CB - Probleme !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am dci din 2006 si de obicei ii fac plinul de curge din rezervor(la propriu)Nu am avut probleme cu computerul de bord niciodata.

    Comment


    • #17
      cu aceeasi problema m-am confruntat si eu de injuram paia din petrom de mama focului. cand am bagat benzina mai multa si-a revenit
      Nu-i bai...

      Comment


      • #18
        Am un 1,4 Mpi din 2006 si nu i-am facut niciodata plinul.Merg mult pe rosu si nu am avut niciodata probleme cu indicatorul de nivel.

        Comment


        • #19
          mergi pe rosu mereu mai ales vara si o sa-i arzi pompa s-a mai discutat evitati cat posibil sa circulati cu rezervorul sub 1/4 iar daca-i plin ochi nu are nimic

          Comment


          • #20
            Sfatul celor de la Dacia: Minim 2 liniute trebuie sa aveti in rezervor!
            La mine se aprindea martorul de poluare intermitent si dupa 5 sec se stingea si cica din cauza ca ar fi fost condens in rezervor si ca mergeam cu doar 1-2 linii in rezervor, mentionez ca acum stau cu minim 2 linii si nu am mai avut astfel de incidente.
            Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

            Comment


            • #21
              Eu mai tot timpul merg cu o linie sau pe rosu, si de cativa ani de cand practic treaba asta nici o problema in afara de cateva erori la computer (cand alimentam nu-mi afisa chestia asta la liniute) dar cu o resetare se rezolvau. Sunt constient ca nu e bine, dar cat costa pana la urma pompa de benzina?

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google