LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai linistit ca nu o sa iti para rau , eu am 1.6 si am mers si cu 1.4, e diferenta mare mai ales daca o ai incarcata, ai demaraje mai bune . pt linistea ta dupa ce o iei sa faci un drum cu ea la o anumita viteza si daca ai ocazia sa faci si cu 1.4 acelasi drum si aceeasi viteza sa vezi care se comporta mai bine si care este diferenta de consum (dupa parerea mea insesizabila).felicitari pt alegerea facuta!Nu mai asculta chiar la toti care probabil nu se pricep destul de bine.

    Comment


    • Am un kiss fm de 1,4. trage bine, si sunt f multumit. eu mi-am ales 1,4 caci merg mai mult singur sau doua-trei persoane. Am 980 km pana acu si de asta nu am pus mai multe persoane. sun sigur ca daca as pune 3 malaci de cate 100 kg in spate mi-ar distruge masina, dar sper sa ma feresc de astia. am condus si 1,6 mpi. diferentele nu sunt enorme. si sa stiti chiar in rodaj loganelul meu trage mai bine decat vechia dacie a lui frate-miu din 94. bafta tuturor si sa nu avem probleme cu masinile.pa

      Comment


      • Eu am o dilema mare si anume faptul ca motorul de 1.6 are 90 cp cand oi fii eu popa(nu sunt),mentionez ca eu am un kiss 1.6 din ianuarie 2008,2200 km,sunt incantat de interior,de dotari dar ca motor e obosit,galagios etc.Mai pot mentiona ca am mai avut ca masini un cielo nou din 97 si un executiv 16 valve din 2003(asta tot 90 cai)da dadea clasa ca motor loganului de 1.6 avea o vana in el de manca chibrite,asta de logan cred ca e la fel cu ala de 1.4 fara nicio diferenta,ca o concluzie nu sunt incantat de motor,SLAB.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • Eu am un kiss fm din nov. '07... tot 1.6.... acum am 5300 km si pot spune ca e diferenta... merge mai bine, s-a lasat motorul... (parerea mea!... desi 'is incepatoare)
          Last edited by andrei; 3 April 2008, 18:46.

          Comment


          • Motorul de 1,6 MPI are 87 CP.
            Dar e destul de puternic, daca stii sa-l conduci, daca nu, asta e, ti se pare ca e slab...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Nu-i puternic deloc,pana si nevasta(conduce din '96) mi-a zis ca nu se compara la motor cu cielo-ul executive 16 valve,dar asta e fiecare cu parerea lui.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • Cati km are masina? Ai terminat macar rodajul? Masina isi da drumul dupa 4.000-5.000 km.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Sa speram ca asa va fii cum zici tu am "doar" 2200 km
                  KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                  Comment


                  • A mea are 2000 km acum, cam pe la cat isi da drumu mai exact ? Motor de 1.4
                    sigpic

                    Comment


                    • Tu crezi ca are un anumit numar de km la care isi da drumul motorul?
                      E relativa treaba, poate fi intre 3.000-5.000 km. Si o sa se simta o mica marire de putere, nu te astepta la cine stie ce.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Daca tu vrei sa compari motorul de cielo cu motorul de renault .. ma rog dacia ... si dai avantaj celui de cielo ... ma inclin in fata ta ... bine ca nu zici ca e mai bun cielo ca loganu ca asta a mai ramas
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • Originally posted by DeLuXe View Post
                          Daca tu vrei sa compari motorul de cielo cu motorul de renault .. ma rog dacia ... si dai avantaj celui de cielo ... ma inclin in fata ta ... bine ca nu zici ca e mai bun cielo ca loganu ca asta a mai ramas

                          Am comparat numai motoarele(nu si dotari sau aspect) logan 1.6 mpi 8 valve cu cielo exe 1.5 16 valve(cu aceeasi putere),care ti-o spun din proprie experienta ca era net superior celui de logan si tehnologie si viata in el si nu,cielo-ul nu era mai bun ca loganul asta cert,am avut doua si stiu ce spun.
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Ok asa este ...
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • Din cate stiu eu cielo era de conceptie mai veche ca mecanica decat loganu ... in fine
                              mie la 1.6 16v dabia dupa 6000km a inceput sasi dea drumu...

                              sigpic

                              Comment


                              • Motorul DOHC de pe Cielo nu stiu dar ala SOHC nu este mai sprinten decat 1,6 MPI never. L-am condus si stiu ce spun. Si nu e motorul mai zgomotos e masina mai slab antifonata.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google