Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Jonivip
    Eu zic ca nu conteaza ca I e rosu sau nu ..conteaza ce poate motorul si daca se merita sau nu sa dai 500E in plus ...fata de cel de 70CP..(personal cred ca merita doar daca dupa poti sa-i mai faci si o remapare ulterioara) eu am fost ieri la reprezentanta din Constanta sa intreb cand se poate face un drive test cu acest motor si mi sa precizat ca intre data de 13-17 septembrie"ar fi posibil" ... de mentionat ca masini cu acest motor erau dar binenteles doar sub forma de bibelouri
    cum sa nu conteze?
    fara rosu 90cp
    -i rosu 110 cp
    ambele nefiind pd (pompe-duse)
    -di rosu : 101, 116 sau 13o cp
    -tdi rosu 150 cp
    Exemplu la Passat
    90-TDI
    110-TDI
    116-TDI
    V6 2.5l-TDI
    model '01-'04:
    101-TDI
    130-TDI
    v6 150cai TDI
    v6 180 cai TDI
    Last edited by 2fast4u; 6 September 2007, 18:08.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #92
      Originally posted by crististreulea
      de ieri am un nou calculator cu chip tuning pe dci-ul meu.
      pot sa zic ca am un nou motor de 85cp ). dumnezeule ce rupe
      zice ca trage bine de tot? )

      Comment


      • #93
        @Cristi_Xp ma refeream ca nu conteaza daca au vopsit ei cu rosu sau nu I conteaza in primul rand ce poate motorul..putea sa vopseasca I ....

        Comment


        • #94
          OFF: Mai nou cu aparitia noului diesel, Dacia a schimbat spoileru fatza de pe berlina cu cel de MCV
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #95
            Originally posted by crististreulea
            de ieri am un nou calculator cu chip tuning pe dci-ul meu.
            pot sa zic ca am un nou motor de 85cp )
            Bucura-te de masina vreo 2 ani, ca dupa aia nu se mai stie daca mai e intreaga cutia de viteze...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #96
              Golanu'

              Cred ca mere bine ........o sa ma duc la DACIA sa fac o proba :P,,,si am auzit ca berlina asta de 1.5 85 CP are spoilerul de la MCV deci arata un pic mai fain'. si preturile :
              B E R L I N A: - laureate 9850 euro
              - ambition 10650
              - prestige 10950
              - KISS fm 10250
              M C V 5 locuri- preference 10850
              - laureate 11650
              7 locuri- preference 11250
              - laureate 12050
              sigpic

              Comment


              • #97
                Nu numa ca mere bine da si consuma putin...



                PS: a scos consum de 3,8 l/100km...
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #98
                  are un consum micut,sa tot mergi asa cu asemenea consumuri

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Miky 48
                    O fi turbo diesel dar nici chiar 20 cp din soft nu cred sa iasa, poate cu o alta turbina + intercooler, eventual ceva pistoane forjate si alte maruntisuri.
                    iasa barbate, iasa. eu am remapare facuta la 1.5dci 65 cai de aproximativ 4-5 zile. diferenta enorma, cum altfel as fi scos diferenta de 3 secunde?. uite aici filmul

                    Originally posted by mishu_wrc
                    PS: cei care aveti resoft faceti "i" -ul rosu
                    da de unde, las' sa moara de ciuda si sa transpire ala cu 1.6mpi cind trece un dci fara rosu pe linga el

                    Originally posted by SUPERCAR
                    abia astept sa am si eu 85 de caluti sub capota..off or sa merite din plin aia 250 euro remaparea )
                    zici ca trage bine de tot?
                    merita, merita. mie nu-mi pare rau deloc. si de tras, mori si nu crezi ca e diesel . uite si filmul

                    Originally posted by andrei
                    Bucura-te de masina vreo 2 ani, ca dupa aia nu se mai stie daca mai e intreaga cutia de viteze...
                    daca am remapare nu inseamna ca imi schimb felul de a conduce. dar daca ma supara un 1.6mpi,vai de curului. deci voi abuza de puterea lui din cind in cind.

                    legat de filmul cu noul motor de 85cai, un preten a scos consum 3.8% si are euro 3 1.5dci 65cai. eu aceasi motorizare am scos timisoara-constanta 4.3%. eu, sotia si copilul in masina. dar nu dat in gura, depasiri cu treapta 4...
                    totul tine de felul cum conduci, cit de rapid accelerezi, la ce turatii schimbi ...
                    Last edited by crististreulea; 8 September 2007, 17:08.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • Originally posted by crististreulea
                      daca am remapare nu inseamna ca imi schimb felul de a conduce. dar daca ma supara un 1.6mpi,vai de curului. deci voi abuza de puterea lui din cind in cind.
                      Da' ce am pomenit eu ceva de felul de condus? Cutia de viteze se duce si fara sa o forjezi, lucru patit de Miker.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • ups . pai na, eu sint mai norocos din fire , deci eu nu o sa patesc nimica cu cutia
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • Sper sa ai noroc si sa nu pice cutia.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Salutare,
                            sunt si eu (sper sa se aprobe creditu ala odata ) un viitor posesor de logan.
                            Problema mea e urmatoarea: la varianta de 1.5 dci (85 cai) nu se da garantie extinsa pentru Laureat, kiar daca la Logan kissFM cu acelasi motor se da aceasta garantie.
                            Stiti de ce si pe cand s-ar introduce aceasta optiune?
                            Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                            Comment


                            • Tu ai fost la dealer si ai intrebat chestia asta? Ca pe site sunt multe informatii gresite.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Am vazut in configuratorul de pe dacia.ro si apoi am sunat la vocea clientului.
                                Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google