Logan - antifonare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ar fi trebuit sa fie antifonata din fabrica
    au pus atatea dotari.......dar au uitat
    sigpic Alexandria

    Comment


    • #17
      Parerea mea e ca e mai bine sa o insonorizezi inca o data decat sa o antifonezi pe dedesupt cum faceam noi la vechiile daci ....
      sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

      Comment


      • #18
        Eu mam hotarat sa ii dau cu insonorizant prin usi.si ii dau cu pistolu.incerc sa dau incat sa nu imprastii peste tot.(dau toate alea dupa usi geam macara incuietoare.pai simt toate prostiile in masina.)apoi daca iese bine dau si pe sub ea.ce ziceti e bine?Sfatuitima si pe mine ce si cum sa fac.va rogggg...

        Comment


        • #19
          Era pe un thread pe aici cineva care si-a facut ( stiancu daca nu ma insel). dar nu cu pistolu sa isi bage antifon . altceva a folosit pt insonorizare......
          sigpic

          Comment


          • #20
            dacia logan In Car Entertainment- boxe, head unit-uri, amplificatoare, DVD-uri, alarme si alte gadget-uri,woofer dacia logan


            uite cum a procedat altcineva( linku` ).... si oricum daca bagi antifon nu rezolvi mare lucru cu insonorizarea
            sigpic

            Comment


            • #21
              Ms.vazusem acolo dar nu sunt mult de aplicare de fasii dalea pentru ca odata aplicate alea la caldura alea se vor dezlipi, apoi prin usa circula apa se inbiba.
              am ajuns la solutia de a folosi antifon dar imi e frica ca daca il dau cu pistolu sare naiba peste tot.dar o sa incerc intro usa si dc iese dau in toate.
              ps:poate rezolv cu sunetele de afara.daca nu ii dau foc

              Comment


              • #22
                Eu ma intrebam cu c sa o antifonez p interiorul usilor aripilor fata+spate?????????

                Comment


                • #23
                  Originally posted by mihai.gigi View Post
                  Poate va ajuta cu ceva:

                  Desi stiu ca insonorizarea podelei se face la exterior si cu rol anticoroziv.
                  nu ai asa ceva si cu cutia de viteze, ca m-a exasperat

                  Comment


                  • #24
                    te duci frumos la dezmembrari si cauti covoare de cauciuc crud toate daciile vechi au asa ceva sub scaune dai 10 lei la meserias si ti le scoate desfaci mocheta de la logan si ai sa ramaii masca cand ai sa vezi ca are o bucata de poliestiren in fata si ceva pasla restul tabla iar in spate e tabla curata ...ai grija la poliestiren cum il scoti ca se rupe usor dupa care bagi cauciucul pana sus in fata la fel si in spate este o operatiune relativ simpla .eu am facut acest lucru si deabia se mai aude vreun zgomot de sub podea zici ca mergi cu alta masina cel putin motorul nu-l prea il mai auzi ..ma mir ca la daciile vechi s-a facut asa ceva si la logan tabla goala..e mare diferenta ,cel putin e altceva nu mai auzi zgomotul ala infernal sub masina sau huruitul rotilor....nu va incurcati cu vopseluri

                    Comment


                    • #25
                      Daca s-ar auzi mai putin zgomotul produs de la motor tot ar fi ceva . Din cele explicate aici nu pare foarte greu de facut dar rezultatele ? Doar de atat sa fie nevoie sa reduca zgomotul ? M-as mira .

                      Comment


                      • #26
                        banuiesca ca acele covoare de cauciuc gasim si prin targuri sau magazinele auto... ? si eu am in plan aceasta antifonare , mai ales a podelei.
                        Am antifonate doar usile si polita spate de la boxe.

                        Comment


                        • #27
                          Iti dau un sfat. Pune-ti o evacuare dubla inox 50", un filtru sport sistem audio sony xplod cu uffer de 1500watts si iti garantez eu ca nu mai auzi nici daca va cadea vreun meteorit!

                          Comment


                          • #28
                            Va rog o parere in legatura cu antifonarea portierelor.Am vazut cum si cu ce se face dar intreb,apa care intra in usi pe langa cheder nu cumva este retinuta mai mult timp in interiorul usii,aceasta uscandu-se mai greu.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #29
                              Atat timp cat nu acoperi gaurile de scurgere, nu sta apa acolo.

                              Comment


                              • #30
                                Dacă tot am izolat fonic podul pedalier, a venit şi rândul uşilor. tutorialul cuprinde demontare-montare a feţelor de uşi, materialele folo...
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google