cum se pot desfunda stropitorile de parbriz?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sa pun pe cineva sa traga de maneta si sa ascult acolo daca bazaie ? la asta nu m-am gandit... Acum e tarziu o sa incerc maine sa vad daca bazaie motorasul...sa se fi ars asa din senin ?
    sigpic

    Comment


    • #47
      Ar trebui sa auzi si din masina, nu e nevoie sa stai langa el.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #48
        Originally posted by bGy View Post
        Baieti am si eu o problema, deci sprituitoarea mea mergea de minune, pana cand am ramas fara lichid, am stat asa cred ca vreo 3 sapt (greseala mea) ... azi am pus lichid de parbriz, nu mai merge sprituitoarea...

        Am desfacut de sub capota furtunasul acela, nu ajunge lichidul nici macar acolo la jumate...

        Ce ar putea fi ?
        Daca ai folosit si ultima picatura care era in pompa si a ramas mult timp pe uscat, e foarte probabil sa se fi blocat.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #49
          Si sa incerc cu o pompa ceva sa bag aer in el ?

          Cand sunt in masina nu se aude bazaitul... Dar ma mir asa dintr-o data sa se fi ars...

          Da nenea iancu, a stat vreo 3 sapt pe uscat...
          sigpic

          Comment


          • #50
            Inainte de toate vezi care e problema cu motorasul. Poate sa fie o mufa iesita, un fir intrerupt sau chiar sa se fi ars motorasul...

            Nene Iancule, eu nu inteleg legatura dintre pompa si faptul ca a ramas pe uscat. Poti, te rog, sa detaliezi?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #51
              Pompa e constituita din doua pinioane(asemeni pompei de ulei); ma gandesc ca poate s-au blocat, lipit.
              Mai bine incerci sa-i torni pe absorbtie niste apa si dupa aceea sa o alimentezi.
              Last edited by IancuMIC; 28 October 2012, 21:50.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #52
                Originally posted by vitriol View Post
                Nene Iancule, eu nu inteleg legatura dintre pompa si faptul ca a ramas pe uscat. Poti, te rog, sa detaliezi?
                sau poate a mai tras de maneta sa dea cu lichid pe parbriz si s a ars pompita. nu prea e bine sa mearga in gol.
                tata a ars o asa la Loganul lui

                Comment


                • #53
                  sincer nu mi s-a infundat acele duze.sunt atent ce bag in acel recipient si mai ales cum bag solutia

                  Comment


                  • #54
                    Un link baieti de unde pot sa iau o pompa mai ieftina ? sau sa merg pe giurgiului la magazinele de acolo gasesc mai ieftin ?

                    Gasisem un anunt pe okazii dar nu mai e valabil , 70 RON ? atat sa fie o pompita de genul ala ?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      eu am renuntat sa le desfund . le schimb direct
                      From Miami 2 Ibiza
                      Voucher
                      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                      Comment


                      • #56
                        La Auto Center Iasi diuzele costa 5 lei / bucata , se schimba foarte usor, deschizi capota , scoti furtunul de apa care intra in diuza si cu ajutorul unui patent sau surubelnite apesi pe aripioarele diuzei impingad-o spre exterior.Nu dureaza mai mult de 5 minute inlocuirea lor.

                        Comment


                        • #57
                          la colegul axscu diuzele normale sunt 6 lei setul. la pretul asta nu stiu daca se merita desfundate alea vechi ...mai degraba schimbate. eu mi-am pus de lodgy ca au jet tip perdea si mi-am montat pe furtunul principal si un filtru mic de benzina sper sa ajute si sa nu se mai infunde.
                          My ride

                          Comment


                          • #58
                            sal ,am nou model de stropitori perdeluta pt logan si se potrivesc super ok iar cele vechi se schimb in max 20 sec ,doar se impinge cu mana ,stima si o zi excelenta va doresc

                            Comment


                            • #59
                              stiam chestia asta de mult. Majoritatea avem "perdelute" de aproape 2 ani, de pe C4

                              Comment


                              • #60
                                Nu prea merg mult timp nici dupa ce le desfunzi. Si eu stau cu acul in torpedou si mai gadil la ele cand nu-mi place mie cum stropeste. De obicei le schimb o data de doua ori pe an ca nu costa mult, dar am decis sa ii montez cat de curand un filtru si sa mai scap de griji.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google