Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu cred ca a dat faliment fabrica de bare stabilizatoare din cauza ca se tot opreste productia la Dacia de aceea nu se mai monteaza ))). Vorbind serios cat putea sa coste bucata aia de fier de au facut asa economie scotand-o.

    Comment


    • #62
      Undeva pe la 14 15 mil ....

      Comment


      • #63
        bucata aia de fier are o forma anume, un tratament termic special si de aia are si un pret special, basca mai e si destul de grea, nu-i un capac de motor, e totusi o ranga de 25mm diametru si vreo 2 metri lungime...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #64
          mi se pare totusi ciudat lipsa ei din dotare.hai ac ,esp, abs ,geamuri electrice sa zicem si servo directia.dar acel element simplu si relativ ieftin care imbunatateste cat de cat comportamentul masinii nu trebuia sa lipseasca de pe o masina facuta in 2005 si pana in zilele noastre.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #65
            Originally posted by bobo77 View Post
            Versiunile Logan berlina care nu sunt echipate cu bara antirului sunt urmatoarele:
            -toate versiunile motorizare benzina 1,4 MPI(Ambiance, Preference, Laureate);
            -incepand cu ianuarie 2009, toate versiunile motorizare benzina 1,6 MPI(Ambiance, Preference, Laureate).
            Asta a fost comunicat printr-un e-mail de Vocea clientului.
            Pentru benzinare, ramine echipata cu bara stabilizatoare doar motorizarea de 1,6 16v..
            Cei care si-au luat masina in 2008 este stiut faptul ca 1,4 mpi(in afara de ambiance) a avut bara pina la intrarea fabricii in concediu de vara.
            Cei cu 1,6 mpi (cum este si cazul meu) in 2008 masinile au avut bara stabilizatoare toate.Problema este de acum incolo...
            Multa lume, putini oameni...

            Comment


            • #66
              a mea este din14/11/2008 si dupa cum vam aratat nu prea are!

              Comment


              • #67
                E Ambiance?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #68
                  e o mare magarie cu bara stabilizatoare unde or sa ajunga sa te duci sa iti dea doar actele si sa te felicite ca esti posesor de logan cu toate ca este criza dar totusi tine si de siguranta masini

                  Comment


                  • #69
                    criza economica. urat treaba cu bara stabilizatoare.

                    oricum s-au dat de-a berbeleaca alti si cu bara stabilizatoare :P
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Sunt fericit!!!! tocmai am aflat ca nici eu nu am bara stabilizatoare. am deabea 930 de km cine stie ce mai aflu pana la prima revizie.

                      Comment


                      • #71
                        Sceneta in departamentul de vanzari si strategie de marketing DACIA



                        Fourmontella: bai Stroeschi nu mai vindem bah nici un "lighean", cum dreaq am ajuns in situatia asta, o fi "gripa" de vina ?

                        Stroeschi: nu's sefu da zau ca tre sa facem ceva, are si fimiilii noastri guri de hranit, eu zic sa operam ceva reduceri

                        Fourmontella: Hmmmmmmmm

                        Stroeschi: geniala idee sefu, asa ma gandeam si eu...

                        (dupa cateva momente, in care Fourmontella se scarpina cu aratatorul in nas)

                        Fourmontella: bah, ce se aude cu reglajul lombar, ati reusit sa depistati eroarea de fabricatie ? ca deja avem o gramada schimbate pe garantie, si asta costa bah

                        Stroeschi: ntttttzzzzz (sugandu-si maseaua)

                        Fourmontella: ...atunci il scoatem din dotare

                        Stroeschi: gata sefu' (frecandu-si mainile de bucurie)

                        Stroeschi: ...'da sefu, daca tot e "gripa", nu mai bine mai facem ceva reduceri ?

                        Fourmontella: mdeah...ma gandeam sa concendiez schimbul 3, ce-s aia 4ooo de oameni, statistica

                        Stroeschi: (gandindu-se cu groaza cum ii va da vestea nepotului verisoarei surorii sale vitrege din partea tatalui pe care l-a angajat in uzina)

                        Stroeschi: ......sefu, propun altceva: mai bine, daca tot am scos reglajul lombar sa nu mai punem nici ceara de-aia in praguri si usi, cine dracu o sa-si dea seama ca nu e p'acolo, nici nu se vede cu ochiu liber, pa' bune sefu'

                        Fourmontella: .................................................. ..........................

                        Stroeschi: si, si, si.....daca tot nu mai montam "teava" aia de stabilizare la 1.4, nu mai bine renuntam dreaq si la 1.6 sa nu ne incurcam cu ele in sectie, stii ca Virgin le mai incurca, n-are decat 2 clase

                        Fourmontella: (cascand ochii, ia un pix si calculeaza febril).....cat ziceai ca-i o teava d-aia stabilizatoare ?

                        Stroeschi: pai n-am zis

                        Fourmontella: pai zii

                        Stroeneschi:....pai 14 milioane

                        Fourmontella: (enervat, tipand)...in franceza boule !!!

                        Stroenescu: deuxsenquehuitdistroix

                        Fourmontella: asa da

                        Stroeneschi:

                        END OF PART 1 (inca n-a inceput programul rabla)


                        Disclaimer: Fourmontella si Stroeneschi sunt doar personaje si nu personane din realitate, orice asemenare este pura intamplare



                        ps. daca moderatorilor li se pare deplasat acest post pot sa-l stearga (multumesc)
                        Last edited by bunicuta; 22 January 2009, 23:46.

                        Comment


                        • #72
                          sa nu prind vreun picior de moderator ca sterge postul de mai sus...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #73
                            laureate din 2007 are?
                            sigpic Alexandria

                            Comment


                            • #74
                              Da are, stai linistit.Cei cu ph2 trebuia sa-si faca griji...
                              Multa lume, putini oameni...

                              Comment


                              • #75
                                Pai bun .... are sau nu are? dar daca nu are se poate monta? laureate 1.4 din decembrie 2008.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google