Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc Andrei!

    Comment


    • M-ati ciuruit... Nu credeam ca doare atat de rau !

      Comment


      • De ce bre? Cum am reusit asta?

        Comment


        • Sunt nou pe aici. In curand o sa-mi vina si mie loganul de 85 CP. Puteti sa-mi spune-ti si mie de ce am nevoie cand merg sa-l i-au de la dealer si c-am cati bani trebuie sa am in buzunar ? Masina am achitat-o integral la Mioveni.
          Am inteles ca motorina am doar cat sa trec strada, presuri nici vorba ......
          Multumesc anticipat.

          Comment


          • Pai am spus prostii, eram sigur ca citisem cartuliile din scoarta-n scoarta. Ma-ntorc la studiu !

            Comment


            • Originally posted by lau
              Puteti sa-mi spune-ti si mie de ce am nevoie cand merg sa-l i-au de la dealer si c-am cati bani trebuie sa am in buzunar ?
              Ai nevoie de bani pentru numerele rosii (vreo 100-150 lei) si bani pentru RCA. Daca vrei tu poti sa-i faci si CASCO in ziua cumpararii, la dealer. In jur de 1000 ron sa ai la tine ca nu se stie ce intervine. Iar ca acte, doar buletinul iti trebuie si daca ai primit vreo foaie la plata masinii.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • numerele rosi la mine au costat 155RON, RCA facut pe un an 340RON si prima rata din casco 108Euro..(4 rate am eu) ...dupa asta o sa-ti mai trebuiasca bani de imatriculare cam 800-900ROn depinde acum daca o faci singur sau prin firma ...eu am facut-o prin firma si ma costa 900RON....

                Comment


                • inmatriculare: Numere rosii 80lei; securizare carte 12 lei, txa speciala prima inmatriculare 590 lei, taxa talon 52, lei, taxa (am uitat pt ce) 30 lei, numere preferentiale 85 lei, casco 104.6 lei/luna (am platit numai prima rata), RCA 1 an 438 lei si mi-a luat fix 24 de ore de cand m-am dus la RAR pentru securizare si pana am ridicat numerele definitive de la Udriste. Am rezolvat cu RCA la dealer de cand mi-a facut factura, cu CASCO la banca atunci cand am semnat OP pentru factura, iar celelalte RAR, Administratia financiara, Taxe si impozite locale, CEC si politie, le-am facut in aceeasi zi de la 8.30 si pana la 12.30

                  Ambition 1.5dci 85hp
                  sigpic
                  Ambition 1.5 dc

                  Comment


                  • Multumesc ! Sarbatori Fericite !!!

                    Comment


                    • trea sa iau un dci 85 hp de la capitala ( acolo e sesdiul firmei) e nou cat pot sa o calc in drum spre casa in vest ( TM) ?
                      ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                      YO2MKL
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu trebuie sa depasesti 2500 rpm in nici-o treapta de viteza. In tr a V-a la 2500rpm ai 105km/h.

                        Comment


                        • Eu stiam altfel. Sa nu depasesti 2500 rpm si 120 km/h. Deci in a V-a cred ca poti sa mergi pana in 3000-3200 rpm pentru ca e o treapta economica si nu solicita motorul asa mult. Daca gresesc sa ma corectati.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Eu i-am dat asa cum am avut nevoie din prima zi. Daca e sa se intample ceva, apoi sa se intample pana e noua si in garantie. Am depasit si 3500 rpm si nu are nimic. La 120 km/h intr-a 5-a merge foarte bine. Acu am 3000 km si merge tot mai bine motorul. Nu cred ca trebuie sa exageram cu rodajul. Daca era asa o mare problema si un pericul de a se strica masina, nu o livrau cu astfel de recomandari, il faceau ei rodajul.

                            Comment


                            • Originally posted by andrei
                              Eu stiam altfel. Sa nu depasesti 2500 rpm si 120 km/h. Deci in a V-a cred ca poti sa mergi pana in 3000-3200 rpm pentru ca e o treapta economica si nu solicita motorul asa mult. Daca gresesc sa ma corectati.
                              Pai... la 120km/h ai deja 2800 rpm, in orice caz nu cred ca e grav sa mergi cu 120km/h in rodaj, ideea e sa nu mergi distante lungi.

                              Comment


                              • Originally posted by andrei
                                Eu stiam altfel. Sa nu depasesti 2500 rpm si 120 km/h. Deci in a V-a cred ca poti sa mergi pana in 3000-3200 rpm pentru ca e o treapta economica si nu solicita motorul asa mult. Daca gresesc sa ma corectati.
                                Viteza a 5-a solicita cel mai mult motorul pentru ca raportul in cutie este cel mai mare. Adica ai nevoie de forta mai multa ca sa il menti la turatie . Este mai economica din cauza faptului ca viteza este mare si timpul in care parcurgi distanta mai mic!
                                BMW 320i e36
                                1.5dci 65cp (de la munca)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google