Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    filtrul ala de motorina eu stiam ca la euro 4 e mai lung....

    Comment


    • #62
      Originally posted by Drogas View Post
      NU stiu ce sa mai zic, cureaua mea schimbata la reprezentata e cea cu scris galben Made in UK in ambalaj original si tot aia a fost pe masina la 27000km cand am schimbat-o era impecabila fara nici o crapatura.

      ......................... .
      In cazul benzinarelor asa este, m-am abtinut sa spun ca si la dizal e la fel.

      Nu stiu de unde a aparut cu scris albastru...

      Cand vad poza lui Keanu acolo unde o strange intredegete si se rupe...chiar nu pot sa cred.

      PS: Am taiat cureaua veche (aproape 3 ani si 73000 km) si am indoit-o cat am putut, NU se rupe nicicum...

      PPS: De mine vazut este o facatura grosolana ce a vandut baiatu ala si trebuie sanctionat (metodele seamana cu ce a spus CataFof ).
      Attached Files
      Last edited by Octavian; 16 August 2011, 19:23.

      Comment


      • #63
        Da asa este mai lung decit euro3, si stuturile sunt drepte.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Drogas View Post
          Filtrul ala de ulei nu e original.
          is eu am cumparat exact filtru de ulei ca ala din poza si da este facatura , dupa 1000 km a trebuit sa il schimb curge pe la imbinare . Nu stiu unde o sa ajungem cu piesele astea , vad ca la toate colturile se comercializeaza piese de origine , uite un exemplu peste care am dat zilele astea: http://www.okazii.ro/catalog/5555354...-de-uzina.html
          si mai imi si spune ca de ce citesc anuntul motamo ) da oare cum ar trebui sa citesc piese de uzina vaporu srl?)

          Comment


          • #65
            Originally posted by slim_daddy40 View Post
            si eu am cumparat cureaua de distributie de la afolie_auto( o am montata pe masina acum am doar 10.000 km de la montaj nici nu stiu ce sa fac), in service-ul dacia pot cumpara doar cureaua fara rola sa o schimb doar in service dacia ma intereseaza) ms!
            Pai si ce mai astepti eu as zice sa nu mai astepti nici o zi.. iei bani imprumut si cumperi o distributie calumea... si o schimbi.. Dan_sparco cand a vazut ce am patit zicea.. a pai eu nu am numa 18.000 o mai las... ca nu are nimic.. si uite ca a patit-o si el.. de curiozitate da-o jos si uitate numa la increstatura.. vezi cum arata

            SI tot in acelasi timp mare grija si cu filtrele de motorina cumparate.. de la persoana respectiva... s-ar putea sa aveti surpriza in timp cu injectoarele.. sunt mai rele decat cele mai ieftine filtre de motorina de pe piata
            Last edited by KeanuRev; 16 August 2011, 21:56. Reason: Automerged Doublepost
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #66
              Persoana respectiva se cheama afolie_auto iar nr de telefon 0723237253. mail afolie_auto@yahoo.com

              Si nu mai raspunde la nimic.

              PS: am set nou de [placute frana care (am mai spus) nici cadou nu il dau, desi am luat teapa cu 100 lei.
              Last edited by crististreulea; 31 August 2011, 22:18.

              Comment


              • #67
                poze aici.aceste poze sunt puse la dispozitie de ciprishor.
                Personal nu cunosc persoana din poze.
                Numai bine.
                ps:cautand pe net am mai gasit un nr de telefon.0723237253 - 0771365104
                vad ca are pe o**zii.ro destule calificative bune.
                Last edited by Augustin-Yng; 16 August 2011, 22:47.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #68
                  sal . am citit paginile cu distributia rupta si imi fac si eu griji, am schimbat distributia la 64000 acum am 80000, am pus distributie de la klaxcar, din ce imi aduc aminte pe curea scrie DAYCO , rola nu mai stiu...acum ma intreb daca este o factura si distributia mea.. as vrea sa fac o verificare sa vad cum se prezina cureaua , sa dau capacul de plastic si sa verific, se observa ceva sau muncesc degeaba,,,,?!

                  Comment


                  • #69
                    OFF-Topic: Keanu nu ai zis nimica de capetele de bara care le-ai luat tot de la asta si ni so dus dupa 10 - 15000 km :p
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #70
                      Varianta scumpa: Piese de origine

                      Varianta low cost:

                      Comment


                      • #71
                        Ce sa mai zic de capete de bara.. aia ii nimica toata... pe langa necazurile care pot aparea de la o prostie dinasta oricum ideea ii ca toate piesele se pot face aiurea..... inclusiv un surub care se rupe cand nu ii cazul..
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #72
                          Keanu te contrazic un pic. Din punct de vedere securitate e mai important capatul de bara decat distribuita. Aia se rupe, se opreste motorul aia e tragi pe dreapta, Dar daca la 140 150 se rupe capatul de bara/ pivotul .... oare care ar fii deznodamantul?

                          Cu cap de bara piese de origine am patit-o si eu , am mai spus pe un topic dar nu a bagat nimeni de seama. Capatul de bara care a stat pe masina 130 000km era muuult mai teapan decat ala care a stat 10 000km.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            daca isi stiti numele si adresa la acel individ adunati-va si faceti o plangere la diicot pentru inselaciune prin canale electronice , am patiti si eu ceva asemanator cu unu de pe okazii si am gasit inca 5 baieti care au patit la fel si am facut plangere la diicot si au acceptat-o (am primit scrisoare de confirmare de la ei ) si urmeaza sa cerceteze , va recomand si voua , daca nu cel putin o plangere penala pentru inselaciune la politie . S-a inmultit atat netu cat si magazinele de oameni de 2 bani care vand produse facute pe sub vapor (ca pe vapor cred ca ar iesi mai bine;)) ).

                            Comment


                            • #74
                              asa este .eu unu daca e ceva piese le cam iau din reprezentanta cu ceva reducere ce-i adevarat si le schimb eu dar macam am garantia lor.

                              Comment


                              • #75
                                eu unul ma bag am si o dovada ca am cumparat de la el am factura de la posta cu nume data pret etc. daca va hotarati pt o plangere eu ma bag ! o sa fie putin cam greu dar nu imposibil macar sa nu mai vanda prostii din astea ! astept raspunsul celor 'pagubiti'!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google