Proiectoarele (modificare?!)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La mine , tot ph2 , 2009 . Proiectoarele sunt prinse cu 2 suruburi , 1 sus stanga , altul dreapta jos si are in celelalte colturi cleme metalice. Suruburile prind si proiectorul de suport . Mie personal mi s-a parut cam peste mana sa le demontez fara a demonta si bara . La bara nu a fost asa mult de munca , 4 suruburi pe o parte , 4 pe alta , 4 sus la masca si 3 jos .

    Comment


    • #47
      Proiectoarele sunt prinse cu 2 suruburi , 1 sus stanga , altul dreapta jos si are in celelalte colturi cleme metalice.
      Cemele metalice NU fixeaxa proiectorul ci doar suportul acestuia.
      Pentru ce dreacu sa dai bara jos, cand poti sa dai doar elementul de inchidere (carenaj), dupa care ai acces la proiectoare, chiar fara sa demontezi roata, asa cum am vazut ca fac unii.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #48
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Pentru ce dreacu sa dai bara jos, cand poti sa dai doar elementul de inchidere (carenaj), dupa care ai acces la proiectoare, chiar fara sa demontezi roata, asa cum am vazut ca fac unii.
        Vorbesti de plasticele de sub bara, cele din laterale?
        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

        Comment


        • #49
          Da, chiar alea. Eu cand am dat jos proiectoarele la mine am dat intr-o parte acele capace de plastic, nici nu a trebuit sa le dau jos de tot.

          Comment


          • #50
            Merci pentru pont!
            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

            Comment


            • #51
              Originally posted by mmkelemen View Post
              Vorbesti de plasticele de sub bara, cele din laterale?
              Da; se prinde in doua holsuruburi si doi braduti din plastic, unul mai mare si altul mai mic.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #52
                Dracu stie pentru ce am dat bara jos...... Poate pentru ca la mine suportul de proiector+proiectorul sunt prinse in surub(clemele celelalte 2 sunt puse de sanki')... Maine le dau jos iar , de data asta mi-e mai simplu sa dau motorul jos de pe masina si aripile fata , mi s-a ars un bec la pozitie si nah....

                Comment


                • #53
                  H 16 sunt becurile din proiectoarele de pe PH 2 si nu va sfatuiesc sa cumparati dinalea cu led, ca nu vedeti nimic cu ele, sunt doar de look.. si nici alea nu se potrivesc la fix,trebuie umpic sa tai ceva, am eu !

                  Comment


                  • #54
                    Eu am ph. 2 din 2008 si am H11. Am vazut ca cele mai noi au intr-adevar H16( MCV-urile de la servici).
                    Last edited by IancuMIC; 1 September 2013, 15:04.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #55
                      a gasit cineva becuri mai ieftine?

                      Comment


                      • #56
                        de ce nu te risti la led-uri PSX24W?
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google