Probleme Lampa Marsalier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sonda nu se afla pe langa cutie ci e pe cutia de viteze si daca incepe sa faca figuri ii poti baga spray de contacte la mufa si s-ar putea sa-si revina, iar daca nu isi revine trebuie schimbata si nu e greu de schimbat doar ca ai o pozitie mai incomota si trebuie sa te bagi pe sub masina, intratul in marsarier nu are nici o legatura cu sonda de intrat intra si cu sonda si fara.

    Comment


    • #17
      La fel si la mine am 63000 de Km dar becul nu se mai aprinde de la vreo 40000 dar nah nu am avut timp sa ma ocup de sonda dar zilele astea sper sa o rezolv.

      Comment


      • #18
        am curatat si eu sonda tot cu spray de contact.o sui pe bordura doar cu roata stanga fata si o virezi maxim dreapta. se vede. iese din cutie vre-o 4 centimetri. are o mufa idiotata. o scoti si o dai cu spray. daca iti merge, ii dai banda de hartie ca sa o aperi pt ca sprayul retine mizerie in timp.

        Comment


        • #19
          poate sa puna cineva vreo poza cu aceasta sonda vreo scema dupa manulalul dacia de reparatii , ca sa stiu pe unde sa caut ca vad ca a inceput sa faca figuri .

          Comment


          • #20
            Rdica masina pe cric, da jos roata stanga si dai direct cu ochii de sonda de mers inapoi. Este infiletata direct in carcasa cutiei de viteze, deci ai grija ca daca o scoti o sa curga si uleiul CV pe acolo.
            GL-22-TOF

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google