Probleme inchidere centralizata si alarma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Salut, am un DCI din 2006 fara dotari, doar inchidere centralizata, l-am luat de la cineva si acel cineva nu mai avea cheia principala, cu buton banuiesc, acuma am a 2-a cheie si inchid masina de la usa soferului (se inchid toate usile automat o data cu usa soferului). Intrebarea mea este urmatoarea: se poate sa fac rost de undeva de o cheie telecomanda sa inchid masina din telecomanda? Oare daca are inchidere centralizata din usa soferului a avut si din telecomanda? unde gasesc o telecomanda, cheie, pentru inchidere? Cu stima Marius
    sigpic

    Comment


    • #77
      Nu a avut telecomanda daca toate usile se inchid de la usa soferului .

      Comment


      • #78
        Originally posted by RYCHY88 View Post
        Salut, am un DCI din 2006 fara dotari, doar inchidere centralizata, l-am luat de la cineva si acel cineva nu mai avea cheia principala, cu buton banuiesc, acuma am a 2-a cheie si inchid masina de la usa soferului (se inchid toate usile automat o data cu usa soferului). Intrebarea mea este urmatoarea: se poate sa fac rost de undeva de o cheie telecomanda sa inchid masina din telecomanda? Oare daca are inchidere centralizata din usa soferului a avut si din telecomanda? unde gasesc o telecomanda, cheie, pentru inchidere? Cu stima Marius
        Nu poti monta cap de cheie cu taste pentru ca din fabrica modelul tau a fost echipat fara cheie cu tasta si uch-ul nu are TRF (transmisie radio frecventa)si cred ca nici instalatia nici bucsa decodoare nu e cu TRF
        Ce-a mai simpla si ieftina solutie e sa montezi alarma si atunci cand armezi alarma se inchid si usile.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Multumesc mult pentru informare!
          sigpic

          Comment


          • #80
            Dragi colegi am si eu o intrebare.
            Am un logan ambiance si are inchidere centralizata din cheie, adica toate usile se inchid de la usa soferului, si vreau sa pun inchidere centarizata la telecomanda.am vazut ca sunt kituri numai cu telecomanda si unitatea de comanda fara inchizatori.
            Trebuie sa imi iau si inchizatori sau e suficient telecomanda + unitatea de comanda?
            Va multumesc
            sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

            Comment


            • #81
              Cred ca " inchizatori " te referi la actuatori de inchidere centralizata iar "telecomanda + unitatea de comanda" e modul de inchidere cu telecomanda si in acest caz da e suficient "telecomanda + unitatea de comanda" sau poti pune o alarma cu telecomanda. Nu ai cum sa-i montezi cap de cheie original de logan pe instalatia si pe uch-ul masinii (sau mai bine spus nu se merita) .
              sigpic

              Comment


              • #82
                sal

                cine ma poate ajuta si pe mine cu o parere,informatie..orice....Am schimbat ledurile la ceasuri butoane...tot....dupa asta butonul de inchidere/deschidere ramane aprins si clipeste in locul butonului de avarii la inchiderea/deschiderea din telecomanda...are cineva idee ce se intampla sa ce as putea face?
                Unii dintre voi ar trebui sa aveti prenumele "TANGA"...va place sa fiti in "centru"..!!!

                Comment


                • #83
                  De vreo saptamana imi face figuri inchiderea centralizata in sensul ca uneori masina nu ia comanda pe care o dau din cheia cu telecomanda fie ca vreau sa o inchid sau sa o deschid. Problema e aleatoare nu face mereu unori merge normal de la prima apasare alteori nu merge deloc si tre sa inchui/deschui masina manual. Cateodata cand nu functioneaza dupa lungi insistente isi revine alteori nu isi revine decat dupa ce merg cu masina. Am pus baterie noua la cheie dar tot apare problema cateodata. Mentionez ca nu am alarma si pana acum nu am mai avut probleme cu inchiderea/deschiderea centralizata. Are cineva idee ce ar putea fi?

                  Comment


                  • #84
                    E posibil sa fie de la telecomanda,am avut si eu aceasi problema si am rezolvato desfacand telecomanda si am schimbat butoanele care inchide si deschide usile. De atunci nu am mai avut probleme cu telecomanda.(telecomanda de la alarma nu cea de pe cheie)

                    Comment


                    • #85
                      De curand am ami observat un lucru . Se pare ca problema apare doar intr-o anumita zona a orasului unde lucrez eu in rest oriunde ma duc telecomanda merge ok. Eu ma gandesc ca sunt niste interferente ceva in zona aia.

                      Comment


                      • #86
                        Va salut,

                        De curand am si eu o problema cu deschiderea usii dreapta fata, pur si simplu nu se mai descuie si nici deschide bineinteles, cand actionez butonul de pe cheie, se vede cum acel buton de la usa se misca un pic dar nu se ridica, am incercat sa-l ridic eu cu mana si nu merge. Sa trag mai cu putere de el? Ma gandesc ca trebuie sa desfac fata de usa dar am cum cu usa inchisa? Oare are legatura cu faptul ca de mai de mult timp de cate ori deschideam acea usa agata broasca in acel cui, am dat pe acolo cu vaselina si am bagat surubelnita sa simulez inchidrerea, iar la deschidere nu sare singura acea piesa ca la celelalte usi, trebuia ajutata practic de cuiul de pe stalpul usii cand deschizi usa, si astfel agata.
                        Masina este un Logan Kiss FM, 1.5 dci 85CP, an 2007 cu inchidere pe cheie din fabrica, fara alarma.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by poe View Post
                          Va salut,

                          De curand am si eu o problema cu deschiderea usii dreapta fata, pur si simplu nu se mai descuie si nici deschide bineinteles, cand actionez butonul de pe cheie, se vede cum acel buton de la usa se misca un pic dar nu se ridica, am incercat sa-l ridic eu cu mana si nu merge. Sa trag mai cu putere de el? Ma gandesc ca trebuie sa desfac fata de usa dar am cum cu usa inchisa? Oare are legatura cu faptul ca de mai de mult timp de cate ori deschideam acea usa agata broasca in acel cui, am dat pe acolo cu vaselina si am bagat surubelnita sa simulez inchidrerea, iar la deschidere nu sare singura acea piesa ca la celelalte usi, trebuia ajutata practic de cuiul de pe stalpul usii cand deschizi usa, si astfel agata.
                          Masina este un Logan Kiss FM, 1.5 dci 85CP, an 2007 cu inchidere pe cheie din fabrica, fara alarma.
                          schimba actuatorul(motorasul) dupa care gresezi mecanismele din broasca!

                          Comment


                          • #88
                            Pana la urma am schimbat toata broasca care asa vine din fabrica cu tot cu motoras, care e nituit pe ea, s-a rezolvat, se pare ca o piesa de plastic era crapata si aia ar fi cauza, nu am studiat.

                            Comment


                            • #89
                              Salutare.Acum cateva zile am avut si eu o mica problema cu deschiderea masinii.Am incercat si cu telecomanda de la inchiderea centralizata si cu pager-ul de la alarma(doar cand am ajuns acasa am observat ca mi se terminase bateria) si nimic,pana la urma a trebuit sa deschid usa cu cheia.
                              Ma gandesc sa fie din cauza bateriei de la telecomanda pt inchidere(are 4 ani masina si bateria nu a fost schimbata pana acum),doar ca nu stiu ce tip de baterie imi trebuie si unde le pot gasi la un pret mai rezonabil.
                              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                              My ride

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Flipper View Post
                                De vreo saptamana imi face figuri inchiderea centralizata in sensul ca uneori masina nu ia comanda pe care o dau din cheia cu telecomanda fie ca vreau sa o inchid sau sa o deschid. Problema e aleatoare nu face mereu unori merge normal de la prima apasare alteori nu merge deloc si tre sa inchui/deschui masina manual. Cateodata cand nu functioneaza dupa lungi insistente isi revine alteori nu isi revine decat dupa ce merg cu masina. Am pus baterie noua la cheie dar tot apare problema cateodata. Mentionez ca nu am alarma si pana acum nu am mai avut probleme cu inchiderea/deschiderea centralizata. Are cineva idee ce ar putea fi?
                                cu aceasta problema ma confrunt si eu de ceva timp. in plus incepand de ieri cand inchid/deschid masina nu mai mi se aprind avariile ca inainte. aveti idee de la ce poate fi?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google