Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @jmek: vezi sa nu fie barum brillantis si atunci sunt gume conti, facute la timisoara. Uita-te daca dupa marcajul "dot" scrie o serie ce incepe cu "6G..." pe lateralul anvelopei
    @d-fens: n-ai vrea michelin, crede-ma, senzatia ca gumele conti stau mai bine pe drum am avut-o si eu cand am luat prestige-ul. Si apoi am testat pe viraje, la 5km/h mai putin, michelinul ma scotea pe exterior si fluiera de mama focului, unde continentalurile stateau si abia incepeau sa scartaie.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Ai dreptate Seba , Continental-urile sunt excelente , doar ca au obiceiul sa cam adune pietricelele de pe drum .
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • @JmEk: Probabil s-au terminat cauciucurile Michelin/Continental, daca ti-au pus Barum. Oricum sunt destul de bune, dar putin sub cele mentionate anterior.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Pe a mea prestige ph2 ce pneuri vor fi montate?

          Comment


          • @csebalyn:multumesc pt informatie.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Astazi am inmatriculat si eu golanitza mea de 1.6.....N-au avut combinatia de litere care am vrut-o eu asa ca le-am luat la rand si m-am pomenit cu YWI, asta e....
              pentru cei interesati taxa de poluare m-a costat 13 mil, cu toate chitantele am ajuns p undeva pe la 14-15 mil.

              Comment


              • Era vorba ca o sa scoata taxa.

                Comment


                • Eu am avut la Logan YWK.Multumim pt informatia cu privire la taxa de poluare.Cred ca atat voi plati si eu pt 1.6 16v.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • Originally posted by alex86 View Post
                    Era vorba ca o sa scoata taxa.
                    am tot tras si eu speranta ca o sa o scoata...Dar din pacate nimic..(mie imi era frica initial ca o calculeaza in euro la cursul bnr din ziua respectiva, asa am facut calculul trebuia sa dau vrea 14.5 mil)
                    un sfat:daca sunteti din Bucuresti cand va duceti in pipera cu actele ar fi bine sa ajungeti in jur de 13-14, eu am ajuns acolo pe la 12 si un pic si am avut cateva persoane in fata mea si cand am plecat erau maxim 4-5 persoane la fiecare ghiseu.

                    Comment


                    • Pentru cei cu 1.4 pregatitiva ,taxa de poluare e in jur de 8 milioane

                      Comment


                      • Sa le stapaniti sanatosi ! Welcome to the club ;) Multi multi km fara evenimente . Variantele cu ABS au Michelin / Conti - de briliantis nu am auzit niciodata . Cine stie ce montana ti-au montat tie ) sau resapate
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • Bine ca nu mi-au dat kormoran..Cat despre masina..Se comporta bine...Fara pb....Am avut break inainte...Mai joasa si vizibilitate mult mai buna la parcare...Pana ma obisnuiesc cu asta...Ca are un fund asa ridicat....De nu vezi nik......
                          pana mea...Noi sa fim sanatosi....Si felicitari tutoror care si-au luat ph2...Multi km fara incidente....
                          eu deja am 110km facuti cu ea...In 1 zi.....
                          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                          Comment


                          • A mea sta "pe bara" de luni a expirat autorizatia si astept pana luni sa vina numerele .Pana atunci folosesc Ph1 a lu` tata
                            Are 3 sapt merse 1500 km + e relativ ieftin pe gpl
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • Daca cineva din iasi urmareste acest post il rog din suflet sa imi spuna de unde sa iau presuri!!
                              Am luat ceva din careffour dar mi se baga pe sub pedale si nu e bine.......Nu stiam de ce nu imi intra in viteze bine..Era din cauza presului care bloca ambreiajul....Si chiar am nevoie de pres....
                              nici 150 lei nu as da la reprezentanta pe 4 presuri....
                              cat despre huse mi-am luat ceva pe la 179 lei ....Super faine...Dupa ce le pun promit ca fac poze interior...Ca exterior am facut !
                              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                              Comment


                              • Originally posted by D-FENS View Post
                                Eu am avut la Logan YWK.Multumim pt informatia cu privire la taxa de poluare.Cred ca atat voi plati si eu pt 1.6 16v.
                                Tot 1300 ron +nr.+taxa talon(cec)+impozit+taxa la adm. Financiara
                                B92MHO

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google