Laureate plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    folii

    se poate aplica foliile fumurii pe geamuri si apoi sa fie date jos?? am auzit ca nu se mai pot da jos, help me pls

    Comment


    • #47
      Da, se poate da jos folia, cu un feohn cu aer cald si o carpa cu apa.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #48
        dar cam la ce pret m-ar ajunge folii fumurii pe spate laterale + luneta ?

        Comment


        • #49
          In jur de 500-600 ron una omologata RAR.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #50
            Vad ca nu s-a mai postat demult la acest thread in comparatie cu altele.

            Am dat si eu comanda de laureat+ si vine tocmai pe 18 februarie.
            Decand cu KissFm nu mai ia lumea laureat+?

            Comment


            • #51
              De cand cu ABS+ si Kiss FM nu mai are vanzare Laureate Plus.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                da asa e , oricum ABS+ nu ar trebui comparat cu Laureate Plus ca e diferenta la pret/dotarii ... cea mai buna comparatie este intre Laureate Plus si Kiss FM ca e pretu cam la fel ...
                Last edited by crististreulea; 17 February 2008, 14:02.

                Comment


                • #53
                  Salutare loganisti benzinari.
                  Sunt mai nou pe forum dar am si eu o intrebare. Golanul meu laureate+ a mers pana acum vreo 6 mii de km (este de 9 luni) numai cu benzina fara plumb de 98. Din lipsa de lova am bagat benzina fara plumb de 95 si ... surprizaaaa. Motorul face un zgomot cel putin ciudat si se simte groaznic lipsa de putere. Se poate defecta motorul de la benzina de 95?(asa mi-a spus un sofer cu experienta).
                  Astept cu nerabdare un raspuns. Merci

                  Comment


                  • #54
                    Salut si bine ai venit pe forum!
                    Nu se poate strica masina decat daca folosesti carburant cu cifra octanica mai mica decat cea recomandata de producator. Diferenta dintre cei doi carburanti este, asa cum ai spus si tu, lipsa de putere. Zgomotul motorului mai mare este tocmai din acest motiv. Nu cumva ai constatat si o oarece crestere a consumului?

                    Pune si tu poze cu golanelul tau in sectiunea My Ride.
                    Last edited by Sp!ke; 14 February 2008, 10:03.

                    Comment


                    • #55
                      Merci de raspuns. Sa stii ca asa este, de la 5,9% s-a dus la 6,7%. Oricum dimineata am pus de 1 milion jumate benzina premium de 99 de la Rompetrol. Vreau sa vad daca revine la starea initiala.

                      Comment


                      • #56
                        Nu e bine sa pui numai benzina cu cifra octanica mare mereu, mai bine combina-le pe amandoua (95 si 98 sau 99) ca e mai bine.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          Si eu am probleme cu carburantul. De obice bag 95 fara plumb de la mol. e dezastru benzina dar e mai eftina. pe timp de vara, in zile foarte calcuroase imi vine un miros de benzina in habitaclu si in exterior. cand ma apropriu de gura de alimentare surpriza! Mirosea a benzina. ma intreb, capacul acela nu se inchide etans?

                          Comment


                          • #58
                            Esti sigur ca mirosul nu vine de la canistra de carbon, de langa roata dreapta fata? Ce de acolo miroase a benzina cand sunt peste 35 de grade afara si e normal.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              Salut toti membrii Logan Club dar in mod special pe cei cu Laureat Plus ,am masina din 02 2006 pe atunci nu erau aparute si celalate versiuni Kiss si etc am fost si raman multumit de dotarile pe care le are.Consumul - modest ,viteza - modesta ,confort maxim ,de restul dupa gustul fiecaruia.La acea vreme facand un calcul simplu si eficient era de pret - dotari fata de Ambition,cu diferenta de : 1,4 - 1,6 ,era o promotie, ori cum am luato fara alte brizbrizuri erau destul de scumpe.Am ridicat masina de la diler am inchiso si am plecat la cumparaturi : trusa ,triungi .Covorase de interior si portbagaj,cele de noroi si am iesit in castig cu 2 mil vechi pe care ia-m bagat in plinul de benzina cca 60 l ,ca era pe rosu obligat.Nu am reusit sa montez paravanturile (deflectoarele de aer ) pentu ca nu mi se inchid geamurile fata perfect ,am luat pana acum 2 seturi ,au avut aceiasi problema ,se duc aiurea de la primul distantier din dreptul oglinzilor.Pana sus e vorba de 100 mm si am renuntat la asa ceva .As dorii sa montez dar mie teama sa nu patesc la fel ,nimeni nu are nici o explicatie sigura .Daca e cineva care a patit la fel si a reusit sa monteze i-l rog sa dea un privat.Multumesc anticipat. P s Am 12 000 si nu am umblat nici o data la roata de rezerva.Apropooo ma cobor sa vad daca o mai am. Multi km ca ai mei (fara probleme).Cu respect Nikolas_bnm Laureat PLUS

                              Comment


                              • #60
                                Salut, schimba clemele de prindere ( ai in set mai multe ) in forma de U pana nimeresti una care nu agata geamul la inchidere
                                deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google