Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Volumul portbagajului este de 510l la ph1 si ph2 deci este "idem si la fel".

    Comment


    • #47
      mai mic

      La un dealer am auzit asta. Ziceau ca bancheta din spate e pozitionata "mai spre spatele masinii" cu 4 cm. Eu nu am [inca] ph2, dar mi se pare ca lungimea portbagajului (cum de uiti in el) e mai mica. O sa revin si cu o masuratoare exacta, dar peste cateva zile
      KissFM 1.4 mpi

      Comment


      • #48
        eu tot o sa masor

        Ok. Daca asa zice producatorul, asa este. Dar sigur nu e portbagajul mai inalt un pic, astfel incat sa compenseze o eventuala modificare a pozitiei banchetei spate?
        KissFM 1.4 mpi

        Comment


        • #49
          Maine ajung inapoi in Pitesti si o sa masor si la PH1 . Revin cu pareri asupra portbagajului si dimensiunilor lor
          1.6 MPi Icy White

          Comment


          • #50
            Vad ca posesorii de ph1 gasesc defecte la ph2...O fi corect?
            Sau se aplica vorba cu vulpea si strugurii?

            Comment


            • #51
              Originally posted by ingerulol View Post
              La Ph2 cred k puteau lucra un pic la detalii , acele rame cauciucate care se imbina cu pavilionul nu sunt foarte bine imbinate , si nu-mi place ca acea parafina sau ceara (nu`sh de care) care este injectata in toate incheieturile , mi-au muradarit tabla portbagajului . Ziceai ca sarise ulei de motor asa arata.
              Asta e un plus nu un minus. Atata timp cat nu apare rugina mai conteaza aspectul? La ph1 nu era prezent asa ceva in zona aia.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Originally posted by TWeetY View Post
                Vad ca posesorii de ph1 gasesc defecte la ph2...O fi corect?
                Sau se aplica vorba cu vulpea si strugurii?
                Mie nu imi place ca arata mai bine la exterior, are interior nou si mult mai atractiv, are garantie 3 ani in standard, au lucrat la capitolul anti-rugina.
                Si cel mai mult nu imi place ca si-a pastrat pretul.

                Comment


                • #53
                  Asa da cezar

                  Comment


                  • #54
                    Referitor la ce spuneam mai devreme eu chiar nu am lumina in torpedou, chiar m-am uitat mai atent sa vad daca este vreun bec dar nu este, iar la portbagaj am lumina, se pare ca versiunea Preference nu are acest element.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Si daca ai pozitiile aprinse?

                      Comment


                      • #56
                        Da ce TWeetY tu aia lumina in torpedo? Eu stiam ca de la variantele Laureate in plus se pune lumin in torpedo.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by adyshor View Post
                          Mie singurul lucru care nu imi place este ca nu are iluminare la torpedoul din bord fata de breakul meu din 89, sunt unele modele care au dar nu inteleg de ce nu a pus la toate, oare asa scump era sa traga un cablu si un bec.
                          Nici la mine nu este luminat. Varianta de echipare Laureate. Am tot cautat prin instructiunile de utilizare ceva legat de torpedou si luminarea acestuia, dar n-am gasit nimic asa ca am crezut ca nu s-au deranjat oamenii sa puna si lumina in torpedou.
                          Portbagajul nu l-am verificat pe timp de noapte inca.

                          Hmmm...Presimt ca ma cert cu astia de la Dacia!!!

                          Comment


                          • #58
                            Chiar si daca am pozitiile aprinse tot nu se aprinde nimic in torpedou.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Mie-mi plac manerele de la usile din fata..Dar nu-mi place ca in spate nu le-au schimbat.De aseamenea bordu arata mult mai bine decat la ph1..Mai finisat..Chestii trestii.La consola centrala nu-mi place buton sau cum sa zic..Cu care pui pe recirculare..Mi se pare oribil.In rest imi place.
                              Vad ca cei de la Dacia au mai "evoluat" ..Volan reglabil,buton deschidere portbagaj,ABS+ AFU..E bine.

                              Intrebare.Am logan din 2006 Ambition ..Am AFU sau nu era aparut inca la versiunea aceea de ABS?
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • #60
                                Mdea.. Eu am Laureate Ph2 si nu-mi place nimik la el... Vreau sa fac schimb cu un Ph1 fara nimic pe el... Eventual sa aiba si vo 70.000 de km. Ce poate sa-mi placa la Ph2? Trebuia sa-i puna ornamente de hartie si manere de trabant, cred ca parea mai interesant... Fiti seriosi!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google