Consum mediu al Loganului 1,5 dCi Euro4

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe drumul Bucuresti-Brasov si retur (Intalnirea nationala) 420 km am consuma 21.8L de motorina Euro 4 de la Petrom (5.2%). Viteza maxima 140km/h (pe distanta scurta, proximativ 5km), viteza medie 47.5km/h. Multumit...

    Comment


    • Eu am fost ieri la bunicamea Mahmudia(Tulcea) pe ruta Constanta-Tulcea-Mahmudia si retur si am consumat 14L de motorina si km facuti cam 350km iar media la consum a fost 3.7 la dus si la intoarcere sa dus la 3.9L dar am scos consumul asta pentru ca era ceata pe drum si am mers cam cu 80-90km/h(la dus) doar la intoarcere am fortat putin mai mult cam 120km/h.

      Comment


      • Sibiu - Alba Iulia - Sibiu x2 aprox 308km, consumul de pe CB 4,3%. Mentionez ca sunt in rodaj si am tinut-o la 2500rpm in treapta a V-a cam 80% din drum.

        Comment


        • Azi am facut si eu plinu'...700 km ...350 oras,350 afara...43 l...consum 6,1%
          Asta e am talpa cam mare...
          sigpic

          Comment


          • va salut pe toti, cel mai mic consum asta vara, 4,1% arata pe CB, consum mediu ca instantaneu nu am, acum 5,3-5,5% in oras, motorina de la petrom.

            Comment


            • Am facut plinul la PETROM Titan, 7km in Bucuresti in 45 minute si restul pana la 145 de km pe sosea in 1h si 16 minute, viteza medie pe CB 70.7 km/h cu 120-170 in afara localitatilor si 50-90 in localitati iar consumul 6.1 l/100 km, la intoarcere tot 138 km in afara Bucurestiului in 1h si 20 minute (cam ceata ieri pe E85), iar consumul mediu la 6 l/100km, viteza 110-140 in afara si 50-70 in localitati.
              sigpic
              Ambition 1.5 dc

              Comment


              • am ambition 1.5 70cp si am bagat numai premium si acum alpin de la OMV (euro 5), o singura data la covasna am bagat evo5 de la mol ... bune amandoua!
                la consum am facut asta vara Bucuresti/ramnicu valcea/sibiu si retur, bucuresti/constanta, bucuresti/giurgiu cu ac si mi-a luat cam 4,3%-4,4%, iar in bucuresti aveam 5,4%. acum pe bord am 5,2% in bucuresti si am verificat si la pompa si tot cam pe acolo iese. Fara minciuna, cu o viteza medie de 27-28.
                nu ii dau mai mult de 3000 rotatii decat rar, in rest aprox. 2500. viteza maxima 130 - autostrada.
                Logan - siguranta si incredere!

                Comment


                • Originally posted by razvan2007
                  am ambition 1.5 70cp si am bagat numai premium si acum alpin de la OMV (euro 5), o singura data la covasna am bagat evo5 de la mol ... bune amandoua!
                  la consum am facut asta vara Bucuresti/ramnicu valcea/sibiu si retur, bucuresti/constanta, bucuresti/giurgiu cu ac si mi-a luat cam 4,3%-4,4%, iar in bucuresti aveam 5,4%. acum pe bord am 5,2% in bucuresti si am verificat si la pompa si tot cam pe acolo iese. Fara minciuna, cu o viteza medie de 27-28.
                  nu ii dau mai mult de 3000 rotatii decat rar, in rest aprox. 2500. viteza maxima 130 - autostrada.
                  motorule euro 4; nu mai baga motorina euro 5, ca nu e bine deloc.....
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • motorule euro 4; nu mai baga motorina euro 5, ca nu e bine deloc.....
                    de ce nu e bine? cunosc multi care baga diesel euro 5 in motoarele euro 4
                    care este problema?
                    chiar ma intereseaza, ca fac aproape 10.000 km de cand pun numai euro 5
                    Logan - siguranta si incredere!

                    Comment


                    • Motorul DCI Euro 4 tuseste daca-i bagi Euro 3 sau mai slaba, iar daca-i bagi Euro 5... te pupa! Ii place la nebunie!

                      Comment


                      • multumesc

                        si cred ca vin si eu duminica asta daca se organizeaza ceva
                        Logan - siguranta si incredere!

                        Comment


                        • Originally posted by Sp!ke
                          Motorul DCI Euro 4 tuseste daca-i bagi Euro 3 sau mai slaba, iar daca-i bagi Euro 5... te pupa! Ii place la nebunie!
                          pai atunci daca e asa cum spui tu, care mai e rostul motorinei euro 4 si motorinei euro 5? ar fi motorina euro, pentru toate motoarele diesel cu norma euro, si motorina ieftina, pt alea non-euro, corect? eu sunt de parere ca daca motorul e euro 4, atunci folosesti motorina euro 4, daca e euro 5, atunci pui motorina euro 5. ca nu degeaba e indicat asa. eu zic sa dati un search la pe net sa vedeti exact care sunt calitatile motorinei euro 4 si care sunt calitatile motorinei euro 5, si daca gasiti diferente intre ele, atunci nu cred ca o sa te mai pupe motorul pe termen lung!
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • consum de consum

                            6.5l / 100Km la 150 / h constant pe e 85 intre bacau si ploiesti
                            4.3l---110 km/h

                            Comment


                            • Plin pe plin: 877 km cu 44 l motorina Euro4 Petrom... media ~5.02L%. Consumul este mixt 50% urban, 50% extraurban.
                              Last edited by Sp!ke; 13 December 2007, 22:16.

                              Comment


                              • am alimentat numai de la petrom eurodies 4. Asta vara am scos un consum de 3.9 pe o distanta de 120 km(nici mai mult nici mai putin de 2000 ture)am incercat si acum insa consumul a crescut cu aproape in litru(de iarna nu i ca vara) In buc. am 6.5l

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google