Deschiderea Usilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deschiderea Usilor

    am un logan 1.4 cu inchidere de la cheia de contact ,iar of-ul eu este urmatorul aspect:nu primeste semnal deschidere a usilor de la max 10 12 m si am alti colegi care semnalul emis de cheie este receptat de la ~45 m ,mentionez ca am inlocuit bateria in finalul lunii martie 2009.ce se intampla si ce trebuie ,sau unde trebuie umblat pentru remedierea acestui neajuns? Multumesc frumos.

  • #2
    la mine bate de la etajul 4. eu am altă problemă> nu am văzut în cheie cipul antidemaraj. oare să nu-l am? am cheie cu închidere pe ea. știu că am desfacut-o pe a unui prieten și avea . arăta ca o bucățică mică de cărbune. la mine este locașul acela dreptunghiular unde ar trebui să fie, dar nu este acolo! ciudat!!!
    sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

    Comment


    • #3
      eu mi-am pus alarma pe ea ..bate si de la 40-50 de metrii..si inca bine..mai mult n-am mai incercat

      Comment


      • #4
        stai sa vezi cand ti se termina bateria ca nu se mai deschide deloc acolo ii beleaua ...asa am patit si la cheia normala si la telecomanda de la alarma...

        Comment


        • #5
          de putin timp am observat ca semnalizarile nu mai functioneaza la deschiderea respectiv inchiderea usilor ce poate fi? vreo siguranta fuzibila sau altceva? am mai patit cineva ceva similar si cum se poate remedia?

          Comment


          • #6
            @ tomitzareli

            Verifica contactele de usi inchise. Daca un contact "sesizeaza" o usa deschisa semnalizatoarele nu mai clipesc la inccuierea/descuierea usilor.
            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

            Comment


            • #7
              Originally posted by emyemanuel View Post
              la mine bate de la etajul 4. eu am altă problemă> nu am văzut în cheie cipul antidemaraj. oare să nu-l am? am cheie cu închidere pe ea. știu că am desfacut-o pe a unui prieten și avea . arăta ca o bucățică mică de cărbune. la mine este locașul acela dreptunghiular unde ar trebui să fie, dar nu este acolo! ciudat!!!
              Pe cheia cu butoane chipul antidemaraj e inglobat pe placuta cu butoane. Pe cealalta cheie e pus separat - acel carbune.

              Comment


              • #8
                Originally posted by mikebike72 View Post
                Pe cheia cu butoane chipul antidemaraj e inglobat pe placuta cu butoane. Pe cealalta cheie e pus separat - acel carbune.
                bv...
                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google