Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • motorul de 85 de cai e oricum vizibil mai bun ...fata de cel de 70 cai .....acum asteptam niste impresi dupa o berlina :P

    Comment


    • Originally posted by Jonivip
      motorul de 85 de cai e oricum vizibil mai bun ...fata de cel de 70 cai .....acum asteptam niste impresi dupa o berlina :P
      Peste aproximativ 3-4 saptamani o sa va scriu si impresiile despre berlina. Poate chiar Prestige dCi sau KissFM dCi
      sigpic

      Comment


      • Parerea mea este ca o impresie despre o masina, si in special despre un motor ti-l faci in ceva timp, nu intr-un drive test de cativa km. Deci in consecinta , va trebui sa mai treaca ceva timp, pana se mai aseaza motoarele astea, ca sa ne putem face o idee ,de cat de bune sunt, pe Logan ma refer.
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • daca acest dci de 85cp se va pune si pe van sau pe pick-up prin primvara poate imi iau si eu unul... ptr firma(asa ca fratzior ptr MCV)

          sigpic

          Comment


          • M-am uitat pe site-ul Dacia si am vazut ca au pus dci-ul asta si pe Prestige,buna treaba.Va costa 11670 Euro full option.Numai bine la toata lumea
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • Cam mult pentru un Logan, chiar si Prestige

              Comment


              • Originally posted by sabinus
                Cam mult pentru un Logan, chiar si Prestige
                dap, nu pot sa te contrazic, cu putin noroc prinzi la oferta Megane dCi cu acelasi motor la aprox. 13000 euro si este ceva mai bine echipat chiar si decat prestige
                sigpic

                Comment


                • Echipare , nu o mai pui la calcul, conteaza ca Megane este altfel lucrat, compari masinile? Eu , nu !
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • de la 11500E la 13000E eu zic ca pentru uni e o eternitate desi poate pentru alti pare o nimica toata...eu zic sa nu generalizam ..fiecare se intinde cat ii permite patura ...si la alti bank..a

                    Comment


                    • Originally posted by FLORYN
                      Megane este altfel lucrat,
                      Asa e, e lucrat de turci...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • turci ??? wow habar nu aveam ...marfa atunci raman la parea de dinainte ca mai degraba logan decat meganu-ul lor facut de turci ...

                        Comment


                        • Asa vorbiti de parca nu tot surubelnita are turcu ca si romanu sau francezu', hai nu mai fiti asa rai in privinta asta, stai linistit andrei cat o fi meganu facut de turci da nici nu se compara cu loganu mai deloc. Tot aceleasi piese sunt si in Franta si in Turcia, doar mana de lucru mai ieftina.
                          Renault Scenic II
                          Dacia Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • Sincer sa fiu, daca as fi vrut sa iau Megane Sedan, as fi ales un Megane Bicorp care e facut in Spania.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • eu am o intrebare cam stupida poate: are turbosuflanta? intreb pentru ca nu prea se simte, am facut si eu un drive-test.

                              Comment


                              • Scuza-ma ca-ti zic , dar ce te asteptai sa fie racheta pe strada? Are doar 85 hp, ce naiba !
                                , sunt cu ochii pe voi !
                                :thumbsup:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google