Doar 2 linii pe indicatorul de temperatura lichid de racire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am patit la a mea ca in timpul mersului avand 4 linii si ruland cu ea pe liber sa imi scada la 2 liniute ....numai cand e frig
    sigpic
    LOGAN CLUB BARLAD
    http://www.youtube.com/watch?v=evLW9JAIMCc

    Comment


    • de cateva zile am intrat si eu in clubul celor cu 2 liniute . Imi ajunge la 4 , scade la 2 apoi urca inapoi la 4. N-am apucat sa merg afara din oras,dar probabil este termostatul de vina . Sunt exact 2 ani de cand am pus altul nou .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • da da, sigur iti ramane pe deschis cristi.
        la mine la fel face , in week in schimb.

        Comment


        • buba generala la logan cu termostatul,chestia nasoala e ca ingheti in el de frig daca nu merge termostatul ,dar si cand merge...

          Comment


          • la mine de cand s-a facut mai frig daca dau drumul la caldura cand se fac 4linii scade imediat la 2 si dupa 1-2 min urca la 4si ramane acolo. Daca nu dau drumul ramane la 4. Sa fie vreo problema, sau deja e aproape pe duca termostatul?
            Eu asa am facut mai mereu de cand am masina, dadeam drumul la caldura d-abia cand se faceau 4 linii si niciodata nu scadea la 2.
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • Originally posted by nikuniku View Post
              buba generala la logan cu termostatul,chestia nasoala e ca ingheti in el de frig daca nu merge termostatul ,dar si cand merge...
              hai sa nu exageram .Si cu termostatul pe duca tot baga caldura bine masina .Cand nu mai baga caldura inseamna ca e dus de tot .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • ai dreptate cristi, la mine cu 2 liniute baga foarte bine caldura. nu am probleme

                Comment


                • din clubul asta cu 2 liniute la cald eram si eu...si imi fac griji dar numai ca astazi am bagat piciorul in ea mai mult si imidiat a urcat la 4 linute si acolo a ramas....mentionez ca in fiecare dim fac 15 km si merg la consum si nu imi creste mai mult de 2 linute...dar daca bag picioru in ea se ridica...termostatul sa fie prob la fel ca la voi?

                  Comment


                  • da la fel si aici

                    daca se aprind doar 2 linii masina baga mai multa motorina ?
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • Cristi_Xp eu mam referit cand e dus de tot(mort nu in coma)

                      Comment


                      • @darkman: din cum ai prezentat problema cred ca nu are nimic al tau. Pur si simplu nu apuca sa se incalzeasca.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • darkman nu te amagi . Termostatul e mort! Al meu a inceput cu figurile prin noiembrie , s-a accentuat problema iar acum de cand a nins greu mai apucam 4 linii , doar daca urcam vre-un deal dupa care iar scadea brusc. Ieri mi-am facut curaj si am schimbat termaostatul . Desi afara era sub 0 grade dupa vreo 3-4 min de mers la ralanti ptr aerisire si 2-3 intoarceri cu frana de mana aveam 4 linii. Cand am plecat de la munca iti pot spune ca era mult mai frig si in fix 5 km parcursi aveam 4 linii lucru care nu s-a mai intamplat din noiembrie . Schimba termostatul ca e 30- 50 lei unul original si chiar nu merita sa faci frig sau sa consume motorul aiurea din cauza ca nu isi atinge regimul termic.
                          Pain brings out the truth in us all...
                          ...how much truth can you stand?

                          Comment


                          • Cu temperatururile astea (-12 azi la Sibiu) ajunge mai greu la 4 linii si la mine mai ales daca faci drumuri scurte prin oras de 3-4 kilometrii , cam dupa 4 km de mers normal ajunge la 4 linii.
                            sigpic

                            Comment


                            • Va salut . Am schimbat si eu termostatul dar se pare ca problema tot persista! Sa incerc sa schimb si sonda de temperatura?
                              Dar e cam scumpa ( 120 ron marca Facet) si am mai gasit la un magazin de cartier o marca no-name care costa 40 ron .
                              Chestia este sa schimb sonda si sa imi faca la fel!!!!

                              Comment


                              • Costa 55 RON la prietenii nostri de pe forum - nu pot sa fac reclama...incepe cu Dacia si se termina cu Shop
                                Eu de la ei mi-am luat si s-a rezolvat problema.
                                Numai bine.

                                Vorba multa, saracia omului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google