Ambition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am un prieten cu o skoda si azi mergeam cu el si dintr-o data s-a parins martorul de la bujii,cerculetele alea.El stia,ca a citit pe forum,si ne-am dat jos sa ne uitam..cand colo nu mergeau becurile pe frana,era dus contactorul de la pedala,si martorul din bord il avertiza.De asemenea il avertizeaza si la un bec/far ars.Loganul are asa ceva?Am vazut pe taxi la astea Diesel aprins martorul da nu stiu ce porbleme prezinta acesta
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • #47
      volanul de pe loganul nou se potriveste dak vreau sa il schimb cu al meu de pe ambition?
      (\__/)
      (='.'=)
      (")_(")

      Comment


      • #48
        se potriveste fara probleme dar trebuie schimbat cu grija si luat toate masurile de siguranta. Treb deconectata bateria din cate am citit pe alte forumuri, unii zic ca dupa deconectare trebuie lasata 15-20 de min pentru descarcarea condensatoarelor.....
        Daca ai bani de dat pe un volan de Ph2(vrei 350 RON) iti permiti sa te duci si la un dealer sa ti-l monteze ca sa fi sigur ca el o sa functioneze normal in caz de Doamne fereste e nevoie.
        Logan Prestige 1.6, SunTek Tints, Pilot exhaust, White Rims sigpic

        Comment


        • #49
          si ce probleme ati avut cu ambition? degradare interior...exterior puncte rugina si altele de genul +anul din care il aveti
          (\__/)
          (='.'=)
          (")_(")

          Comment


          • #50
            salut,am un logan ambition din iulie 2006 si am o nelamurire,pe masina am 4 jenti din aliaj iar rezerva e din tabla.
            pana acum nu am facut nici o pana ,dar daca fac e vreo problema daca pun janta de tabla ?
            ma refer la prezoane sau la distanta de parcurs si viteza de mers cu janta de tabla montata pe masina ?
            astept raspuns,multumesc anticipat

            Comment


            • #51
              roata de rezerva este de dimensiuni normale. asemanator ca roata aceea o poti gasi pe toate modele de logan care au jante normale (nu din aliaj). deci stai fara grija. dar nu trebuie sa o lasi din doua motive. celelalte anvelope sunt tocite si al doilea motiv, estetica
              sigpic

              Comment


              • #52
                am auzit ca difera prezoanele pt jenti din aliaj de prezoanele pt jenti din tabla
                este adevarat ?

                Nu mai da Quote la postul anterior

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Scenic83 View Post
                  Salut Mariusd4!
                  Acest lucru l-am facut si eu de curand. Am jante de AL si mi-am incaltat masina cu jante de tabla si cauciucuri de iarna. Si cei de la service (autorizat bineinteles) mi-au pus alt tip de prezoane, adica prezoane pentru jante de tabla. (7 lei/buc)
                  Explicatii: la jantele (mele) de AL prezoanele sunt de 17 si au alta forma, iar la jantele de tabla sunt prezoane de 19.
                  Si trebuie sa-ti iei si cheie de 19.
                  Cam asta e. Sper ca te-am ajutat.
                  Bafta!
                  aici ar fi un raspuns. tot ce trebuia sa faci era sa dai cu sărci

                  si eu sper ca te-am ajutat
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by bgk View Post
                    am auzit ca difera prezoanele pt jenti din aliaj de prezoanele pt jenti din tabla
                    este adevarat ?

                    Nu mai da Quote la postul anterior
                    Cred ca puteai sa te gandesti un pic inainte.Daca tu iei masina cu 4 jante de aliaj..si ai rezerva de tabla..crezi ca au pus-o numai sa fie si sa nu te poti folosi de ea?Daca era adevarat ce ziceai tu atunci aveai roata de rezerva cu janta din aliaj.Simplu, nu?
                    Cumpar volan de Duster

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by soboBN View Post
                      Cred ca puteai sa te gandesti un pic inainte.Daca tu iei masina cu 4 jante de aliaj..si ai rezerva de tabla..crezi ca au pus-o numai sa fie si sa nu te poti folosi de ea?Daca era adevarat ce ziceai tu atunci aveai roata de rezerva cu janta din aliaj.Simplu, nu?
                      pana la urma ,ca sa folosesc janta trebuie sau nu sa schimb cele 4 prezoane ?

                      Comment


                      • #56
                        ) N-ai inteles.Nu trebuie sa le schimbi.Indiferent ca ai jante de aliaj sau de tabla,rezerva-i aceeasi,deci o poti folosi linistit.
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • #57
                          Si nu exista nici o limitare de distanta parcursa cu roata de rezerva sau limitare de viteza.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #58
                            decat daca e roata de-aia tip cremvursti de maxim 80km/h cu rota normala de rezerva, nu exista nici o problema.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #59
                              Nu se vorbeste de Logan?
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by bgk View Post
                                pana la urma ,ca sa folosesc janta trebuie sau nu sa schimb cele 4 prezoane ?
                                Foloseste-o frate cu incredere, ca doar aia nu au puso acolo doar asa ca sa fie la numar, ci sa te si folosesti de ea atunci cand este nevoie. Nu trebuie sa modifici absolut nimic nicaieri .
                                Scuze ca-ti spun, dar incep sa cred ca ne iei la misto.
                                , sunt cu ochii pe voi !
                                :thumbsup:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google