Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de ce nu ii da nimeni in judecata ca se joaca cu viata oamenilor? cum frate sa scoti bara aia? mi se pare ca te condamna zimbind in curba sa iti rupi gatu in pom... ce sila imi e de mizeriile astea...

    altii se chinuie, fac , gandesc, imbunatatesc, studiaza, performeaza.... astia isi bat joc de clienti .

    Comment


    • Originally posted by Seba View Post
      da, se simte oarece diferenta. dar sa nu-i facem sa creada ca daca-si pun bara cei care acum n-o au, or sa se aleaga cu o stabilitate de mercedes s-klasse . e o imbunatatire, clar, dar in limite "decente" ca sa zic asa...
      E-adevarat, nu mi-a iesit un mercedes. Dar acum ma simt mult mai bine cand o conduc, este mai stabila, cel putin in oras. Maine plec in concediu. O sa fac un drum Buc. - Constanta si o sa va spun cum a fost.

      Comment


      • Intre 1.4 cu bara si 1.6 fara bara n-am simtit nimic in exterior ca in oras la o viteza medie de 20 km/h nu stiu ce simti...

        Comment


        • Nici eu nu am bara,desi am masina (Preference 1.4mpi) din iulie 2008,cand - teoretic - trebuia inca sa aiba.As fi interesat sa imi pun,dar nu la reprezentanta.Aia cica iti monteaza pentru 1000 ron.Patetic,trebuia sa aiba din fabrica.

          Poate cineva sa descrie in detaliu,din ce se compune tot ansamblul asta? Cu denumirile exacte ale pieselor,de preferinta...merci!

          Comment


          • Nici Golf III nu are bara stabilizatoare pentru motorizarile 1.4 , 1.6 , am ramas masca atunci cand am citit asa ceva.Nu stiu generatiile urmatoare daca s-a mentinut aceeasi politica.

            Comment


            • Originally posted by sanderizer View Post
              Poate cineva sa descrie in detaliu,din ce se compune tot ansamblul asta? Cu denumirile exacte ale pieselor,de preferinta...merci!
              Nu poate sa ma ajute nimeni in aceasta problema? Va rog!

              Comment


              • Cateva posturi mai sus am dat lista de piese si preturi. Ma repet: bara stabilizatoare - 50 ron (de la dezmembrari), bucsi+bride - 20 ron (2 buc. dezmembrari), bielete antiruliu - 50 ron (2 buc. din magazin), montaj - 50 ron (oricare service auto). Eu am montat-o singur, este destul de simplu, dar trebuie sa ai conditii - elevator - ca sa nu te chinuiesti prea tare. Am promis ca vin cu observatii dupa un drum Buc.-Constanta si un Transfagarasan. Cu bara stabilizatoare masina se comporta mult mai bine; si cred ca nu este doar un efect placebo! Am mers cu 170 km/h pe autostrada si am simtit-o mult mai stabila decat inainte la 140 km/h. La fel si in curbele luate cu viteze mai mari.
                Chiar daca unii sunt sceptici in ce priveste oportunitatea montarii acestei piese (si nu le contest calitatile de soferi) eu sunt de parere investitia merita facuta.

                Comment


                • Sincer nu mi-as pune de la dezmembrari...
                  Multa lume, putini oameni...

                  Comment


                  • faceti si voi o poza... pe unde vine bara aia...sa vad si eu daca am sau nu...2006 inainte de septembrie , preferance 1.4
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • ai sigur bara ... din 2006
                      Intalniri Logan Club Constanta:
                      In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                      Ptr detalii : 0723.955.045

                      Comment


                      • Cu riscul de a ma repeta pentru a-n- a oara, problema e alta....!!!!!
                        Din motivul ca nu au mai pus bara stabilizatoare se strica caseta de directie si are o bataie nasoala, efectiv mie imi trebura volanul in mana.
                        In prima luna mi-au schimbat caseta de directie (in mod sigur meseriasii de la dacia nu stiau de problema), dar in zadar, dupa vreo 4 zile a reaparul zgomotul.
                        Nici pana in prezent, dupa 4-5 drumuri la service, nu au reusit sa remedieze problema.
                        Trebuie sa ne gandim ca e vorba de siguranta noastra, e totusi directia....
                        Abia pe 10.09.2009 am reusit sa obtin o copie a unui raspuns de la Mioveni in care-si isi sustin vechea poveste ,,cunosc problema si e in curs de rezolvare''
                        Continuati sa faceti reclamatii, sesizati O.P.C-ul (nu va costa nimic)....
                        Nu trebuie sa acceptam sa se joace nimeni cu banii nostri si nici cu nervii nostri. Am cumparat masini nu carute sa troncane in halul asta, E REVOLTATOR !!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                        • logan 1.4 KissFm aprilie 2008 are bara stabilizatoare?

                          Comment


                          • da, fata-spate

                            Comment


                            • eu am un sandero fabricat in aprilie 2009 si nu am bara. in service costa 1.100 ron cu manopera cu tot! sunt foarte hotarit sa imi pun si eu pt ca deja am bataie pe fata in coloana de directie. acuma nu stiu cum sa fac! sa iau sau nu din dezmembrari? in service mi se pare foarte mult. salutari

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                faceti si voi o poza... pe unde vine bara aia...sa vad si eu daca am sau nu...2006 inainte de septembrie , preferance 1.4
                                are cineva o poza?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google