Bujii 1,6 16 V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    si acum mai afuma bujiile au dat o explicatie ceva sau au placa au asa face toate?

    Comment


    • #17
      Multumesc de intrebare,

      deocamdata motorul functioneaza bine, fara rateuri. crezi ca s-a mai uitat cineva la bujii daca sunt negre sau albastre? ma intereseaza sa mearga bine.

      Comment


      • #18
        e posibil ca bujiile sa nu functioneze corect iar dupa ce au pus altele noi sa rezolvat problema sa dea domnu sa nu mai ai probleme
        succes

        Comment


        • #19
          Permiteti sa revin ?

          Am o masina buna, merge bine, dar din cand in cand se mai aprinde ``martorul de bujii incandescente``? La un motor pe benzina? ce parere aveti ?
          Daaa? aceeasi ca si service -urile? S-ar putea ca si DACIA ? sa aibe aceesi parere? ca se uita toti la mine ca la masini straine ? Ca nu s-a mai vazut asa ceva?

          Gata cu ironiile. ce perere aveti ?

          Comment


          • #20
            Originally posted by Ulysse View Post
            Buna seara,

            am o intrebare simpla : din informatiile voastre, cu ce bujii trebuie sa fie echipat un motor 1,6 16 v ?

            Multumesc
            folosesc cele recomandate de producator au codul 7700500168

            Comment


            • #21
              crezi ca din 31st January 2011, 21:34 a reusit sa se decida ce sa cumpere? :P

              Comment


              • #22
                Bujiile de pe 16 v sunt la fel cu cele de pe 8v?

                Comment


                • #23
                  N-am auzit sa existe bujii pentru 1.4, 1.6, sau 1.6-16v.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #24
                    Putin off-topic , Sa le vedeti pe cele de 1.2 16v cat de diferite sunt fata de restul gamei si ce cheie trebuie sa ai ca sa le scoti.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • #25
                      Am intrebat si eu....ma gandeam sa nu aiba filetul mai lung sau mai scurt....sa difere diametrul filetului....etc


                      Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by o8MeLC View Post
                        crezi ca din 31st January 2011, 21:34 a reusit sa se decida ce sa cumpere? :P
                        Chiar că m-am decis.. Am cumpărat altă mașină. Dacia-Renault mi-a mâncat ficații.. dar și eu lor. In 4 ani de garanție (extinsă) am schimbat jumătate de mașina. In rest merge perfect.
                        Cu stima.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google