Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by silvium View Post
    ..La 4 ani scrie in carte.
    si acel radiator pentru instalatia de climatizare unde il gesesc?..Macar sa incerc sa-l curat
    dar care ar fi explicatia, dede ce trebuie complectat cu freon, se pierde pe undeeva odata cu timpul?
    stiti cumva care ar fi costul unei "alimentari" cu freon?

    multumesc, silviu

    Aproximativ 154 ron. Daca vii prin Buc te trimit eu la un service foarte bun.

    Comment


    • @ andrei sa traiesti ;)
      Last edited by Tudor; 2 September 2008, 18:32.
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • scuze ca am postat de 2 ori dar am avut probleme cu netu` si nu mi`a aratat ca s-a postat primu mesaj si nu stiu sa il sterg :P
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • Am si eu o intrebare!
          Logan Laureat PH2 1.6 MPI are bara stabilizatoare?

          Comment


          • Da, modelul prezentat are bara stabilizatoare.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • la loganul pe benzina filtru de carburant este in pompa de benzina si se schimba la 120.000km

              Comment


              • Cu tot cu pompa de benzina.
                Multa lume, putini oameni...

                Comment


                • @grecu george: Nu se schimba niciodata, decat daca e neaparat nevoie.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Se merita Laureate 1.4 sau 1.6 second?
                    As vrea sa achizitionez un Laureate de la o firma de Leasing.
                    Am inteles ca au masini la care proprietarii nu au mai platit ratele de leasing si automat ca masinile sunt mai ieftine.
                    Mi-a zis un prieten ca stie o firma de leasing unde au masini cu maxim 20000 Km si cam 1 an vechime.
                    Ce ziceti? Se merita afacerea?
                    Eu vreau sa o iau in leasing, pe firma mea.

                    Comment


                    • Da se merita!...acum depinde de u ce vrei sa alegi. Motorizarea de 1.4 75hp sau 1.6 90hp...deosebirile fiind in consum si o viteza putin mai superioara...eventual un chip tuning motor mai reusit pe varianta 1.6MPI si 90hp putand sa urci mai lejer decat motoru cu cilindreea de 1.4si 75hp...tinand cont ca o vrei pentru firma ..prima varianta este OK.

                      Dotarile pe LAUREAT sunt rezonabile si cu intrebuintare. LOGAN LAUREAT AN 2006 1.4 MPI VERDE CAMELEON :d:p
                      Last edited by B-08-ZIA; 24 March 2009, 19:43. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Raport pret / calitate - dintre cele 3 motorizari pe care mi'o recomandati pt. achizitie?

                        Comment


                        • pai depinde si ce vrei tu si cat mergi cu ea
                          daca esti mai linistit poti lua 1.4 , daca vrei sa mergi putin mai sportiv ia 1.6 sau 1.5 dci .
                          dar fa-ti si calculul ;exemplu :
                          1.4 laureat = 8.000 euro
                          1.6 laureat = 8.400 euro

                          toate motoarele sunt fiabile.foarte probabil sa nu ai probleme cu ele cel putin 100.000 km
                          Last edited by dragos10; 1 April 2009, 22:12. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Eu am 16V si asta recomand, dar nasol cu viteza sare din 50 in 90 si nu realizezi. dar scumpa e benzina si multe cheltuieli are o familie: amanta, soacra, si colegii de bere

                            Comment


                            • am o intrebare pentru cunoscatori :d

                              am laureat din 2006 ( 1,4 non - abs ) si is curios : are discuri ventilate ? si daca nu care sunt modelele care au ?
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Pai poti afla in urmatorul fel: Te duci la un magazin de piese auto, il rogi pe nenea ala sa-ti arate un disc ventilat si unul plin, te duci la masina, o ridici pe cric, dai roata jos si o sa vezi cu ochii tai de care ai.
                                Sa nu crezi ca te iau la misto, sunt unele care au ventilate si altele care au pline din acelasi an de fabricatie, aceiasi varianta de echipare. Bafta.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google