Cine mai are 1.5dci euro 5? Pareri, Fiabilitate, Probleme Etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine mai are 1.5dci euro 5? Pareri, Fiabilitate, Probleme Etc.

    Sunt si eu curios cine mai are motor de 90 CP E5 pe Logan, daca a avut ceva probleme, rulaj efectuat s.a.m.d.

    Eu am din mai 2001, 15.000 km, un schimb ulei la 10.000 km (ca am vrut eu, intervalul de service este de 20.000 km).Probleme nu pana acuma .

  • #2
    interval de service de 20000km?!!! ce este benzinar?!!

    Comment


    • #3
      Uite mai pun odata atasamentul.

      Si nu nu e benzinar e tractoras.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        confirm si eu intervalul de service. Am ridicat mcv-ul acum o sapt. Mi se pare foarte zgomotos, dar vin de pe benzinar. Se infige mai bine ca supernova si nu am decit 300km cu ea.

        Comment


        • #5
          O am de pe 01.10.2011. Fabricata in 26.09.2011. Parcurs 1800 km numai in Bucuresti. Consum 5,9 cu cauciucuri de iarna.Merge.

          Comment


          • #6
            Logan august 2011 , 3500 km , consum 4.5 in afara orasului , 5.2 in oras

            Comment


            • #7
              doar atat la diesel?
              Last edited by 77sky; 9 January 2012, 14:07.
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #8
                Originally posted by proteinman View Post
                Sunt si eu curios cine mai are motor de 90 CP E5 pe Logan, daca a avut ceva probleme, rulaj efectuat s.a.m.d.

                Eu am din mai 2001, 15.000 km, un schimb ulei la 10.000 km (ca am vrut eu, intervalul de service este de 20.000 km).Probleme nu pana acuma .
                E cam devreme sa-ti faci probleme!! Bucura-te de masinuta pina cind nu ajungi in faza de a ..pune intrebari!! Va veni si acea vreme ...iar asta e valabil pentru toata lumea indiferent de ce masina are...nu neaparat Logan!!

                Comment


                • #9
                  5.2 e pe bord la diesel. Daca faci la pompa iti iese un 7-8 dar cum ai prins putin liber consumul se reduce.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by vyalli View Post
                    doar atat la diesel?
                    Eu am scos cu a mea 4,3 de la Buzau la Bucuresti 90 km/h constant, dar asta doar ca proba, consumul mediu la mine fiind de 6,8 7 l/100km (masina are masa proprie de 1330 kg- ca e MCV, plus 100-400kg incarcatura), si nici nu merg cu 90 .

                    Am ajuns la 18.000 km, ma gandesc cat o costa revizia de 20.000 cu schimb de placute cu tot, stie cineva?

                    Ganditiva ca in momentul regenerarii filtrului de particule consuma cam peste 10l/100km asta urca rau media de consum.

                    Comment


                    • #11
                      Oare se simte vreo diferenta de cuplu in mers nu pe hartie tinand cont ca are alta cutie nu mai zic un mcv care e si mai greu decat o berlina?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by proteinman View Post
                        Eu am scos cu a mea 4,3 de la Buzau la Bucuresti 90 km/h constant, dar asta doar ca proba, consumul mediu la mine fiind de 6,8 7 l/100km (masina are masa proprie de 1330 kg- ca e MCV, plus 100-400kg incarcatura), si nici nu merg cu 90 .

                        Am ajuns la 18.000 km, ma gandesc cat o costa revizia de 20.000 cu schimb de placute cu tot, stie cineva?

                        Ganditiva ca in momentul regenerarii filtrului de particule consuma cam peste 10l/100km asta urca rau media de consum.

                        5 sau 6 milioane

                        Comment


                        • #13
                          Deci revizia de 20.000 + Placute frana +1l Antigel : 925 RON

                          Comment


                          • #14
                            Aoleo!!! Scump dom'le, scump!

                            Comment


                            • #15
                              pai preturi de reprezentanta:
                              placute ~ 200 ron
                              ulei, filtre ~200 ron
                              manopera ~ 50 ron

                              si evident, un litru de antigel de reprezentanta 475 ron
                              internal combustionizer

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google