Ce Motorina Folositi La 1.5dci 90CP DPF?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Motorina Folositi La 1.5dci 90CP DPF?

    Folosesc de la MOL si uneori de la Rompetrol.Voi?

  • #2
    Eu alimentez de la Omv si Rompetrol.

    Comment


    • #3
      De aproape 4 ani alimentez numai de la Petrom, Motorină Standard.

      Comment


      • #4
        Petrom, OMV sau Rompetrol, motorina standard.
        Odata cu vremea rece, am pus Extra, aia de calitate superioara.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Doar motorina standard de la Petrom +ulei 2T
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • #6
            scuze de off topic

            Petrom standard si Rompetrol e-fix(adica tot standard la ei....diferenta se simte la rece motor mai linistit )

            pe perioada de iarna bag Extra

            cat despre ulei 2T bag doar la batrinica(vezi avatar) 50 ml la 10 litri motorina de cca 3-4 ani , si merge de duduie la propriu
            Last edited by bobbyred; 3 December 2014, 13:18.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • #7
              Motorina standard de la OMV este vanduta ca Motorina Extra la Petrom, cel putin asa pare la denumire, sunt identice, doar diferite la pret. Mai mic la Omv si mai mare la Petrom.

              Comment


              • #8
                Trebuie sa fii "penal" sa vinzi o motorina standard cu pretentia ca e una de top, Extra in cazul nostru.
                Last edited by IancuMIC; 3 December 2014, 16:22.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  Trebuie sa fii "penal" sa vinzi o motorina standard cu pretentia ca e una de top, Extra in cazul nostru.
                  Eu stiu ce sa zic , fiind aceeasi denumire, nu m-ar mira sa faca astfel de..........
                  Attached Files
                  Last edited by aris86; 3 December 2014, 17:02.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by aris86 View Post
                    Eu stiu ce sa zic , fiind aceeasi denumire, nu m-ar mira sa faca astfel de..........
                    Am verificat si eu, niste nerorociti ordinari

                    Motorina Extra de la Petrom e motorina OMV Diesel standard de la OMV.

                    Bai ce ordinari...n-am cuvinte.

                    Intrati pe petrom.com si pe omv.ro la sectiunea carburanti si va lamuriti.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      niste nerorociti ordinari
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #12
                        Astazi pe la ora 15, am pus un link cu specificatiile motorinei standard si celei extra, dupa care am editat si l-am sters, pentru ca n-am avut suficient timp sa fac un print screen; doar in acest fel se poate vedea exact ce trebuie.
                        Acum ca am vazut postul lui Tavi, mi-am amintit ca trebuia sa lamuresc un lucru.
                        Attached Files
                        Last edited by IancuMIC; 3 December 2014, 19:41.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by aris86 View Post
                          Motorina standard de la OMV este vanduta ca Motorina Extra la Petrom, cel putin asa pare la denumire, sunt identice, doar diferite la pret. Mai mic la Omv si mai mare la Petrom.
                          OMV Şoseaua Alexandriei nr.120-122 - Motorină Extra/OMV Diesel - 5,74 lei/litru
                          Petrom Şoseaua Alexandriei nr.166 - Motorină Extra/OMV Diesel - 5,93 lei/litru.

                          Descoperă lista completă de servicii oferite în cadrul benzinăriilor OMV. Află detalii despre companie și vezi soluțiile pe care le propunem.



                          Doamne în ce ţară trăim, Consiliul Concurenţei, OPC-ul ca şi multe alte instituţii ale statului, practic fac doar politica "băieţilor deştepţi", nicidecum nu sunt în slujba cetăţeanului, aşa cum este trecut în statutul lor şi mai ales cum ar fi normal.

                          Comment


                          • #14
                            Uita-te mai atent, e identic tabelul ala pentru toate sortimentele.


                            ps : Ieri seara am bagat eu maxx motion de la OMV Alexandriei si era 6.12 lei/litru. Motorina standard ieri era la OMV 5.79 lei/litru.
                            Last edited by puimik; 3 December 2014, 19:57.

                            Comment


                            • #15
                              De ieri s-a mai ieftinit cu 5 bani per sortiment.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google