MARTOR CATALIZATOR APRINS, Ajutor!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ai stocat in memorie eroarea ,si sterge o sa vedem de mai apare.. poti s o faci cu un tester clip......apoi tragem concluzii

    Comment


    • #32
      Originally posted by alex_comisaru View Post
      ai avut noroc ca sa stins.eu am lasat-o mai bine de 24 ore si nu sa stins pana nu am sters eroarea + ca trebuia sa plec a 2 a zi in concediu cu masina
      eu am sters eroarea la lion.forte si dupa 3 zile am plecat in concediu...de atunci mi s-a mai aprins de vreo 4 ori.
      la fel, scoasa mufa sprayata curatata si in maxim 2 zile se stingea becu.
      ce nu reusesc sa inteleg e de unde se aduna lichid intr-o mufa prin care trece doar curent

      Comment


      • #33
        Lichid rosiatic in mufa sondei amonte ? Este uleios ? Mai ai garnitura protectoare de cauciuc in mufa ?

        Comment


        • #34
          da, mai am garnitura aceea albastra...lichidul ala seamana cu lichidul de servo.
          dar cum am spus...printr-un cablu prin care trece doar curent si o mufa izolata nu vad cum se strange acel lichid.

          Comment


          • #35
            Trebuie inspectata zona atent. Poate se gaseste vreun coleg de forum priceput in Hunedoara.

            Comment


            • #36
              Si eu am spalat motorul de vre-o 5 ori si nu am avut nici-o problema, stiu persoane care nu au pus niciodata apa pe motor si s-a aprins acel indicator. De cele mai multe ori se aprinde din cauza benzinei de proasta calitate

              Comment


              • #37
                Schimba garnitura. E mai ieftin decat neplacerile pe care ti le poate provoca.


                fara linkuri externe

                Comment


                • #38
                  lichid rosu in mufa sondei de oxigen?nu cred asa ceva afiseaza o poza cu acea mufa

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Vip3R View Post
                    da, mai am garnitura aceea albastra...lichidul ala seamana cu lichidul de servo.
                    dar cum am spus...printr-un cablu prin care trece doar curent si o mufa izolata nu vad cum se strange acel lichid.
                    am avut si eu aceiasi problema ca tine,era defect presostatul de la servodirectie.problema mea acum este ca de cate ori sterg eroarea dupa o zi mi se apride din nou acel martor.daca vrei sa vorbim ma gasesti la tel. 0766254802 sau cosmyn76@yahoo.com

                    Comment


                    • #40
                      manocontactul l-am schimbat.
                      mie nu mi se aprindea a doua zi dupa ce se stingea...vreo 2 zile statea aprins vreo 3-4 nu. si tot asa vreo 2 saptamani pana s-a saturat iar in ultima luna n-a mai zis nimic

                      Comment


                      • #41
                        inchinge-o putin si se sterge ... chiar ieri am spalat si eu motoru si am patit la fel. scoate fisele de la bujii si sterge apa de acolo si apoi o sa mearga
                        Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                        Comment


                        • #42
                          azi iar mi s-a aprins becu-n bord....mergeam linistit cu vreo 80 la ora...pe la jumatea drumului catre casa. si hop becu aprins. pana acasa i-am dat cox si pe benzina si pe GPL. maine curat iara mufa si cred ca ma duc sa vad ce are pe laptop.

                          Comment


                          • #43
                            ce ai mai aflat cu eroarea aia?
                            Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                            Comment


                            • #44
                              s-a stins singura... facea contact imperfect sonda lambada)....

                              Comment


                              • #45
                                mare atentie la benzina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google