Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desi e offtopic si mie mi-a venit si numai joi il iau din aceleasi considerente. Am facut putina galagie dar asta e!

    Comment


    • Baieti,eu am primito ieri cu 2saptamani si jumate mai repede decat trebuia sa apara.
      Impresii:
      Cei de acolo s-au purtat frumos, au avut rabdare sa iti explice tot, iar masina merge super bine.
      Ma pun sa dorm si va scriu maine restu impresiilor.
      Sunt multumit per ansamblu.
      Last edited by crististreulea; 31 October 2007, 13:19.

      Comment


      • nu a mai primit nimeni nici un Kiss ?
        poze ceva...
        "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

        Comment


        • @diavolutu: Cand ai dat comanda?

          Comment


          • Am dat comanda pe 24 septembrie si am ridicato marti 30 septembrie,insa poate era mai bine daca nu ma grabeam,prindeam un blooth cadou+taxa de prima inmatriculare,asa am primit numai garantia extinsa;e bine si asa.
            Acum impresii de colegii mei care au logan pe benzina(1.4)au zis ca masina mea e mult mai sprintena chiar daca e un dci.
            Eu sunt f.multumit,consumu mixt e 5.4-5.6 deocamdata insa nu are decat 105km acuma,cand am ridicato avea 2 km.

            Comment


            • ce versiune ai diavolutzu?

              Comment


              • eu astept un kiss 85 cp si vroiam sa stiu daca ai aceeasi varianta sa-mi spui si mie daca vine cu bara de mcv in fata

                Comment


                • Originally posted by iulian_vis
                  Sincer, eu cred ca ELF si Dacia Oil e exact aceiasi mancare de peste. Pretul e aproape acelasi si nu cred sa fie vreo diferenta.
                  .

                  Salut!vreau sa va spun, din experienta ca uleiul dacia este execrabil, dc il mirositi , cel putin o sa vi se faca greata.Eu folosesc ulei elf de foarte multa vreme si sunt foarte multumit de el.
                  Am folosit ulei dacia la primii 20000de km ai masinii mele logan 1.5 dci 65 cp(2006), deoarece am facut reviziile la Ipso si ulei din acesta folosesc la revizii.
                  In schimb am avut norocul ca la revizia de 30000 sa o fac la Cobalcescu(din motive de programare) si sa constat cu stupoare ca ei folosesc standard ulei Elf, care tin sa va spun ca este mult mai bun decat uleiul Dacia.
                  Asa ca, subliniez, vorbesc din experienta si uleiul Elf este mult mai bun.
                  BMW 320i e36
                  1.5dci 65cp (de la munca)

                  Comment


                  • stai linistit ca stiam si noi cat de prost e uleiul care il baga ei la revizii,nu are rost sa va zgarciti pentru 30 ron in plus sa luati un Elf Excelium 5W-40 sau ceva mai scump Castrol sau chiar si Mobil 1.

                    Comment


                    • La IPSO este interzis sa vi de acasa cu uleiul tau ...
                      e obligatoriu sa folosesti uleiul lor
                      Last edited by crististreulea; 5 November 2007, 15:16.
                      BMW 320i e36
                      1.5dci 65cp (de la munca)

                      Comment


                      • a veniiiiiit!

                        LUMEEEEE, nu mai pot de fericire, joi imi iau golanasul
                        Promit sa va tin la curent cu poze inca din reprezentanta si cu un jurnal de bord
                        Maine depun restul banilor in contul lor si .... cam atat
                        Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                        Comment


                        • Vine cu bara de mcv,defapt am vazut de cand am primito pe a mea inca 2 in timisoara si au amandoua bara de mcv.
                          O sa revin cu poze...
                          motoru de 85 de cai mi se pare ca trage destul de bine..

                          Comment


                          • ?

                            Azi dealerul mi-a spus ca trebuie sa platesc RCA-ul la ei. E normal? Din cate stiu, se poate plati oriunde, nu ? Cred ca am sa platesc doar prima luna, si pe urma sa vad pe unde e cel mai avantajos.]
                            Maine la 16:15 sunt programat sa o ridic, sunt curios cat ma vor tine pe acolo
                            Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                            Comment


                            • da e normal sa platesti ca daca ai iesit de la ei cu masina si te-a oprit politaiu poti lua amenda ca nu ai RCA.

                              Comment


                              • Platesti RCA numai pentru 30 de zile, pana o inmatriculezi. Apoi intri pe RCA normal cu talonul nou. Asa se procedeaza si in strainatate nu numai la noi. Altfel nici nu cred ca poti scoate masina de la dealer.
                                Chrysler PT Cruiser 2.0, 141cp - 2002, gri platine
                                Logan Prestige 1.5 dcI, 85 cp - noiembrie 2007, gri comete

                                Descarca Manual de Service Logan
                                http://rapidshare.com/files/68154108...de_service.pdf

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google