Consum mediu al Loganului 1,5 dCi Euro4

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma refeream doar la vreun "toma necredinciosul
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • sa fi contat si ca e remapata ? cel putin asa vad la user.
      intr-adevar, pare destul de greu de crezut. nici in oras (bucuresti pe la ora 18)
      n-am scos mai mult de 7,2-7,4 si o calc.

      Comment


      • dar sigur nu stai in 4ooo-43oo rpm.
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • asa e, dar nu ma asteptam sa fie o diferenta asa de mare. acum stiu.

          Comment


          • Consum Dacia Logan 1,5 DCI 85CP

            Consum la 90-100 mers pe autostrada http://www.youtube.com/watch?v=Hpxla...ature=youtu.be
            Last edited by kosstelino; 3 February 2013, 16:11.

            Comment


            • da super medie dupa 100km parcusi pe autostrada cu maxim 90km reali.
              parerea mea e ca te amagesti singur.
              cu ce ma incanta daca consum 3litri si ajung de la Pitesti la Bucuresti in o ora si jumatate.
              http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

              Comment


              • Originally posted by kosstelino View Post
                Consum la 90-100 mers pe autostrada http://www.youtube.com/watch?v=Hpxla...ature=youtu.be
                asta-i "plaja" de mers la consum la drum intins 1.800-2.000. rpm

                Originally posted by lancer_kta View Post
                da super medie dupa 100km parcusi pe autostrada cu maxim 90km reali.
                parerea mea e ca te amagesti singur.
                cu ce ma incanta daca consum 3litri si ajung de la Pitesti la Bucuresti in o ora si jumatate.
                te incanta la buzunar ca iti ramane de o shaorma
                in momentul in care iesi pe o autostrada nu trebuie neaparat sa stai cu ea blana. daca nu te grabesti nu te deranjeaza ca ajungi cu 30 de minute mai tarziu. iar daca te grabesti risti sa nu mai ajungi.
                Last edited by RAZVAN-005; 3 February 2013, 18:35. Reason: Automerged Doublepost
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • Am plecat de la Horezu, am circulat legal cu 50-90-100, filmarea a fost facuta la intrarea pe autostrada. Pe autostrada am mai mers cu 90-100 cam 50km dupa care m-am plictisit si am mers cu 120-130. Consumul a crescut la 3,8 la intrarea in Bucuresti.

                  Comment


                  • Consum iarna 2012

                    astazi am trecut la rotile vara
                    la 1 noiembrie 2012 am pus jantele de tabla cu anvelope de iarna, am resetat consum si kilometri parcursi. dupa 4 luni de mers preponderent extraurban (schimbat trepte intre 2500-3000rpm, cox unde permite asfaltul si traficul) cam astea sunt rezultatele
                    Attached Files
                    http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                    Comment


                    • ai avut ceva km in patru luni
                      si la mine media este aceiasi pe perioada iernii : 4.90
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Prima data cind conduc loganul pe o distanta mai mare de 5 km si nu in oras.
                        Concret 210 km pe A2 constanta bucuresti plecarea dimineata la 6.30 autostrada libera in masina 3 persoane de fapt 2 ar trebui sa trec (fimiu, nevasta si bagajele cu greu ajung la greutatea mea) timp insorit fara vint.consum ptr cei 210 km mi-a aratat 6.8 la o viteza medie de 130 - 140 km si o turatie de 3200 -3400.masina are 52000 km reali toate reviziile la service dacia uleiulschimbat in fiecare an cu toate ca nici odata nu s-au facut 10000 km pe an.masina a fost cumparata de noua de socrul meu dar nici o data nu a vazut viteza mai mare de 120 de km.ma asteptam sincer sa aiba un consum mai mic in cel mai rau caz 6.am incercat si de 2 ori sa vad care este viteza maxima aproape 160 la blana imi ajunse-se piciorul la radiator. La prima impresie dezamagit de consum dar placut surprins de tinuta loganului.
                        Imi puteti spune daca consumul este ok am vazut consumuri mult mai mici trecute aici

                        Comment


                        • 210 Km la intoarcere pe A 2 Bucuresti Constanta timp insorit 18 grade si vant.
                          Consum 5,8 % viteza constanta 110 Km si turatii 2600.Pe distanta Bucuresti Fetesti consumul a fost de 6,2% portiune cu vant mai puternic.
                          Ma asteptam la mult mai putin

                          Comment


                          • daca vei face consumul de la plin la plin vei avea surpriza sa fie mai mare.

                            Comment


                            • Am un logan 1.5 DCI 2007
                              In afara consum 3.9 viteza de 100-110
                              In bucuresti 6.5-7.0 la ora de varf

                              Comment


                              • 3.9 % (chiar si 3.6 %) scoti daca mergi in treapta a V a la drum intins dar sa nu depasesti 70kmh adica undeva la 15oo rpm. este ok daca mergi la consum dar in felul acesta ti se aduna foarte multa funingine pe esapamente.
                                sa incerci dupa vreo 5oo km sa ii dai talpa undeva la 4ooo rpm "sa vezi atunci ce nu mai vezi" in spate de fum negru
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google