat de MCV si natura

      Comment


      • #48
        In sfarsit, bravos @padurarud,ati pus puctul pe "i" , deja s'a cam deviat de la subiect de mult si asta nu face bine nimanui. Si inca ceva si am terminat discutia pe tema asta, daca va intereseaza domnule @vadim_braia, diagnoza injectoarelor plus diagnoza auto este gratuita cu conditia sa se reconditioneaza minim un injector. Daca dumneavostra mai gasiti o astfel de oferta pe undeva, atunci no comment

        Comment


        • #49
          Originally posted by ady24 View Post
          In sfarsit, bravos @padurarud,ati pus puctul pe "i" , deja s'a cam deviat de la subiect de mult si asta nu face bine nimanui. Si inca ceva si am terminat discutia pe tema asta, daca va intereseaza domnule @vadim_braia, diagnoza injectoarelor plus diagnoza auto este gratuita cu conditia sa se reconditioneaza minim un injector. Daca dumneavostra mai gasiti o astfel de oferta pe undeva, atunci no comment
          Cam toata lumea ofera asa ceva . Ideea este ca la "Delphi" supapa este 200 ron nu 270 .
          Eu incerc sa scot in evidenta faptul ca adaosul este fabulos , si cei care nu stiu dau banu' .

          Originally posted by eu_blitz View Post
          @vadim_braia: ce ai facut, ai rezolvat problema?
          Saptamana viitoare sper , ca vreau sa fac toate 4 injectoare .
          Last edited by vadim_braia; 8 January 2011, 00:07. Reason: Automerged Doublepost
          MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

          Comment


          • #50
            Originally posted by vadim_braia View Post
            Cam toata lumea ofera asa ceva . Ideea este ca la "Delphi" supapa este 200 ron nu 270 .
            Eu incerc sa scot in evidenta faptul ca adaosul este fabulos , si cei care nu stiu dau banu' .
            Cum adica la "Delphi" la fabrica de la Iasi ? Eu le aduc direct din Franta de aceea si calitatea materialului din care este facuta este net superioara celei din Romania,asta va garantez. Cele de la Iasi sunt scoase din fabrica vrac, pe sub mana si vandute la alte service'uri din tara la preturi de nimic, de aceea sunt asa de ieftine, dar calitatea lor lasa de dorit, stiu ce spun pentru ca am avut si eu si am fost foarte dezamagit de calitatea materialului.
            Last edited by ady24; 8 January 2011, 00:28.

            Comment


            • #51
              Originally posted by ady24 View Post
              Cum adica la "Delphi" la fabrica de la Iasi ? Eu le aduc direct din Franta de aceea si calitatea materialului din care este facuta este net superioara celei din Romania,asta va garantez. Cele de la Iasi sunt scoase din fabrica vrac, pe sub mana si vandute la alte service'uri din tara la preturi de nimic, de aceea sunt asa de ieftine, dar calitatea lor lasa de dorit, stiu ce spun pentru ca am avut si eu si am fost foarte dezamagit de calitatea materialului.
              Pai si alea de la noi unde se duc ? nu tot pe masini ? .. si export franta ?
              MCV 1.5dCi & Volvo 2.5I

              Comment


              • #52
                Or fi si pentru export,nu zic nu, insa francezii nu vor cumpara niciodata piese de la noi, cel putin asa cred eu. Cu siguranta au si ei propria lor fabrica delphi in franta, nu cred ca se bazeaza pe exportul nostru de la Iasi :P . Daca doresti putem discuta mai multe pe privat, sa lasam topicul sa continue cu discutiile aferente tiltului.

                Comment


                • #53
                  scuze dar ai citit pe cutie unde sant facute si scrie franta?
                  eu nu am vazut asa ceva

                  Comment


                  • #54
                    concurenta intre meseriasi e tot timpul buna pt noi, ceilalti eu din ce-am vazut, ady24 face treaba super ok si daca e sa am probleme cu taraboanta mea, la el o sa apelez.
                    internal combustionizer

                    Comment


                    • #55
                      fiecare are o optiune asta este treaba ta crezi ca ne intereseaza si pe noi unde te duci tu cu masina atata timp cat nu poti spune daca ai mai fost si in alta parte
                      si scuze :
                      concurenta intre meseriasi e tot timpul buna pt noi, ceilalti eu din ce-am vazut, ady24 face treaba super ok si daca e sa am probleme cu taraboanta mea, la el o sa apelez.
                      de unde si pana unde de la IASI ai vazut u ce face ADY24????????????

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by db-75-mai View Post
                        fiecare are o optiune asta este treaba ta crezi ca ne intereseaza si pe noi unde te duci tu cu masina atata timp cat nu poti spune daca ai mai fost si in alta parte
                        si scuze :
                        concurenta intre meseriasi e tot timpul buna pt noi, ceilalti eu din ce-am vazut, ady24 face treaba super ok si daca e sa am probleme cu taraboanta mea, la el o sa apelez.
                        de unde si pana unde de la IASI ai vazut u ce face ADY24????????????
                        Stai linisti ca am clienti din toata tara,,inclusiv din Iasi, sa sti ca nu ma supara concurenta, vorba aceea :ce nu ma doboara ma intareste

                        Comment


                        • #57
                          bravo diferenta este ca eu ma duc prin toata tara si nu pun clietii sa vina la mine ii costa suplimentar daca au masina imobilizata?? ee atunci cum face

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by db-75-mai View Post
                            bravo diferenta este ca eu ma duc prin toata tara si nu pun clietii sa vina la mine ii costa suplimentar daca au masina imobilizata?? ee atunci cum face
                            Aia e altceva, pentru o scanare ma mai duc si eu dupa ei , dar daca e vorba de schimbat injectoare sau ceva,vine cu masina direct la service la mine.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by db-75-mai View Post
                              de unde si pana unde de la IASI ai vazut u ce face ADY24????????????
                              nu-i asta problema. cand ti se duc 2 injectoare, pai cat e sa faci un drum pana in bucuresti sau na, trimiti direct cu posta. ideea e sa apelezi la cineva la care stii ca au mai fost si altii si n-au fost probleme. daca cei care au fost pe la tine, te recomanda si-s multumiti, f. bine. atunci am si eu ce sa zic altora despre meseriasi buni.
                              internal combustionizer

                              Comment


                              • #60
                                daci ai fii citit si mai in urma ai fii vazut ca si eu am facut treaba buna
                                dar lasa asa suntem intai ne ia gura inainte si dupa vine mintea
                                multumesc oricum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google