Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Supercar- adul la intalniri , sa-l vedem si noi,
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • GO

      ...e vorba despre mine dar @supercar se grabeste putin ori nu a inteles bine momentan am un DCI 70cai ...vineri am dat comanda de un nou golan de 1,5DCI de 85 cai tot rosu .. deci mai avem de asteptat ...ei au spus ca intre 1 octombrie si 15octombrie vine acum ...om vedea ca fabrica a fost in revizi si a zis ca merg greu cu noile comenzi ca sa nu mai spun ca pe 15 octombrie intru in concediu si vreau sa plec prin tara poate ne vedem si pe la bucuresti la intalniri ca pana in noiebbrie pe 15 voi locui in bucuresti ......si eu personal abia astept sa-l vad in fatza blocului :P...) pana atunci poate apare cineva care a fost mai fast cu comanda ....
      Last edited by Jonivip; 11 September 2007, 11:12.

      Comment


      • salut baieti

        v-am spus ca in spania poti cumpara versiunea PRESTIGE DCI cu atentie 80 cp.o alta treaba cool intervalul de service este de atentie 20000 km,versiunea prestige aici fara jenti si fara vopsea metalizata costa 13345 euro

        mie personal imi pare a fi o cacealma pt noi romanii,unde ne jecmanesc cu serviceurile desi avem aceleasi motoare.ar trebuii sa reclamam toti posesorii de logan treaba asta la pitesti.deci repet intervalul de revizie la DCI e de 20000 km si poti opta pentru versiunea prestige de 70 sau 80 cp.(aici nu apare cu 85cp)

        toate cele bune.astept comentarii.....si intrebari pe mess mihaix82.

        Comment


        • deci nici u nu stii ce vorbesti ) sincer nu mise pare prea bine la 20000... isi pierde propietatile poate sa fie el mama tutoror ulieurilo
          si la noi prestigeul e vreo 11000 cu de toate... deci undei jecmaneala nene?

          PS eu nu mai am nici comentarii nici intrebari

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by mihaix82
            v-am spus ca in spania poti cumpara versiunea PRESTIGE DCI cu atentie 80 cp.o alta treaba cool intervalul de service este de atentie 20000 km,versiunea prestige aici fara jenti si fara vopsea metalizata costa 13345 euro

            mie personal imi pare a fi o cacealma pt noi romanii,unde ne jecmanesc cu serviceurile desi avem aceleasi motoare.ar trebuii sa reclamam toti posesorii de logan treaba asta la pitesti.deci repet intervalul de revizie la DCI e de 20000 km si poti opta pentru versiunea prestige de 70 sau 80 cp.(aici nu apare cu 85cp)

            toate cele bune.astept comentarii.....si intrebari pe mess mihaix82.
            Pretul mi se pare deplasat de mare, si reviziile sunt la km la care sunt pentru ca pur si simplu ei au alte drumuri decat cele de la noi.
            @Jonivip: mai multe detalii se poate? Ce versiune, cati bani de exemplu ar fi un inceput. Cu masina veche ce ai facut, buy back sau ai vandut-o tu?
            Toate cele bune!
            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

            Comment


            • la noi aici,reviziile ne omoara...sunt prea dese la 10 000km...un 15 000 era numai bine,mai ales daca ii bagi si un ulei mai calitativ...consumabile mai de calitate...filtre,bujii,placute de frana.

              Comment


              • go

                @cattalin81..versiunea este cea de la kissfm cu motor 1.5DCI 85cai ..10500E.. iar masina veche adica luata in martie o las parintilor ca ei se cam bateau cap in cap pe un swuzuki iar de acum o sa avem cate o masina de fiecare ...

                Comment


                • Originally posted by mihaix82
                  v-am spus ca in spania poti cumpara versiunea PRESTIGE DCI cu atentie 80 cp.o alta treaba cool intervalul de service este de atentie 20000 km,versiunea prestige aici fara jenti si fara vopsea metalizata costa 13345 euro

                  mie personal imi pare a fi o cacealma pt noi romanii,unde ne jecmanesc cu serviceurile desi avem aceleasi motoare.ar trebuii sa reclamam toti posesorii de logan treaba asta la pitesti.deci repet intervalul de revizie la DCI e de 20000 km si poti opta pentru versiunea prestige de 70 sau 80 cp.(aici nu apare cu 85cp)
                  Daca tot zici tu ca se poate cumpara si cu motor de 80 CP, da-mi un link unde scrie asta ce eu am vazut ca doar cu motorul E4 de 70 CP se poate comanda.
                  Intervalul reviziilor difera de la o tara la alta, acolo exista alta clima, alte tipuri de drumuri (mai multe autostrazi ca la noi), alta benzina/motorina (mai curata ca la noi) si de asta reviziile se fac la 20.000 km.
                  La noi versiunea Prestige cu jante de aliaj si vopsea metalizata costa 10.500 de euro, deci pretul este mai mare acolo si datorita altor piese (alt condensor la AC, alt GMV, etc). Si daca tot zici ca costa 13.345 euro Prestige-ul, da-mi un link sa vad ca asa e, ca eu am vazut ca pe acolo costa in jur de 12.000 e euro un Prestige fara vopsea metalizata si jante de aliaj.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Sa fie oare revizia la 20000 dar consumabilele sa le schimbi cand le trece perioada normala de utilizare unde vrei(ca presupun in Spania nu stau ei sa-si schimbe singuri uleiul)?
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Originally posted by Rocri
                      Sa fie oare revizia la 20000 dar consumabilele sa le schimbi cand le trece perioada normala de utilizare unde vrei(ca presupun in Spania nu stau ei sa-si schimbe singuri uleiul)?

                      se schimba la reprezentanta renault...cat e in garantie...e normal

                      care vrea dovezi sa intre pe mess si ii trimit poze cu oferta luata ieri
                      astfel incheiem orice dubii

                      iar de revizii pot spune ca nu scrie dar l-am intrebat personal

                      raspunsul a fost ca se fac ca la orice renault ca au aceleasi motoare(ca pe clio de ex),iar la noi (in constanta) si in romania cred ca intervalul de revizii la renault chiar e de 10000 km la diesel.
                      Last edited by Cristi_Xp; 13 September 2007, 13:50.

                      Comment


                      • deci ce sa mai jecmaneala mai mare e in afara... ptr ca masina e mai scumpa.... uneori mult mai scumpa

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by andrei
                          Daca tot zici tu ca se poate cumpara si cu motor de 80 CP, da-mi un link unde scrie asta ce eu am vazut ca doar cu motorul E4 de 70 CP se poate comanda.
                          Intervalul reviziilor difera de la o tara la alta, acolo exista alta clima, alte tipuri de drumuri (mai multe autostrazi ca la noi), alta benzina/motorina (mai curata ca la noi) si de asta reviziile se fac la 20.000 km.
                          La noi versiunea Prestige cu jante de aliaj si vopsea metalizata costa 10.500 de euro, deci pretul este mai mare acolo si datorita altor piese (alt condensor la AC, alt GMV, etc). Si daca tot zici ca costa 13.345 euro Prestige-ul, da-mi un link sa vad ca asa e, ca eu am vazut ca pe acolo costa in jur de 12.000 e euro un Prestige fara vopsea metalizata si jante de aliaj.
                          cum am spus intra pe mess si iti trimit poze cu tel de pe oferta

                          Comment


                          • Am primit eu de la Mihai pozele , si le pun eu pe forum, dar nu prea sunt asa clare. Oricum ne putem face o idee.
                            Last edited by FLORYN; 7 October 2007, 15:28.
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • din pacate nu am o camera foto digitala,asta e tot ce poate 6111-le meu

                              toate cele bune si la cat mai multi km

                              Comment


                              • De maine din cate am auzit eu pe la radio... cica s-ar deschide portile pentru 1.5DCI 85 cai si chiar puteti face test drive cu el ...la reprezentante ....eu unu abia astept sa-mi vina golanul sa vad ce poate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google