led bricheta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Acel bec de la bricheta se poate schimba.cel recomandat este unul ca cel de la climatizare de pe panoul cu comenzi.

    Comment


    • #47
      se gasesc si leduri de dimensiunea aceasta de 12V

      Comment


      • #48
        De cat trebuie rezistenta daca vreau sa pun un led cum au brichetele de la magazin cu 1 leu?
        sigpic
        https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
        http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

        Comment


        • #49
          iti trebuie rezistenta de 680 - 720 ohmi.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #50
            eu l-am demontat singur e de munca,asa ca in momentul schimbarii,am pus led de 3 volti albastru si cu rezistenta sau cum io zice de 1 kiloohm si de 1 an numai am probleme,nu se mai arde si da si bine cu led albastru
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #51
              si se vede fain lumina prin prostia aia portocalie?m-ar bate gandu sa pun si la a mea

              Comment


              • #52
                astazi am schimbat eu becul e la bricheta, e usor de dat jos consala , si am mers cu lacasul becului cu tot la un magazin auto si mi-a schimbat baiatul de acolo becul . acum totul e ok.
                Daca aveti nevoie de ajutor va stau la dispozitie

                Comment


                • #53
                  Si eu tre sa il schimb ca stau cu el ars din iarna dar nu am avut timp. Vreau sa cumpar becul si cand o sa am timp sa il schimb. Ce fel de bec trebue?

                  Comment


                  • #54
                    eu am pus un led albastru in loc de acel bec. dai jos ansamblul bricheta si apoi vei vedea ceva alb. are doua cleme, apesi pe ele si scoti partea gri. contactul cel mai gros, de jos, din "fund" este plusul. tai f scurt piciorusul de plus al ledului (cum te uiti la led, cel subtire) si lipesti o siguranta intre 500 de ohmi si 1000. daca pui led alb sau rosu, pui de maxim 500 de ohmi.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google