Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intrebarea era daca are sau nu are turbina

    Comment


    • Are frate , are!
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • atat ! multumesc frumos

        Comment


        • Are turbina cu geometrie variabila.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • variabila in timp chiar

            Comment


            • ?

              Vad ca se scrie rar pe aici in ultimele zile
              De azi intr-o luna ar trebui sa fiu la volan
              Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

              Comment


              • eu nu vreau sa ma mai gandesc ca ma urc pe pereti eu mai am 27 de zile

                Comment


                • chiar asa mult dureaza ? hmmm

                  Comment


                  • la comanda totul cam depinde de culoare daca ai norocul sa o iei o culoare care urmeaza sa se faca o iei mai repede daca nu astepti de-ti cam sar ochii...asta e politica "DACIA" ei produc loturi pe culori si pana iti vine randu trebuie sa astepti....

                    Comment


                    • Nu numai loturi pe culori, ci si loturi pe echipari. Asta insemnand ca daca iei o echipare mai buna (de exemplu) si se face peste 5 zile, in urmatoarea sptamana o sa o ai. Si daca ii pui de exemplu airbaguri laterale, se decaleaza iarasi data de livrare, ca se fac loturi cu/fara airbaguri laterale, jante de aliaj, etc.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • @anrei nu ti-am contestat niciodata ceeace ai zis u dar nu ai dreptare...eu acum cand mi-am comandat masina acum cateva saptamni mi sa zis daca o vrei alba astepti atat, o vrei rosie atat, o vrei metalizata atat...ce te face sa crezi ca sunt pe echipari...iti spun eu 100% ca se fac pe culoare
                        Last edited by crististreulea; 25 September 2007, 12:40.

                        Comment


                        • se poate sigur si varianta cu echipari. si iti spun si de ce: pt ca majoritatea oamenilor nu vor de ex cu airbagurile laterale, asa ca alea le lasa mai se mai "aduna". Eu de ex daca iimi iau, vreau toate dotarile posibile, pt ca vreau sa ma simt in siguranta in masina. ma rog, cat se poate "siguranta" la Dacia

                          Comment


                          • Originally posted by Jonivip
                            @anrei nu ti-am contestat niciodata ceeace ai zis u dar nu ai dreptare...eu acum cand mi-am comandat masina acum cateva saptamni mi sa zis daca o vrei alba astepti atat, o vrei rosie atat, o vrei metalizata atat...ce te face sa crezi ca sunt pe echipari...iti spun eu 100% ca se fac pe culoare
                            Ori eu nu m-am exprimat bine, ori tu nu prea ai inteles.
                            Am zis ca se fac pe echipari si pe culori.
                            Hai sa-ti dau un exemplu:
                            O saptamana se face culoarea Rosu Passion, cu fiecare echipare in fiecare zi (luni Ambiance Rosu Passion, marti Prefernece Rosu Passion, etc.) Saptamana cealalta la fel, dar cu alta culoare.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • E si logic asa ca doar nu schimba astia vopselele din ora in ora in mecanismele de vopsit. In ziua x (sau saptamana cum hotarasc ei) se folosesc vopselele y si z (cred totusi ca sunt 2 3 culori pe perioada) probabil de nuante asemanatoare (nemetalizat si metalizat de ex.).
                              Si cred ca in functie de estimari fac la o anumita perioada(ex. pe saptamana) un nr. de x ambiance, y prefereance, z laureate.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • corect mi se pare normal la o adica

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google