Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da , dar avem noi cumparatorii de suferit. Insa sper sa-si respecte termenul de 20 la dealer , daca nu ... Voi achita masina si in aceeasi zi o voi refuza ca sa-mi iau banii inapoi .Sincer va spun ei nu prea-si dau seama cam cat de mult muncim noi pt banii aia si cat de greu ne este sa-i facem rost . sincer daca aveam un pom in care-mi cresteau nu ma stresam deloc , dar in cazul de fatza este alta situatia EUro creste si tre` sa cumparam dupa politicile lor idioate de pret / vanzari sau ce contabilitate au ei acolo
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • Azi am fost la dealer si am primit comfirmarea ca masina mea este in parc tirul are 8 locuri si se mai asteapta o masina ca sa umple tirul...Si miercuri joi soseste....De la Pitesti Mioveni la Clung
      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

      Comment


      • Si mie mi-a sosit masina azi dupa-masa. Maine ma duc sa achit diferenta si dupa ce se confirma plata catre SC DACIA SA pot sa merg sa o ridic, asta se va intampla maine dupa masa sau miercuri sper.

        Comment


        • Ok sa pui poze dupa ce o iei. Ce varianta ai comandat, ce motorizare si ce optionale?

          Comment


          • Originally posted by MS1.6>16V View Post
            Buna, am comandat si eu un Logan Ph2 model Laureat 1,6 16V+(ABS+AFU, Airbag-uri laterale, Mp3Player, Albastru Electrique)
            Cam asta e masina si dotarile. Sper sa nu ma dezamageasca .
            P.S. Am fost placut surprins de promtitudinea livrarii a venit cu 1 zi mai devreme.

            Comment


            • Sa revii cu impresii, si eu am comandat la fel, in afara de airbag laterale. Bafta!
              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

              Comment


              • O sa revin zilele urmatoare cu niste poze si impresiidespre noua achizitie

                Comment


                • Azi a sosit si a mea la dealer . Trebuia sa astept pana pe 20 dar a venit mai repede . Insa cred k o voi refuza ... Mi se pare inacceptabil cursul valutar luat de DACIA . Pt maine este 36400 / euro cand BNR are azi 36180 ?! Deci ... Mult mai putin ... La val de 8000 care tre` sa-i dau diferenta este mult prea mult sa mai pun 500 ron fata de ce calculasem + numere rosii + RCA + casco ma depaseste . Si uite asa ma indeamna Dacia sa-mi iau SH
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • Vezi ca a scris si andrei mai sus, cursul se stabileste saptamanal, nu se schimba de la o zi la alta.

                    Comment


                    • Asta e ce sa facem la mine tzapa ii si mare peste 600 ron . Daca reuseam sa platesc ieri mai recuperam ceva pentru ca plateam la cursu de saptamana trecuta, dar cum banca la care aveam banii s-a inchis la 16:30 trebuie azi refacute avizele de plata si recalculat la cursu de azi.

                      Comment


                      • Nu mai ,acuzati ,pe cei de la Dacia,de cursul euro !!..Eu de ex,in iulie pe 2 cind am achitat cei 5.000 ron avansul,cursul Dacia era 36.659...Iar in 16 cind mi-a venit masina,si-am achitat restul,cursul era de 35.540...Am cistigat ,cam 300 euro la diferenta de curs,la achitarea masinii,integral !!!....Acum cum iti este norocul !!!...Iar chestia aceasta se aplica la orice dealer de masini indiferent de marca !!!

                        Comment


                        • Mi-a sosit masina...
                          O ridic miine dimineata, m-au sunat azi la 14 dar nu eram in oras...
                          PH2 Laureate 1.6 GPL+ABS Blue Electrique
                          Apropo...Ce mai stiti de taxa de poluare....Poate nu o mai platim...Ca si daca o platim si asteptam apoi banii.....!!!
                          AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                          Comment


                          • O platesti stai linistit...

                            Comment


                            • Azi am ridicat masina. Primele impresii destul de bune, doar ca se putea da mai mare importanta detaliilor. Motorul de 1,6 16V trage destul de bine desi nu l-am turat mai mult de 3000 rpm. O sa revin si cu niste poze.

                              Comment


                              • Ok sa ai bafta de ea asteptam pozele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google