Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miTzaH
    Treaba este 90% singura ca in primavara sa dau comada pt prestige 1.5 dci 85CP gri-comet , tot ce trebuie acuma este sa treaca timpu sa vina primavara
    bravo barosane....buna alegere si ca motor si ca culoare,asteptam sa te vedem la volanul masinii

    Comment


    • trec greu 2 saptamani, apoi cateva luni

      Comment


      • o sa va zic eu cand imi vine mcvu cat de greu sau usor au trecut luniile

        sigpic

        Comment


        • Intrebare: ) - sa nu radeti

          La Loganul de 85CP e mai scumpa intretinerea (verificari, ulei, consumabile) decat la cep de 70CP?

          Comment


          • Originally posted by iulian_vis
            Intrebare: ) - sa nu radeti

            La Loganul de 85CP e mai scumpa intretinerea (verificari, ulei, consumabile) decat la cep de 70CP?
            Deocamdata nu stiu cat vor costa reviziile (nu am decat 1700km!), dar am intrebat la dealer si mi-a spus ca prima revizie (la 10000) va costa in jur de 70-75 de euro iar a doua va fi ceva mai mult pt ca se schimba placutele de frana si alea sunt in jur de 100 de euro, deci ~200 de euro a doua revizie. Acum depinde si de ce ulei vrei sa-i pui, tarifere sunt pt revizie cu ulei Dacia Oil.

            Comment


            • Sincer, eu cred ca ELF si Dacia Oil e exact aceiasi mancare de peste. Pretul e aproape acelasi si nu cred sa fie vreo diferenta.

              In rest din preturi imi dau seama ca e la fel k la asta de 70 CP. Cam tot atat am platit la revizii.

              Comment


              • cum sa coste mai mult? si daca ar fi sa coste mai mult, cu cat crezi ca ar putea fi mai mult o revizie pentru cei 15 caluti in plus? Crezi oare ca au schimbat in motor niste consumabile cu o durata de viata atat de scurta incat trebuie inlocuite la fiecare revizie?
                Din ce a scris Spike observ ca preturile sunt aceleasi ca la revizia unui motor pe benzina, deci raspunsul e simplu. Variatiile de pret de la un motor la altul in cazul reviziei sunt infime.
                Acum, chiar se poate sa prezinte cineva o parere obiectiva si nu subiectiva despre acest nou motor?
                Sa va stapaniti sanatosi noile achizitii!!!
                Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                Comment


                • Originally posted by iulian_vis
                  Intrebare: ) - sa nu radeti

                  La Loganul de 85CP e mai scumpa intretinerea (verificari, ulei, consumabile) decat la cep de 70CP?
                  e aceeasi...aceleasi preturi...doar ca din pacate se face tot la 10 000km

                  Comment


                  • logan 1.5 dci 85CP

                    de ce tremura cand il opresc

                    Comment


                    • Asa tremura toate diesel-urile cand opresti motorul.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Intrebare: - sa nu radeti

                        La Loganul de 85CP e mai scumpa intretinerea (verificari, ulei, consumabile) decat la cep de 70CP?
                        __________________
                        Eu zic ca sunt la fel preturile,e aceasi masian numai ca difere puterea motorului.

                        Comment


                        • Originally posted by iulian_vis
                          La Loganul de 85CP e mai scumpa intretinerea (verificari, ulei, consumabile) decat la cep de 70CP?
                          Nu, sunt acelesi preturi, si aceeasi cantitate de ulei intra in motor.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Merci fain baieti. M-am lamurit

                            Comment


                            • S-a lamurit o persoana,si vine alta cu nelamuriri....
                              Unele piese difera la cel de 85Cp.....Oare care sunt acele piese?
                              Am vazut si ceva diferit la motorul de 85cp.....
                              Last edited by crististreulea; 16 October 2007, 18:58.

                              Comment


                              • Modificarile aduse sunt in postul asta + cutie de viteze JR5 si ambreiajl hidraulic.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google