Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu, nu...lasa asta...intreb de consumul din Bucuresti...ca si ala e dubios de mic))
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • eu cred ca 5,6l/100 la throwerb este valoare prestata in ROM-ul CB pentru 10 km (indiferent daca este la 150km/h pe autostrada sau in Bucuresti)

      Comment


      • Darksid3:

        Resetez compu de bord destul de des. Saptamanal cred

        Acum am 5,3. AC. dus de colo colo prin Buc

        Dar ajung eu la 5 juma 5,6

        e prea putin?! nu crezi?! completez! imi fac o zi libera si ne plimbam prin buc!
        Plateste dCI-ul nu tu.

        PS Ii dam si blana stai linistit!

        Hai ma detail ce naiba. vrei sa jur pe mnezeu ca nu mint

        ce dreaq motiv am sa mint?! nu vreau sa vand masina! nu sunt dealer dci logan!

        nu imi place sa mananc kct aiurea

        singura minciuna pe care as spune aici pe forum ar fi ca: Becali e om serios!
        Last edited by throwerb; 17 May 2009, 00:10. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Ma plimbi pe mine dar ii facem consumul si la pompa ? Ori ne plimbi pe toti 3 ? )

          Pe mine , pe colegul Detail si pe Darkside
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Pai faza e ca 99% din cei cu Dci-uri nu au consumul asta in Bucale...deci la traficul care e aici nu am vazut asa consumuri...basca mai sunt cativa posesori de diesel care si-au dat consumurile. Deci nu zic sa mergi noaptea cu masina prin capitala.

            Eu4yas: Facem comisie ?
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • de ce sa facem consumu la pompa! eu am spus ce citesc pe CB
              daca CB e tampit asta e alta problema! cu pompa da. poate aflam un consum mai real!

              oricum chiar daca CB minte nitel. eu stiu dupa cum alimentez ca nu fura prea tare!
              toti 3? aaaa! vreti sa ingreunam masina sa consum mai mult!
              ok no prob

              Comment


              • Ne luam laptopuri, chestii, treburi mufe, etc masuram viteza la toate 4 rotile . Mai bagam ceva si prin buzunare numai sa fim mai grei .
                Saracu' baiat l-am innebunit de creieri, dar vad ca nici el nu se lasa .
                Duminica viitoare propun Buc. - Fetesti la 150 km/h, cine greseste plateste motorina si da o ciorba .

                O seara frumoasa...
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • bai deci hai sa fiu serios acum!
                  cand am luat masina in decembrie frig afara masina cu cativa km la bord pe timp de iarna

                  aveam pe cb cam 6 si ceva nu mai tin minte
                  oricum nu mai mult de 6,5

                  un an nu m-a interesat sa studiez consum si etc (aleator mai studiam CB si aveam 6, 5 si etc)

                  am zis sa fac rodajul, sa nuj ce nu stiu cum!

                  acum dupa 18000km la babord se stabilizeaza la 5,6, adica in functie de ce trasee mai fac pe ici pe colo unde nu e asa aglomerat mai scade mai creste putin

                  ma repet: nu fac trasee din alea super nasole: pe centura pe la tunari colentina, la romana in ora de varf, etc
                  alerg constant pe ici pe colo prin tot bucurestiu

                  PS si nu, nu merg subturat, nu merg la consum, dar nici sa fac pe dementu pe strada

                  iar ca paranteza nu castigi mare ckt la consumu asta. cateodata imi pare rau ca nu am luat benzina. duc lipsa plecatului de pe loc mai sprinten, iar ca balanta la bani tot cam pe acolo iesi diesel/benzina. nu mai e afcere cyu diesleu nici daca ai 5,6 ca mine () nici daca am 6,6 ca tine nici daca am benzina si merg cu 9 in oras dar am alte reduceri la alte chestii

                  hai v-am pupat si va astept la o zi prin bucuresti zau

                  ID mess: throwerb

                  success

                  si inca o intrebare:

                  voi cu dieseluirle ce consumuri aveti?! strict in Buc
                  nu ma refer la cei care isi pierd timpu in ore de varf prin nu stiu ce intersectii
                  ma refer strict la trasee normale de Bucuresti
                  Last edited by throwerb; 17 May 2009, 00:26. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • iti dam voie sa demontezi bancheta, sa lasi acasa roata de rezerva, triunghiurile, estinctorul, trusa, ca sa fii mai usor, eventual sa ai doar 5,6l de motorina in rezervor ca sa mergem exact 100 de km. Eu nu am decat 80 de kg, nu sunt supraponderal...

                    Comment


                    • Am citit intr-o revista cu masini din franta, ca au facut un test cu masinile cu cb, si loganu a iesit intre cele mincinoase, la capitolul consum, afisand pana la 0,5l sub valoarea reala. Cel mai bine e de facut un test cat mai profesionist, cu cantitate masurata pe rezervol gol, cu un anumit tip de mers (economic, sport, normal, combinatii) si pe o distanta cat de cat acceptabila... Sa zicem... 100-200km?? Nu sunt de specialitate, da asa am citit la horoscop ca s-ar face prin alte parti...

                      Comment


                      • O sa spuneti ca mananc gogosi degeaba,consumul meu in oras este de 4,7% fac in jur de 800-900 km/luna cu 30km/h,iar iarna mi-a luat pana in 5,8.Eu sunt foarte multumit de ea,ca maisna dar mai ales de consum

                        Comment


                        • Pffffffffff........No comment.

                          Cred ca ma las de citit acest thread .

                          Felicitari de consum, dar colegu' - da-ne si noua mai multe detalii despre stilul tau de mers. Cum faci, cum reusesti? Poate cunosti vreun secret.
                          Last edited by Eu4yas; 17 May 2009, 12:41.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by uratzelul_flo View Post
                            O sa spuneti ca mananc gogosi degeaba,consumul meu in oras este de 4,7% fac in jur de 800-900 km/luna cu 30km/h,iar iarna mi-a luat pana in 5,8.Eu sunt foarte multumit de ea,ca maisna dar mai ales de consum
                            Eu cred ca este o eroare "strecurata" in calcule, mai ales daca si viteza medie este de 30 km/h
                            Am ajuns sa batem consumurile declarate de producator...
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • E bine...tendinta e de scadere...o sa ajungem sa mearga masina si sa CREASCA nivelul in rezervor
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • uratzelul_flo

                                eu te cred!!! ca mai minte nitel CB aia e.

                                oricum ca paranteza am observat o chestie f interesanta: luate doua motoare la fel nu intotdeauna consuma la fel. desi ele practic sunt identice, exista posibiliattea ca unu l sa consume mai putin decat celalalt

                                eu le-am zis ca am 5,6 in bucuresti si au dat de inteles ca mananc kkt.
                                asta e. mi-am spus parerea pe forum adica am citit cb-ul . atata tot
                                restul e barfa!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google