Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • got it..esti printre putinii care ma cred :P, merci.

    Comment


    • Salut,am si eu tot un dci de 85 cp cumparat in vara si pina acum am 10kkm cu el fac zilnic ruta cta-mangalia si retur consumul este 4,5 la% pe cb.

      Comment


      • La 90-100 km/h cam asa...
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • Mai mult ca sigur 95-100.

          Comment


          • Da exact,este un drum national nu autostrada mai ales ca soseaua trece prin statiuni si sate unde limita este de 50 la ora.

            Comment


            • De acord cu tine in ceea ce spui, chiar sustin consumul prezentat de tine ca fiind unul real. E un consum BUN.
              De acord cu tine si la conditiile de drum, o singura intrebare as avea (off-topic si cer scuze) drumul acela dintre constanta si mangalia nu este National European?
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • suge o

                logan 1.5 dci consuma in oras 7 la suta

                eu am o lada si nu consuma nimic
                Last edited by mihai bogdan; 17 February 2009, 21:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Drum European sau national se incadreaza in aceleasi limite de viteza parca asa mi-se pare comparativ cu autostrada unde limita este de 130 si poti fugi cu 200 sa scoti un consum de 10la %,cit despre oras am un consum rezonabil zic eu de 6 la%,niciodata 7.

                  Comment


                  • Nu scoti 10% la dci nici sa stai in cap, la extraurban.
                    La 160-170 constant (autostrada) presupun un 7,5-8% maxim.

                    Comment


                    • Un mcv 1.5 dci 85 hp din noembrie 2007 rulat aproape 20.000 km majoritatea in oras acum am consum de 6.8 l/100 numai motorina OMV

                      Comment


                      • Fratilor o mare problema am: loganul meu 1.5 85 cai imi consuma 5.9 mixt, iar dupa ce l-am dus la revizia de 1 an mi-a aratat 7.5!!!de la ce oare sa fie asta??mentionez ca am stat lanaga masina cat timp s-a lucrat la ea si nu s-au plimbat baietii sau chestii de genu asta
                        Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                        Comment


                        • Lasa ca va scadea dupa cateva sute de km.

                          Comment


                          • eu am consum mediu 6%.
                            de 6 nu-mi sare idiferent cum merg, dar mai mic se poate, am experimentat, daca nu schimb des vitezele si merg mai relaxat pot scoate si 5% in oras, dar eu merg mai turat de obicei, schimb vitezele la 2750-3000 rpm constant si incerc sa nu merg cu mai putin de 2000 rpm.
                            sigpic

                            Comment


                            • Mai, iarna cu aerul conditionat deschis la maximum de caldura pozitia 1 (in general) pe ventilator, scot la in circuit in oras cale de 2 semafoare plus o rampă la final 9,5-9,6- 100 km... E drept ca pe parcursul a 10 minute nu are timp motorul sa se iĆ®ncălzeasca...

                              Comment


                              • In primul rand eu te-as sfatui sa refaci calculele. O sa ai o surpriza placuta (consumul e sub 8 L, poate un 6.5, insa...oricum ai merge, oricat de ger ar fi afara, nu ajungi la acela zis de tine )
                                In al doilea rand: motorul se incalzeste mult mai repede (aici ma gandesc la 2 linii; cam 3-4 km, cca 3-5 minute)
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google