Difurile Din Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    exact. cauta boxe de 14 cu magnetul mai mare, si atunci o sa ai putere mai mare la aceeasi dimensiune. dar trebuie sa scoti niste bani, ca nu sunt 80 lei perechea cum sunt xplod-urile normale de 13, spre exemplu. e mult prea multa complicatie pe fata. pe spate poti sa iti pui de 16.5 cu inele mdf si sa vezi ce bine se aude

    si ca sa iti faci idee, un set de inele mdf, adica 2 la numar, sunt 40 lei. eu atat am dat pe ele, le-am luat de la un baiat. in caz ca vrei pentru spate pot sa vorbesc cu baiatu si iti trimit prin posta. sau poate ai noroc si gasesti pe net, pretul este in jur de 50 lei din cate stiu
    Last edited by B 83 RMJ; 18 April 2009, 20:09.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      50 niste "lemne"? Eu cu 75 mi-am luat boxe Clarion SRQ 1320 (150W muzica, banda 40-32000Hz)! Si cu inca 120 Boxe Clarion SRQ 1720 (28-32000Hz) pe spate...Plus 2 tweetere cu band-pass in locul "oglinzilor". Total un sound foarte bun...

      Comment


      • #18
        pe bune. si pe forum mi s-a oferit cu 60 parca...eu am facut rost de la un tip din brasov care vinde tot ce e legat de audio. asa stiu ca 40 am dat.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #19
          Originally posted by detail View Post
          50 niste "lemne"? Eu cu 75 mi-am luat boxe Clarion SRQ 1320 (150W muzica, banda 40-32000Hz)! Si cu inca 120 Boxe Clarion SRQ 1720 (28-32000Hz) pe spate...Plus 2 tweetere cu band-pass in locul "oglinzilor". Total un sound foarte bun...
          Si eu am o linie completa Clarion in masina[HU+amplif+subwoof+boxe fata si spate la fel ca tine (SRQ 1320 si SRQ 1720)] si mi-am facut singur inelele adaptoare din PAL. Se aude foarte bine intradevar si nu am nici un fel de vibratii in masina. Toata chestia m-a costat 1200 lei.
          fara linkuri externe

          Comment


          • #20
            nici la mine nu se aude nici o vibratie, dar eu nu am usi spate (am un pickup), iar alea spate sunt fixate strans pe un panou din stratificat de 18 mm pus in deschiderea din spatele stalpului B, fixat "beton" de masina, si izolat fonic spre spate cu o "perna" de PES.

            Comment


            • #21
              ma poate ajuta cineva?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #22
                Daca la MCV sunt difuzoare in usile de spate ar fi trebiut sa intre si la berlina. Nu ar fi o idee rea sa se puna boxe si acolo cu conditia sa nu se pune tweetere doar mid-bass, s-ar auzi putin mai plin muzica pe scaunele din fata(am un Opel VectraB la care este facut asa si se aude perfect).
                Totusi ar fi o idee sa dai jos panoul usii de pe spate, sa vezi daca este lasat loc pentru a monta un difuzor acolo si daca este atunci se poate decupa panoul in locul respectiv.....personal inca nu am facut ca mai tin de garantie.

                Comment


                • #23
                  pai tocmai deasta intreb..ca sa nu dau eu jos....deci...are loc facut in usa din spate loganul berlina ptr boxe (cum e la mcv)?
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #24
                    Deja suntem doi curiosi pe tema respectiva. Poate ne ajuta cineva.....sau trebuie sa ne documentam din alte surse, de exemplu: dezmembrari.

                    Comment


                    • #25
                      berlina nu are loc pt boxe in usile spate.nu are rost sa va dati tapiteriile jos

                      Comment


                      • #26
                        mersi ptr info
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google