Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-FENS View Post
    O "antenutza" din fabrica mi-a zis ca Prestige va aparea cam pe 23 iulie.
    ai mai aflat ceva de la antenuta aia din fabrica?

    Comment


    • In ce consta AFU(asiatenta la franarea de urgenta)? Fiindca personalul de la dealeri nu stie nimic cum sa explice functionarea acestui sistem.

      Comment


      • Sesizeaza cand soferul doreste sa realizeze o oprire de urgenta si automat mareste presiunea din sistem pentru a asigura maximul de eficienta a franarii

        Comment


        • Ok asteptam explicatia cuiva care stie mai multe.

          Comment


          • Originally posted by iancucezar View Post
            Sesizeaza cand soferul doreste sa realizeze o oprire de urgenta si automat mareste presiunea din sistem pentru a asigura maximul de eficienta a franarii
            Uite explicatia.

            Comment


            • Originally posted by alex86 View Post
              ai mai aflat ceva de la antenuta aia din fabrica?
              Cam peste 2 zile cred ca mai pot sa zic cate ceva,sper sa fie de bine.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • @alex86: In caz ca n-ai inteles din explicatia lui Cezar, iti mai zic si eu.
                Atunci cand AFU determina ca forta de apasare a franei nu este suficienta, o va creste pentru a acoperi lipsa detectata si permite atingerea aproape instantanee a presiunii de franare maxime.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Ok am inteles multumesc pentru informatii

                  Comment


                  • Am achitat pe 07.07 un acont de 5000 lei pentru Laureate+Abs+geam electr spate+casetofon MP3; mi s-a zis ca pe 14 masina iese din fabrica, iar pe 18 sa vin sa o ridic; un dealer din GL. Succes!!!

                    Comment


                    • Si airbaguri laterale de ce nu ai luat? Totusi, vad ca se adevereste ce ziceam mai demult, lumea preferea un CD player in locul sigurantei...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Sa o stapanesti sanatos ( in curand). Ce motorizare? 1.4?
                        @andrei: nu ai observat ca pe noi ca romani ne intereseaza f mult cum arata plasticele (apropo, firar mama lor de plastice, ca doar nu stam cu mana lipita de bord), si mai putin imbunatatirile la alte nivele? Mai repede acceptam un bord frumos sau cd player, decat o imbunatatire la capitolul siguranta. Astia suntem (unii dintre noi, printre care recunosc, si eu ma numaram odinioara), niste superficiali.
                        Last edited by Cezar; 8 July 2008, 19:52.

                        Comment


                        • Originally posted by xmecus View Post
                          Am achitat pe 07.07 un acont de 5000 lei pentru Laureate+Abs+geam electr spate+casetofon MP3; mi s-a zis ca pe 14 masina iese din fabrica, iar pe 18 sa vin sa o ridic; un dealer din GL. Succes!!!
                          E Laureate Ph2?Felicitari!Succes!
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Originally posted by xmecus View Post
                            Am achitat pe 07.07 un acont de 5000 lei pentru Laureate+Abs+geam electr spate+casetofon MP3; mi s-a zis ca pe 14 masina iese din fabrica, iar pe 18 sa vin sa o ridic; un dealer din GL. Succes!!!
                            La ce dealer ai fost, aveau cumva masina de prezentare?
                            Caci mie mi-au spus ca vine in 2 saptamani cei de la Popescu din zona.
                            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                            Comment


                            • Timpul de livrare depinde de echipare, culoare, optionale, mai putin de dealer.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Buna ziua,

                                sunt un no membru al acestui forum dar de ceva timp urmaresc cu mare interes acest topic deoarece intentionez sa ader in curand la clubul loganistilor prin achizitionarea unui astfel de automobil. As dori sa va intreb urmatoare chestiune: la noul logan dotarea cu airbaguri laterale presupune automat si centuri pirotehnice ca la sandero sau nu?

                                Multumesc anticipat ptr. Raspuns

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google