Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Presupun, ca este vorba de o tabla care nu a fost fixata bine (este intre motor si cutia de viteze) si de aceea vibreaza.

    Comment


    • Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord
      Last edited by darksid3; 12 November 2008, 17:37.

      Comment


      • @Hellbera: Zgomotul de la ambreiaj e normal, e specific ambreiajului Valeo. Arcurile de la ambreiaj nu sunt foarte fiabile, isi pierd elasticitatea si fac loc unor mici "jocuri" care se cam aud. In momentul in care se calca pedala de ambreiaj zgomotul dispare pentru ca ambreiajul nu mai preia vibratiile din arborele motorului si ca atare nu se mai aude.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Multumesc pentru lamuriri, Andrei! Sper sa nu existe alte efecte mai "nocive".

          Comment


          • Mda se pare ca incepe lumea sa aiba problemele pe care le mentionasem eu cand aveam 850Km....Acum...Lasand drumurile la o parte.......Da e masina noua are ~1000km......Dati-o incolo de treaba...Dar ......Chiar e obligatoriu sa merg cu muzica ca sa nu se auda zgomotul ala ?
            Da daca ma doare capul si nu suport muzica in momentul ala? Merg si imi fac draci cu celalalt zgomot....
            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

            Comment


            • Eu am facut 6000 deja si nu ma prea plang, e prima masina noua pe care o am dupa un oltcit si 2 dacii toate sh. Ce am observat, daca nu stau in masina , ca am zgomot la motor ca si de diesel, mai pregnant daca sunt deja pe gaz..
              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

              Comment


              • La mine, pe langa zgomotul "de diesel" se aude acel zgomot de care ma plangeam...
                Marti dimineata cand am fost sa alimentez, a venit tare "bucuros" baiatul de la pompa sa ma intrebe daca este diesel (pentru el era o intrebare retorica); A avut o dezamagire pentru ziua de marti...

                Comment


                • La GPL-iste cica e normal sa se auda zgomot la motor pana cand se incalzeste ca si cum "clantzane avansul" pentru ca injectia este directa si dupa informatia primita ceva gen PIEZO-INJECTOR , dar am sa ma mai interesez . Luna viitoare incercam sa scoatem cartea din uzina pentru LR cu tot motorul detaliat . Zgomotul de dizel de la relanti este specific pana cand calci ambreiajul , ATA ETE ... Cui nu-i convine sa-si monteze unul sport sigur nu o sa se mai auda
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • Mie chiar imi place zgomotul asta ca de diesel....Referitor la bandou de pe usa portbagajului si aia mi se pare misto. Ar fi fost mai misto daca ar fi facut bandou un pic mai subtire, dar ideea imi place. Singurele defecte sunt ca bancheta din spate nu e rabatabila si fractionata si la modele cum e al meu nu au nici macar radio si boxe pe spate. In rest mi se pare o masina cool....

                    Comment


                    • Pai puteai sa optezi si tu pentru o echipare superioara si aveai radio si boxe spate...
                      Bancheta fractionata si rabatibila o gasesti pe Sandero si pe MCV.

                      Comment


                      • A vazut cineva ph2 culoare galbena? Ca eu nu am vazut
                        sigpic

                        Comment


                        • E plin Bucurestiul de taxi-uri Faza2 dar nu sunt sigur ca erau galbene din uzina si sa fi fost colantate
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Sunt si faze 2 galbene din fabrica.

                            Comment


                            • Taxi ca taxi, dar masina personala pentru uz personal, a vazut cineva?
                              sigpic

                              Comment


                              • Da am vazut destule si nu arata bine.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google