Îmbunătățire Audio Stock De Pe PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Iti recomanda asta la 300 ron http://domo.ro/CarAudio_&_Accesorii_...punkt_GTB_8_A_
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by vladk2k View Post
      Subwoofer-ul acela are și intrări de semnal amplificat (HLI - High Level Input), dar aș fi preferat să îl conectez pe RCA.
      Player-ul e acesta

      l-am văzut pe mai multe mașini, nu doar pe BlackLine. Teoretic în mufa ISO, parcă pe la C-1, are și ieșiri neamplificate, dar dacă nu sunt conectate în interior... degeaba!

      Pe de altă parte văd că se găsesc module de adaptare a satelitului pe alte HU-uri, poate o schimbare la un moment dat nu e exclusă...
      Player-ul asta il am si eu.
      Tie iti arata atunci cand asculti un cd mp3 numele melodiei si artistul?
      Mie imi arata decat T01, T02...
      Multumesc!
      sigpic
      !

      Comment


      • #18
        Originally posted by ionescu liviu View Post
        FlorianYFL, ai mai spus odată să îşi ia adapter hi-low, deşi până şi ultima chinezărie are aşa ceva incroporat, nu te-ai uitat dacă subwooferul acela mtx are, se vede şi din poză şi din specificaţii şi oricum sigur are şi fără să mă uit, şi s-a mai spus de cineva mai sus că are. Ori dai sfaturi ştiind sigur ce spui ori nu că mai rău induci omul în eroare.
        Vladk2k, ia acel subwoofer, dacă atât îţi permiţi. Mai mult ca sigur e un upgrade la sistemul actual stock de logan. Nu îţi trebuie adaptor hi-low că are incorporat.
        Frate prin acea piesa legi cablurile RCA la statie. Crezi ca ii spuneam omului degeaba? Ce chinezarie ai vazut tu cu adaptor hi-low? Daca nu treceam prin faza asta nu vorbeam doar ca sa fac posturi.

        Acesta e wooferu: http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...Thunder/RT8PT/ si asta e adaptorul de care vorbesc: http://www.be-loud.ro/produse/Acceso...h-Low_AS-1027/ .
        Nu-i bai...

        Comment


        • #19
          Originally posted by vdmihai View Post
          Player-ul asta il am si eu.
          Tie iti arata atunci cand asculti un cd mp3 numele melodiei si artistul?
          Mie imi arata decat T01, T02...
          Multumesc!
          Am avut si eu acest player mp3 si nu imi arata numele melodiei, tot T01,T02...
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • #20
            Se poate seta treaba asta, uitati-va in carnetelul de la player ca l-ati primit cand ati cumparat masina.


            Pentru initiator: In privinta subwooferului MTX e o alegere buna daca vrei ceva cu amplificare incorporata si da iti trebuie un adaptor high-low.O sa se imbunatateasca sunetul intr-adevar, ti-ai raspuns singur la intrebare.

            Ca fapt divers, cu configuratia asta nu esti nici macar in zona entry level
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #21
              E foarte bun pentru ce doreste el si MTX chiar nu e o marca proasta.
              Nu-i bai...

              Comment


              • #22
                Orice chinezarie facuta in ultimii 10 ani are adapter hi-low, fie sub activ de la 200 de lei in sus, fie amplificator. Nu am vazut nici una fara, eu am montat un SAL activ mic, de 250 lei, si avea intrare hi-low.
                In specificatii scrie clar la subul mtx: "Intrari: RCA sau High level ( intrare nivel inalt )" Nici macar nu cititi specificatiile dar va dati cunoscatori.
                E mai bun mtxul decat blaupunktul de mai sus.
                Ia vedeti, gasiti aici intrarea high - low?
                Attached Files
                Last edited by ionescu liviu; 31 May 2012, 16:11.
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • #23
                  Si de unde ii aduci tu semnal? Daca playerul nu are iesire RCA. Una e adaptor hi-low si alta e intrare high level !
                  Nu-i bai...

                  Comment


                  • #24
                    De la difuzoarele spate te legi acolo corespunzător printr-o mufă şi cu asta basta.
                    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                    Comment


                    • #25
                      Ce mufa? Aia trebuie sa fie RCA. Daca tu legi RCA la boxe esti tare ! Ultimul meu post aici, esti prea slab de inger sa intelegi.
                      Nu-i bai...

                      Comment


                      • #26
                        In stanga jos e o mufa desupra careia scrie HLI - hi-low in.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by vladk2k View Post
                          Salut oameni buni.
                          Am un Logan PH2 și vreau să îmbunătățesc puțin sunetul din el, fără o investiție mare. Pentru asta m-am gândit să-i adaug un subwoofer.
                          Nu vreau să schimb HU (este cel de pe Duster, CD MP3 cu intrare AUX) deoarece am satelit de comandă lângă volan și nu vreau să renunț la el (nici nu am găsit un HU cu care să fiu sigur că e compatibil). Difuzoarele încă nu le voi schimba.
                          ......................................
                          Sal. Ti-am dat un raspuns si pe alt forum.
                          Cu un woofer nu imbunatatesti sunetul, doar dai un bass de impresie, dar nici asta nu vei face cu ce vrei tu sa iei (e slab).

                          Cea mai buna investitie (lasa wooferu daca vrei calitate mai buna): un HU competent, difuzoare competente (nu pocnitorile stock) si izolarea usilor fata.

                          Investitia nu e mare. Nu poti si sa iesi ieftin si sa fie mai bun.

                          Comment


                          • #28
                            De acord dar cu ce i-ai recomandat tu o sa aiba un bass si mai slab. Poate el vrea mai mult bas pt inceput, poate calitatea ce o are acum il multumeste, din moment ce vrea sa ia sub.
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • #29
                              Fiecare stie ce vrea sa-i auda urechea, d-aia nu ma bag sa recomand ceva anume.

                              A spus ca vrea sa aibe un sunet mai bun, nu bassu mai tare.
                              Cu un woofer nu faci sunetu mai bun.

                              Daca faci o combinatie corecta, nu ai cum sa ai un bass mai slab fata de pocnitorile si HU stock.
                              Se poate ajunge sa nu mai ai nevoie de subwoofer (care majoritatea il folosesc pt impresii, nici o legatura cu un sunet corect).
                              Ca exemplu, am vazut la un amic difuri pe 17 fata/spate Hertz, nu ma stiu de HU, incredibil cum se auzea => o combinatie buna.

                              PS: Se poate intampla si contrariul, am vazut/auzit HU schimbat (un Sony parca) si difurile, se auzea aiurea.

                              Originally posted by FlorianYFL View Post
                              Ce mufa? Aia trebuie sa fie RCA. Daca tu legi RCA la boxe esti tare ! Ultimul meu post aici, esti prea slab de inger sa intelegi.
                              Tu n-ai inteles.
                              Era vorba de tras semnal High la statie, ala sa-l tragi tu de la rca.

                              Originally posted by FlorianYFL View Post
                              E foarte bun pentru ce doreste el ......
                              Chiar crezi ca stii ce doreste el sa auda..?
                              La treaba asta chiar si cei in domeniu nu le e usor sa ofere exact ce vrea urechea consumatorului.
                              Last edited by Octavian; 31 May 2012, 19:43. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by me_catalin View Post
                                Se poate seta treaba asta, uitati-va in carnetelul de la player ca l-ati primit cand ati cumparat masina.


                                Nu am vazut nimic de genul in carnetel.
                                Acolo am vazut ca poti sa setezi sa iti arate: Album nr./piesa nr, Piesa nr. si timpul sau piesa nr., nu zice nimic legat de nume
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google