Pareri Prestige 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri Prestige 2009

    In primu rand nu stiu daca am postat bine... sunt nou pe forum ... as vrea niste pareri din partea voastra referitor la un Logan Prestige 1.6 16v 2009 facelift care astept sa imi vina peste o sap ... si sunt cam nedumerit... mie imi place enorm masina... dar nu am mai avut dacie si ai auzi pe uni si pe alti ... ca e "dacie" si asa ramane.. va las un link cu poze doar culoare difera e Blue Electriqe
    http://www.***********/popup_galerie...lan-2776772/p1

  • #2
    mie unu imi place restilizarea la noul presige, dar parca tot imi place interiorul la prestiju meu de fiecare cu masina lui.... cat despre tot "dacie" ramane si romanul tot taran ramane.....
    Logan by Renault Pure Blood
    Nothing beats Low Cost

    Comment


    • #3
      Ai facut o alegere excelenta.Felicitari!O sa-ti placa,o sa vezi!Sa te bucuri de masinuta!
      E Dacia,dar e by Renault.
      Last edited by D-FENS; 18 May 2009, 23:22.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        ai facut o alegere buna, cu toate ca eu prefer diesel.dar bine ca ti-ai luat tu "dacie", lasa retardatii sa-si cumpere bemveuri din 92 super forjate ca is alea bune!numai bine si s-o stapanesti sanatos!
        Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

        Comment


        • #5
          daca te tine punga e singurul logan care da seenzatii.e adevarat ca acum mai sunt si alte oferte la renault care e posibil sa bata loganul dar motorul ala 16v face totul la prestige.cred ca s-a mai postat pe tema asta .
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Tot dacie tot dacie dar vezi tu cand vine vorba de revizie anuala si schimbatul pieselor. Osa platesti mult mai putin (chiar si 2- 3 ori mai putin) decat ceilalti cu bemweuri si nu numai. Motorul asta de 1.6 16V deja are cai necesari pentru a nu ramine in urma la un sprint de la semafor. La pretul asta nu prea gasesti masina nou peste 100 de cai. Eu zic ca ai facut o alegere buna. Succes si multi km fara probleme....

            Comment


            • #7
              e dacie si ala tot dobitoc ramane. ce mama naibii, ca ma dispera deja astia cu afirmatiile lor cretine. daca nu stiu cum e loganul, sa taca din gura. ca ei cu busiturile lor aduse de dincolo si platit aici inamtricularea de 4 ori cat a dat pe masina, baga piese si bani in ea cu galeata. si e o obosita de masina, din cine stie ce an, cu jumate din martoage moarte.
              ai facut o alegere excelenta, avand in vedere ca ai pe ea dotari bune, ai abs, geamuri electrice si ce mai ai, pe langa aia 105 cai. sa ai noroc de ea, si nu uita sa te uiti pe la masina inainte sa o ridici de la dealer!
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                In sf niste raspunsuri.. care imi ridica moralul ... multumesc mult pentru incurajari ... ce sa zic ... stiu ca la 9200 € puteam sa imi iau alte masini ca BMW Audi dar am avut un cielo din 98 ... era bun il intretineam foarte bine pana cand ma rasturnat o soferitza de 2 lei in Galati si am luato in freza.... am luat 1000€ de la asig ei... si am ramas cu epava care nush daca iau 10 mil pe ea... si am ajuns la concluzia ca mai bine iau o masina noua ... decat una SH si 10 ani .... si in al doilea rand mie nu imi trebuie impresii de 2 lei ... sa umblu cu BMW din 90 si sa ma tarai cu ea de pe o z pe alta... eu miam luat o masina de toate zilele o sa revin cu poze cand o primesc o sap maxim...

                Cam asta iti poate face o soferita de 2 lei ... care nu vede STOP si asa te face sa iti iei masina noua lol
                Last edited by jonglau; 19 May 2009, 17:48. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  eu zic ca ai ales o motorizare foarte buna. orice proprietar de logan si-ar fi dorit motorizarea asta. intretinerea este foarte acceptabila. fa-ti casco la ea, ca nu se stie niciodata. faceliftul este placut la vedere (exterior) si frumos si la interior. ai facut o alegere foarte buna.
                  Last edited by bogdan_1984; 19 May 2009, 17:55.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    loganu e bun ca e nou dar la 9-10 mii gasesti seria 3 din 2004 :> si e mare diferenta. acum fiecare cum vrea
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Masina noua este oricand mai buna decat un sh, acela fiind si nu stiu ce marca din anii 90.Hai sa fim seriosi, Dacia nu este altceva decat fratiorul mai mic al lui Renault

                      Comment


                      • #12
                        oi gasi eu BMW de 2004 da gandestete ca aia are deja 6 ani.... ai la urma urmei ... ce imi ofera mie BMW si Loganu nu? face si de mancare? nu cred.....

                        Comment


                        • #13
                          Pana sa iau Prestige-ul ma batea gandul sa iau un BMW.Vedeam in anunturi nr-ul de cai pe care ziceau proprietarii ca-l au si ma gandeam cat din "herghelia" masinii mai e in viata?E frumos sa zici ca ai BMW,dar nu te ajuta prea mult.Asa ca m-am hotarat la Prestige 16v si nu-mi pare rau deloc.Sunt prea sarac,ca sa-mi iau sh...
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            Toti isi dau cu parerea ca e tot dacie dar nu au condus logan niciodata numai sh din germania cu peste 20 mi km care nu mai sunt masini eu unul nu m-asi urca la volanul unei masini daca are peste 20 mi km!

                            Comment


                            • #15
                              @jonglau: ai sanse sa iei mai multi bani pe epava aia cum ii zici tu, daca o dai la dezmembrari. am un prieten care a avut fiat albea si care a fost lovit frontal. masina dauna totala, toata partea din fata distrusa. a luat 1000 euro pe ea, dupa un an. ca nu s-a chinuit sa o dea.

                              si daca iti luai bmw ce faceai? stateai cu el in fata blocului? ca e cam scump de intretinut si consumul te lasa rece, si impozitul ca are motorul mare. asa ca macar sti 2 treburi: ai masina noua, si nu te costa intretinerea ei, daca sti, vrei si iti place sa ai grija de ea.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google