Vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    alea ies cu polish

    Comment


    • #17
      Salut si eu am Laureate, Bleu-Marin, si am foarte multe zgarieturi pe el (in special la aripi si portbagaj), asa ca aceasta problema este clasica!

      Comment


      • #18
        Incercati sa evitati sa parcati langa alte masini in paralel. Indiferent unde va duceti cautati locuri de parcare paralele cu bordura pt a evita usi deschise in portiere, genti de cucoane date cu fermoarul pe langa usi etc. Eu de cand am luat masina de doua ori sau 3 ori am parcat paralele cu alta masina, si binenteles m-am ales cu portiera stanga spate pe acea linie dreapta cu un punctulet infundat. Atat acasa cat si la servici am noroc ca pot parca paralel cu bordura. A doua oara a fost la mare weekendul trecut insa am scapat bine deoarece nu au fost multi turiste si mai ales turiste....
        Oricum zgarieturile sunt inevitabile, mai ales ca vopseaua e proasta iar praful e cat china in rromania.
        Last edited by Sir Andrew; 17 June 2012, 17:06.

        Comment


        • #19
          loganul meu e din 2005 si de aproape fiecare data cand il spal vad noi zgarieturi. am tras concluzia ca doar daca te uiti catre masina si deja apare ceva nou; daca ai clipit hop si rugina mai nou pe capota portbagajului au aparut doua puncte de rugina , pe care oricat incerc sa le retusej, cu creion deruginol si de vopsea, tot reapar. rosu toreador (metalizat)
          asta-i dacia de 7500eur !! .. la acea vreme. capota nu are nici o urma de lovitura in acele zone. asta e!

          Comment


          • #20
            Originally posted by gabi1 View Post
            loganul meu e din 2005 si de aproape fiecare data cand il spal vad noi zgarieturi. am tras concluzia ca doar daca te uiti catre masina si deja apare ceva nou; daca ai clipit hop si rugina mai nou pe capota portbagajului au aparut doua puncte de rugina , pe care oricat incerc sa le retusej, cu creion deruginol si de vopsea, tot reapar. rosu toreador (metalizat)
            asta-i dacia de 7500eur !! .. la acea vreme. capota nu are nici o urma de lovitura in acele zone. asta e!
            Nu doar dacia,ci drumurile sunt vina,si alti factori ,pasarele pomi,etc,etc.Am vazut golf 5 cu rigna,vw passat din 2006 plin de puncte de rugine pe capota,si altele....deci,daca ai inlocui masinide dacia sa zicem cu alta firma de masina,cu tabla classica,ar avea aceeasi soarta.... Si masina mea are niste puncte mici de rugina de 7 ani masina,rosie,si pe plastic are puncte albe de lovituri de pietre,daca era tabla aia ,ar fi avut rigina si pe bari.

            Comment


            • #21
              Originally posted by gabi1 View Post
              loganul meu e din 2005 si de aproape fiecare data cand il spal vad noi zgarieturi. am tras concluzia ca doar daca te uiti catre masina si deja apare ceva nou; daca ai clipit hop si rugina mai nou pe capota portbagajului au aparut doua puncte de rugina , pe care oricat incerc sa le retusej, cu creion deruginol si de vopsea, tot reapar. rosu toreador (metalizat)
              asta-i dacia de 7500eur !! .. la acea vreme. capota nu are nici o urma de lovitura in acele zone. asta e!
              lasa frate ca eu weekendu asta cand am fost la mare am vazut dita passatul cc din 2009 sarita vopseaua de pe la toate aripile si ruginita in draci..pacat ca nu am avut ceva mai performat sa fac o poze..masina de 30.000E.. si tu ai pretenti la logan ca la masina de 200.000E pentru drumurile noastre mi se pare cea mai potrivita si convenabila masina..iei una de 70.000E dai intr'o groapa pe dn1 te zgarii pe ochii..pentru tara noastra nu se merita masini scumpe..
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • #22
                Originally posted by Zsolti View Post
                N-o curat cu carpa. Nu am spus ca se zgarie singur, se zgarie foarte usor. Am mai avut masini metalizate dar nici una nu se zgaria asa de usor.

                PS: Zgarieturi ca astea se gasesc pe mai multe parti ale masinii..
                Poze:
                Aceeasi culoare o am si eu, dar nu am absolut nici o zgarietura de gen, doar pe plafon umpic lacul crapat de la pasarele...In rest e totul intact !
                Dar foarte ciudat la tine, nu prea inteleg cum au aparut zgarieturile alea... masina nefiind atinsa...

                Comment


                • #23
                  Salut. Am o problema cu loganul care e inca in garantie.(Ultimul an)A sarit vopseaua la prag(Usi spate) si nenorocitii au zis ca nu o face ca e din cauza factorilor externi(Pietre).Ce e de facut ?

                  Comment


                  • #24
                    Si eu am aceeasi problema,nu cred ca e vreo solutie...

                    Comment


                    • #25
                      Pai daca a sarit de la pietre, retus, sau vopsit. Sau lasat asa.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by maryo0104 View Post
                        Salut. Am o problema cu loganul care e inca in garantie.(Ultimul an)A sarit vopseaua la prag(Usi spate) si nenorocitii au zis ca nu o face ca e din cauza factorilor externi(Pietre).Ce e de facut ?
                        Ceva de genul? Eu am rezolvat-o pe garantie, si acum iar s-a decojit . Trebuie sa ma duc iar la ei, dar nu am avut timp. Ciudat este ca prima data s-a decojit vopseaua dar nu a ruginit, iar acum vad ca a dat rugina .
                        Attached Files
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by vdmihai View Post
                          Ceva de genul? Eu am rezolvat-o pe garantie, si acum iar s-a decojit . Trebuie sa ma duc iar la ei, dar nu am avut timp. Ciudat este ca prima data s-a decojit vopseaua dar nu a ruginit, iar acum vad ca a dat rugina .
                          Mihai daca tii la masina o refaci la un vopsitor care se pricepe,dar eu zic sa numai stai..eu am cateva locuri in care este infundat de la pietre si ma costa o groaza de bani...

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google