Pareri Prestige 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Daca nu ma insala memoria,a mai sunat cineva de pe forum(proprietar de Prestige) la v.c. si aia de acolo au zis ca,Kormoran-ele ar fi facute de Michelin.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #77
      @d-fens, seba: eu am luat in decembrie un laureate ph 2 cu abs si a venit cu kormorane. Am trimis mail la vocea clientului (v-am mai povestit) si uitati hal de raspuns:
      "autoturismele din gama Logan berlina(versiunile echipate cu ABS in serie sau pentru care se comanda ABS in optiune), sunt dotate de catre producator cu pneuri marca Michelin sau Continental.

      Anvelopele Kormoran sunt marca Michelin.

      Montarea pneurilor se face in functie de loturile de aprovizionare din momentul
      respectiv si nu exista posibilitatea optarii pentru una din cele doua marci de
      pneuri in momentul lansarii comenzii."


      Am pastrat mailul, ca deh, scrisul ramane...

      Comment


      • #78
        interesant raspuns. "Anvelopele Kormoran sunt marca Michelin.". adica dacia este marca renault? sau lamborghini este marca fiat?
        sigpic

        Comment


        • #79
          @bogdan_1984: ai vazut ca te-ai prins? nu-i asa ca esti mai mandru si mai fericit acuma? Eu asa m-am simtit cand am primit mailul asta. Ala care mi l-a trimis cred ca a sughitat toata ziua - nu stiu de ce

          Comment


          • #80
            l-ai fi bagat in 3,14...ma-sii? si barum sunt de conti, dar calitatea e alta. al dracu' de comunisti cum stiu ei sa le suceasca...
            ps: lamborghini e a lui folxvagan
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #81
              Ba fratilor am si eu o intrebare la cei care au luat masini noi mie mia dat termen 25 - 28 05 2009 ma sunat cea de la dacia ca masina mea a fost fabricata pe 26-05-09 si pe data de 27 ma sunat si mia zis ca a fost expediata adica e pe drum ... si de pe 27 pana azi 02.06.09 masina nu a ajuns o sun pe aia si imi zice acceiasi chestie ca e expediata ... dar de o sap sa fie masina pe drum si sa nu ajunga ... nam nici o idee care a patit asa sa imi zica si mie la cat timp a primit masina de la termen... ms

              Comment


              • #82
                mie mi-au zis ca vine miercuri peste 2 saptamani, si atunci a sunat si a zis ca mai intarzie 2 saptamani, dar dupa 2-3 zile m-a sunat si a zis ca pot sa merg dupa ea. era vineri, si am ridicat-o luni.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #83
                  Salut
                  Am echilibrat rotile si totusi trage stanga. Cine a mai patit asta? masina e 9 are 5000 km nu e de serviciu si nu am dat in gropi

                  multumesc

                  Salut
                  Am echilibrat rotile si totusi trage stanga. Cine a mai patit asta? masina e 9 are 5000 km nu e de serviciu si nu am dat in gropi

                  multumesc

                  Originally posted by D-FENS View Post
                  Daca nu ma insala memoria,a mai sunat cineva de pe forum(proprietar de Prestige) la v.c. si aia de acolo au zis ca,Kormoran-ele ar fi facute de Michelin.
                  Salut

                  Kormoranele sunt facute de "Continental" la Timisoara am fost la acea fabrica si le-am vazut cu ochii mei

                  Originally posted by Logan RS View Post
                  Eu stiam ca pneurile Barum sunt fabricate de Continental.Asa este?
                  Barum sunt facute in Cehia !!!!
                  Last edited by buruceagga; 18 June 2009, 23:53. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #84
                    postul meu, cu numarul #77, raspuns la postul lui d-fens, e doar cu o pagina in urma. Si ar mai fi si asta:

                    cauta in pagina cuvantul Kormoran
                    Last edited by ParuLuScorilo; 19 June 2009, 11:01. Reason: Automerged Doublepost sters

                    Comment


                    • #85
                      deci, mai bine kormoran decat kleber
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by buruceagga View Post
                        Salut
                        Kormoranele sunt facute de "Continental" la Timisoara am fost la acea fabrica si le-am vazut cu ochii mei

                        Barum sunt facute in Cehia !!!!
                        Ai fost degeaba in fabrica, nu numai ca n-ai inteles nimic dar ai avut si ceva iluzii, Kormoranele nu sunt facute de Continental ci de Michelin iar Barum sunt facute la Timisoara (cel putin Barum Brillantis cu indicativul 6GPB pe ele - informatie luata dintr-un post de al lui Seba).

                        Comment


                        • #87
                          Am si eu de un pic mai bine de o luna prestige 16v,cauciucuri barum si masina desi am luato asa intr-o doara am ramas placut surpins de ea merita bani.Este super ok,cind revin in tara in decembrie am sa ma sui sa ii mai dau o talpa,pina atunci o chinuie nevasta

                          Comment


                          • #88
                            Daca abia dupa o luna ii dai TALPA...mai bine las-o sa o chinuie nevasta.

                            Comment


                            • #89
                              Am sa-i dau talpa in decembrie cind am sa ajung acasa prieteneCaci in scurtul timp in care am fost acum acasa masina motorul era inca strins,in rodaj.Si oricum masina am cuparat-o special pentru nevasta.A si ce este mai important masina a venit la 3 zile dupa ce am comandat-o si am facut plata.

                              Comment


                              • #90
                                Pai masina asta ori e cu motorul "facut"...ori e in "rodaj"...ori ce e cu ea. Vezi ca daca e noua in "rodaj"...nu e bine sa-i dai "talpa"...sa nu treci de o anumita turatie..citeste....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google