Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutati mai sus de bon de comanda. Nu se trece pe el nici un termen de livrare. Doar daca vrea consilierul sa il treaca, dar nu are nici o relevanta. Daca nu sunteti in cunostinta de cauza nu mai aruncati cu noroi.
    E usor sa acuzi oamenii ca sunt incompetenti cand esti la adapostul internetului. "Imi place" de cei care fac asta.
    Este ultimul meu post pe acest forum, deoarece nu imi place deloc atitudinea de cunoscatori ai adevarului absolut a anumitor persoane care ar trebui mai degraba sa lucreze la un ziar de scandal decat sa isi piarda timpul pe acest forum.
    http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

    Comment


    • Salut ! Ieri am luat loganul ,,,prima impresie ? Buna ..Pt banii care i am dat ,e mai silentioasa ca vechiul logan,,,,nu mi place cromul de pe fetele portierelor din interior ,,,dar in rest arata ok,,,,,gris basalte ....Vad ca multi apreciaza aceasta culoare.Calitatea plasticului e mai buna ca la vechiul dar,per ansamlu lasa de dorit ,sunt multumit deocamdata ,,,dupa fe fac turul romaniei mai vorbim ,unde trancane ,etc,bafta!!!

      Comment


      • Cine stie, Logan facelift DCI au aparut? Sau intai au aparut numai versiunile pe benzina? Cineva zicea ca apar prin toamna.

        Comment


        • Au aparut inca de la lansare dCi-urile pe Ph2.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • La unii dealeri se spune ca nu e pus dci pe ph2 am intrebat eu la cateva zile de logan ph2dci si cei de acolo mi-au zis ca nu inca. Eu stiam ceva de pe forum da am zis sa nu ii contrazic. De prestige ph2 ce se mai stie?

            Comment


            • Exista ambele motorizari diesel disponibile, deci dealerul la care ai fost nu cunostea stiuatia.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Interesant, o sa merg sa mai intreb.

                Comment


                • Mai bine intrebi direct la Vocea Clientului...
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • In primul rand va salut pe toti shi bine v`am gasit. Mi`am luat shi eu un loganel face lift 16 16v laureat shi maine dim ar trebui sa ma duc sa o iau ... Abia astept shi promit sa revin cu primele impresii

                    Comment


                    • Sa intele ca a fost data comanda? Sau ai luat-o de pe stoc? Ca astea sunt cam ultimele livrari, inainte de concediu.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Pai nu au intrat deja in concediu?

                        Comment


                        • 700km in o saptamana... 200 pe a1, vreo 400 in trafic lejer (mers cu 70-90km/h) si pana in 100 prin aglomeratie. Pe A1 110 cerea 3300 rpm, am ajuns si la 135 la 3800 rpm ca a fost nevoie pt. Scurt timp. Multumit. Nu scartaie, nu trancane nimic. Un pic puturos ca nu ii dau peste 3000 rpm. Vreo 2 rateuri la bagat a III-a, vina mea ca nu am calcat pana la fund... Am avut impresia ca i-am dat a II-a in loc de a IV-a pe autostrada... Si asa a fost norocul meu ca am presimtit greseala, un 50 de piatra cubica dintre Televiziune si Arc, pe banda 2, naspa senzatie ca e rupta rau. Consum mediu 7.6L. Ahh si sa nu uit... Ventilarea e durere, in treapta 2 mai merge, 3 si 4 doar pt. Sadici.

                          Comment


                          • @alex86: Ba da, dar se mai fac livrari cam pana pe 5 august.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Raspuns oficial pe mail de la Vocea Clientului ptr un Logan Laureate 1.6 +GPL si ABS , culoare Bleu Electrique comandat si platit,de banca,ptr mine bineinteles, in data de 22 iul a.C.

                              Buna ziua,
                              Stimata domnule XXXXXXX,

                              Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                              Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam faptul ca termenul previzional de livrare a autoturismului cu cod VIN UU1LSDAFHxxxxxxxx este 30.09.2008. Va recomandam sa reluati legatura cu agent-ul dumneavoastra, IATSA CAMPULUNG, in preajma termenului indicat.

                              Termenul de livrare pentru un autoturism comandat in reteaua Dacia este alocat automat de sistemul informatic.

                              Acesta este influentat de factori multipli: intai de toate, programul de fabricatie este alcatuit pe loturi grupate in functie de culorile alese de clienti si de optiunile pe autovehicule.

                              Ulterior fabricatiei urmeaza etapa de transport a autovehiculelor de la sediul Automobile DACIA catre agentii autorizati.
                              Odata ajunse la concesionar, automobilele sunt inspectate cu minutiozitate, apoi urmeaza pregatirea de vanzare care include verificari mecanice precise pe care fiecare distribuitor le respecta.

                              Toate aceste etape pot aduce fluctuatii in termenul de livrare, nedorite dar, spunem noi, absolut necesare pentru a va oferi un produs si un serviciu la nivelul calitativ asteptat de dumneavoastra.

                              Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.Clientului@daciagroup.Com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.Dacia.Ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400

                              Cu stima,
                              Agent Servicii Client,
                              Florinela Stanisteanu
                              Tristetea ma apasa rau...
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment


                              • S-ar putea sa vina mai repede de 30.09, daca ai norocul si e fabricata in august.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google