Supraveghere Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Supraveghere Masina

    Salut!
    Am un logan kiss fm din ianuarie 2008. Masina e ok, sunt multumit de ea, dar in ultimele 3 luni am avut parte de vreo 4 zgarieturi in parcare. Cred ca am vreu vecin dragutz. Ma gandeam sa imi iau o camera video -poate descopar cine "are grija de masina mea" A mai avut cineva problema asta? Astept ideile voastre. Multumesc.

  • #2
    Au mai fost persoane aici,pe forum,care au avut probleme de genul asta.Nu-mi aduc aminte sa fi rezolvat ceva.Cam complicat,dupa parerea mea.Poate sa-l urmaresti din alta masina atunci cand banui tu ca se-ntampla...Gandeste-te cu cine ai avut conflicte in ultima vreme sau poate ocupi locul cuiva,sunt multe ipoteze...
    Sincer,sper sa-l prinzi si sa-l dai cu capu' de zgarieturile pe care le-a facut.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Casco este solutia!!!

      Comment


      • #4
        eu de asta am plecat de la bloc.avand 2 masini si era foarte greu.dormeam noaptea ca iepurele pana cand m-am mutat la curte si s-a schimbat treaba.poti sa pui 10 camere si 5 alarme.daca ala e al dracului ori da foc ori ti-o beleste.mai bine cauta si inchiriaza un garaj chiar daca e mai departe de tine.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          ce vorbesti? si daca da foc si camera inregistreaza...iti spun eu ca face si puscarie....si scoate si banu din buzunar...
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • #6
            ia vezi ca la noi inregistrarile video nu sunt valabile in instanta.iar 2 daca are un fular pe cap ...ramai cu paguba dar in schimb ai inregistrarea video " cum a ars tigaia ta ".romanu e inventiv.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #7
              Degeaba va feriti de zgarieturi acasa, eu am avut parte de mai multe prin parcari pe unde am avut treaba (zona de centru, supermarket,etc),pentru ca ori deschide melteanu usa si nu e atent, ori trece cineva mai corpolent pe langa masina si o zgarie cu fermoarul etc. Si eu la inceput ma enervam la fiecare zgarietura dar acum le iau ca atare (a nu se intelege ca parchez masina aiurea sau ca daca il prind pe vreunu asupra faptei nu-i dau vreo doua) si cand se strang mai multe fuga la casco. Asta e, sunt multi fara bun simt, ba mai mult unii asa spera sa-si rezolve frustrarile
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • #8
                Originally posted by VanDiesel View Post
                ce vorbesti? si daca da foc si camera inregistreaza...iti spun eu ca face si puscarie....si scoate si banu din buzunar...
                pai si eu daca il prind in fapta si il pocnesc fac puscarie...el nu? sau sa-mi pun si eu fular cand il pocnesc
                "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                Comment


                • #9
                  Problema nu e casco, radu2008, dar ar fi ciudat sa o vopsesc de 4 ori in 3 luni....as sta mai mult prin service...am incercat cu spray si cu polish, dar urmele raman. in plus, chiar daca o vopsesc, ma intereseaza sa scap de nebunul care o tot zgarie...

                  Originally posted by radu2008 View Post
                  Casco este solutia!!!
                  Originally posted by margelatu View Post
                  ia vezi ca la noi inregistrarile video nu sunt valabile in instanta.iar 2 daca are un fular pe cap ...ramai cu paguba dar in schimb ai inregistrarea video " cum a ars tigaia ta ".romanu e inventiv.
                  sa aflu eu cine e, ca nu-mi trebuie instanta...
                  Last edited by liviu.cristian; 16 September 2009, 19:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    pune niste mancare sub masina sa se-adune cainii in jurul ei si sa ti-o pazeasca.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #11
                      Salut,
                      Pana la urma am rezolvat altfel... o parchez in curtea unui spital de langa bloc. Au paza 24 ore si ma costa 50 ron pe luna. As fi vrut sa vad cine e nebunul de o zgarie, dar mai bine asa decat sa stau de panda tot timpul...

                      Comment


                      • #12
                        Topcat nu tine!Te trezesti cu pietre aruncate spre masina.(am la bloc un caine sub masina si mai are si pureci)
                        AC/DC- RIDE ON

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by liviu.cristian View Post
                          Salut!
                          Am un logan kiss fm din ianuarie 2008. Masina e ok, sunt multumit de ea, dar in ultimele 3 luni am avut parte de vreo 4 zgarieturi in parcare. Cred ca am vreu vecin dragutz. Ma gandeam sa imi iau o camera video -poate descopar cine "are grija de masina mea" A mai avut cineva problema asta? Astept ideile voastre. Multumesc.
                          E o idee foarte buna,dupa ce ai proba video sa-i poti multumi omului!!!!!!!!!!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            masina nezgariata si femeie ne... vorba veche nu va mai stresati atat dac noaptea este o.k. in propria curte sau in alta parcare pazita cand mergi in concediu sau la hipermark tot la acelasi rezultat ajungi

                            Comment


                            • #15
                              Cea mai buna solutie este sa o parcati corect adica un loc de parcare amenajat (nu pe bordura, nu in fata unei curti, nu pe coltul unei intersectii, la o distanta corecta fata de masinile alaturate, mai aproape de bordura, etc).
                              Nu este nimeni absurd sa-ti urmareasca masina si sa ti-o zgarie fara un motiv decat daca esti certat cu persoana, sau are probleme la mansarda.

                              Aaaa, inca ceva, pentru persoanele care isi intretin masina in mod exagerat, adica sclipeste de curatenie, intotdeauna. E bine sa nu sariti calul nici cu asta pentru ca atrageti atentia in mod nenecesar asupra masinii voastre.

                              Bucurati-ve de faptul ca nu aveti accidente grave care sa va afecteze sanatatea. In rest .............. toate bune si frumoase.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google