Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-ar putea sa aiba inscriptionata motorizarea,adica sigur o are.Dacia nu cupleaza avansul ca asa vor ei.Vezi ce faci.
    Cat despre masinile de pe stoc ... hmm ... vara trecuta cei de la Renault le tineau langa Arabesque(A2) si erau pline,repet,pline de praf.
    Daca tot o sa o iei pe cea din 2009,vezi sa iti corespunda culoarea/motorizarea/dotarile.
    Gandeste-te bine !!
    Toate cele bune.

    Comment


    • ia-o pe cea din 2010 .... 200 de euro e frectie la picior de lemn....radio-cd-ul cu mp3 stiu ca e optional +50 de euro

      Comment


      • fratioare,i-a masina din 2010....nu merita 200 de euro!si cu mine au incercat-o cand am cumparat loganu,sa iau una din 2006 si eram in 2007....eu iti recomand cu tarie!2010!te salut!

        Comment


        • @CataLiNNN, ei m-au asigurat ca masina corespunde din toate punctele de vedere, deci nu are ce dotari sa lipseasca din ce am cerut eu. Si inafara de praful de care zici tu nu prea sunt convins ca ar avea ce sa fie in neregula.

          @Loganu, de ce zici ca e frectie la picior de lemn 200 euro? e jumatate din taxa de poluare pentru 1.2, si da CD-ul cu mp3 e optional, si nu il vreu, o sa pun eu dupa aceea.

          @PCH, de ce nu se merita? cum ziceam, vreo 5 ani minim nu am de gand sa dau masina.

          Mai am ceva intrebari, dar ca sa nu fiu offtopic o sa le pun la "Intrebari frecvente" la "De verificat la livrare".

          Comment


          • Eu am o relatie destul de buna cu dealerul acum,si mi-a zis sincer cum sta treaba cu masinile de pe stoc.Sunt "refuzate" de cumparatori,se gasesc destul de rar versiunile + culoarea pe care tu o vrei + ca dupa 3 luni o masina deja se devalorizeaza.
            Tu stii ce e mai bun pentru tine.
            Cat despre praf,chiar nu vrei sa stii cati mm avea pe masini
            Oricum am primit asigurari ca ei nu tin masinile dupa stoc in conditiile alea...dar oare sa-i credem?

            Comment


            • Da dar asta nu e pe stoc la dealer, e pe stoc la Dacia (e acelasi lucru?). Dealer-ul mi-a zis ca nu prea s-a dat configuratia pe care o vreau eu, mai ales motorul de 1.2.
              Devalorizarea nu ma intereseaza, iar praful... asta e, se curata (sper)

              Comment


              • Ce imi e dealerul?Ce imi e Dacia?
                Tot aia.
                Oricum vor avea grija sa o curete sa fie noua inainte sa ti-o livreze.Toate cele bune!

                Comment


                • Originally posted by aleXpeed View Post
                  Tu sa-ti iei Bleu Extreme ala, mergi la alti dealeri si trebuie sa ti-o configureze cum iti place. Dupa ce ca-ti iei masina noua sa ti-o dea si dupa preferintele lor? Asa ii faceau si lui tata, vroia un Laureate Ph2 nou alb 1.5 dci de 85 si ii bagau pe gat pe cel de 70 ca cica il aveau pe stoc, restul erau pentru Germania (anul trecut), de livrat ni l-ar fi livrat dupa 3 luni in configuratia dorita... . Dupa ce am gasit Prestige-u frumos si metalizat in culoarea preferata pentru Ph2, Rouje de Feu, n-am mai tinut cont de cei 2800 km. Spor, sa ne anunti cand dai comanda!
                  Eu am masina luata in februarie 2009, model preference, cand am facut comanda l-am intrebat pe reprezentant de aer conditionat optional si mi-a spus ca nu se poate pune pe acest model, ca trebuie sa imi iau laureat daca vreau aer conditionat.Nu cred ca este normal asa ceva din moment ce masina urma sa se fabrice (am asteptat 3 saptamani sa vina).Trebuie sa mai mentionez ca am prins oferta cu dacia iti plateste avansul si era valabila doar pentru modelul preference nu pentru laureat.Oricum daca aveau laureat la oferta de care am beneficiat atunci cu siguranta imi luam laureat.

                  Comment


                  • oricum ca sa pui a/c aftermarket...nu se merita ... clar :|

                    Comment


                    • Bani sa ai ca se merita )
                      Si sa nu-ti fie mila sa te apuci de dezasamblat

                      Comment


                      • Are careva idee daca au aparut faruri angel eyes pentru facelift? am cautat pe google de am inebunit si tot ce am gasit este doar pentru model 2005-2008.

                        Comment


                        • inca nu au aparut...dar poti monta lupe universale cu bixenon ...is maxim 200 de euro..si montaju vreo 200-250 de ron

                          Comment


                          • da cred ca o sa mai astept..nu ma tenteaza aceasta varianta, vreau sa imi pun xenon dar din cate am citit pe forum cel mai indicat este sa ai far cu lupa, insa ideea cu lupa universala nu prea ma incanta ;))

                            Comment


                            • nu iti pune xenon in far stock ca o sa iti blestemi zilele
                              PS : Te-am vazut de multe ori prin navodari

                              Comment


                              • andu4friends
                                Ce ai tu in avatar nu par a fii stock,I am right?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google