NU Pot Sa Schimb Becul De Pozitie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NU Pot Sa Schimb Becul De Pozitie

    sal, am un loganel ph2 si nu pot sa-i schimb becul de pozitie de pe dreapta...pe stanga nici nu am mai incercat la cat chin e acolo...pur si simplu e intepenit...nu vrea sa se roteasca...e alt mecanism la farurile astea? (stiu ca e alt far, stiu ca e mai jos beculetul, nu sariti)...help plz

  • #2
    Eu la a mea schimb destul de dificil dar le schimb, norocul meu intr-un fel ca sunt slab si am bratele subtiri, le-am mai schimbat si la altii din zona becurile ca nu puteau indesa mainile pe acolo. La Ph2 cred ca in spatele farurilor spatiul ar fi la fel ca la Ph1. Incearca sa te concentrezi mai mult, pe dreapta e mult mai simplu de desfacut decat pe stanga (cei cu bratele groase trebuie sa o dea jos bateria pentru a avea un spatiu mai mare). Eu nu am desfacut nimic pana sa ajung la intrerupatoarele alea, am bratele subtiri si asta ar fi intr-un fel norocul meu cateodata. Bafta si sa ne tii la curent;).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #3
      salutare eu am desfacut capacu de jos din coltul bari are trei suruburi si am avut acces pe dedesupt si le-am schimbat fara probleme pe sus este imposibil pentru mina mea eu am un dci ph1 spor la treaba
      Powered by LSS
      http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

      Comment


      • #4
        Dute la un service un electrician sigur te ajuta.
        sigpic #

        Comment


        • #5
          de ajuns pot sa ajung ca nu am nici eu mainile groase, dar parca e blocat becul acolo...invart, trag, fac orice si nu vrea sa iasa...la ph2 becul de pozitie e integrat in far sub cel H4 si se scoate separat, nu prin gaura celui de sus...totusi nu vreau sa ma duc in service sa-mi schimbe un bec...
          Last edited by massimiliano; 18 March 2009, 17:37.

          Comment


          • #6
            Si eu am patit la fel la inceput cand mi-am pus leduri pe pozitie, trebuie sa invarti in stanga s-au in dreapta nu mai stiu exact pana isi da drumul putin dupa aceea nu mai ai treaba o sa fie mai usor.Spor
            sigpic

            Comment


            • #7
              Incearca sa scoti becul cu farul rece. La cald plasticul se dilata si e mult mai greu de scos. La rece merge mai usor.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #8
                Originally posted by adyshor View Post
                Si eu am patit la fel la inceput cand mi-am pus leduri pe pozitie, trebuie sa invarti in stanga s-au in dreapta nu mai stiu exact pana isi da drumul putin dupa aceea nu mai ai treaba o sa fie mai usor.Spor
                Si cum iese? am vazut ca are un cauciuc pe margine, iese cu totul sau doar becul?

                M-am chinuit si cu patentul, degeaba...e intepenit...cand misc de el se misca tot farul...

                Comment


                • #9
                  Daca nu merge deloc, eu zic sa dai farul jos . Pe urma lucrezi mult mai usor.
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #10
                    Iese doar becul, cauciucul ala este capacul becului H4, uite aici un tutorial facut de crististreulea, la minutul 4:00, este asemanator, doar ca la ph2 becul de pozitie este sub H4.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Hai ma cum dracu sa dea farul jos pentru un bec,insista rasuceste spre stinga si o sa mearga.
                      Multa lume, putini oameni...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by adyshor View Post
                        Iese doar becul, cauciucul ala este capacul becului H4, uite aici un tutorial facut de crististreulea, la minutul 4:00, este asemanator, doar ca la ph2 becul de pozitie este sub H4.
                        ma refeream la cauciulcul de la becul de pozitie de sub H4 (are si el cauciuc de protectie)...ma enerveaza...am incercat si cu patentul, doar ca ma incurca foarte rau conductele de la aerul conditionat sau pt ce sunt ele...
                        P.S. : Farul jos nu-l dau
                        Last edited by massimiliano; 18 March 2009, 22:42.

                        Comment


                        • #13
                          Pai nici sa nu te gandesti sa dai jos farul, nu stiu ce are de nu iti merge, ar trebui sa isi dea drumul daca este fortat putin, ai incercat sa rotesti in ambele parti?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            da, am incercat...o sa mai incerc maine pe ziua ca azi nu am avut nici lumina buna...oricum, multumesc de sfaturi...sper sa reusesc cat de curand

                            Comment


                            • #15
                              rog un moderator sa inchida acest topic...am reusit sa le schimb intr-un final cu multe chinuri si julituri pe la degete si incheieturi...la farul din dreapta se invarte in partea stanga si la becul din stanga se invarte in partea dreapta...trebuie sa ai o rabdare de fier sa nu te lasi...multumesc de sfaturi si pareri...
                              Last edited by massimiliano; 20 March 2009, 14:57.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google