Logan - antifonare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    nu ma intereseaza sa fie liniste totala..doar sa se auda mai bine muzica si sa nu mai zdrangane toate alea prin ea..dar totusi cred ca este o diferenta destul de sesizabila fata de una stock?si 200 de lei ca sa ai putin mai multa liniste nu mi se pare o suma chiar asa de mare..tin sa precizez ca voi da doua 3 maini si pe sub masina,pe la roti dar alea le voi da cu pistolul
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • #77
      am antifonat-o si eu asta-vara cu vopsea insonorizanta cauciucata , si sincer se aude un zgomot mai infundat , mai placut . In vara asta urmeaza sa pun si fonomin , pt ca vara trecuta am cautat si nu am gasit .... si apropo in usi am pus ALUBAND , cum a pus si Cristi Streulea ;)

      Comment


      • #78
        Rezonanta portierelor, arpilor spate si a altor suprafete de tabla neramforsate o poti elimina lipind bucati/fasii de dynamat (in varianta mai ieftina merge si aluband)
        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

        Comment


        • #79
          am auzit de aluband dar este cam scumpa(50 sau 60 de lei o rola de 5 sau 10 metri parca)..si am cautat pe aici pe la mine si nu am gasit pe nicaieri cand intrebam de aluband se uitat sashiu..nu vreau sa o insonorizez pentru concursuri vreau sa nu mai sune asa rau a tabla goala..
          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
          sigpic

          Comment


          • #80
            Aluband, fiind banda izolatoare pentru constructii, se gaseste la magazinele de specialitate. Sau pe net: http://www.helmat.ro/aluband-10-cm.h...FUhZ3god4lQAWg
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • #81
              mai poti cauta si pe plazii sau pe ebay, sigur gasesti acolo mai ieftin ca in magazin.
              vi_escu, e lene mare sa schimbi locatia?

              Comment


              • #82
                Originally posted by faraonw View Post
                am auzit de aluband dar este cam scumpa(50 sau 60 de lei o rola de 5 sau 10 metri parca)..si am cautat pe aici pe la mine si nu am gasit pe nicaieri cand intrebam de aluband se uitat sashiu..nu vreau sa o insonorizez pentru concursuri vreau sa nu mai sune asa rau a tabla goala..
                Nu este scumpa fata de dynamat sau stp insa calitatea produselor difera.. alubandul este facut pentru constructii si merge pus pe tabla insa celelalte produse sunt special facute pentru insonorizare... una peste alta, alubandul isi face treaba daca nu iti permiti ceva mai scump.
                "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                Comment


                • #83
                  Materiale Insonorizante

                  Salutare!
                  Imi putesti recomanda niste materiale insonorizante nu f scumpe.
                  Eu prefer alubandul dar este prea scump nu as da 60 de ron pe un metru patrat, sau poate stiti de unde pot cumpara aluband sau cva asemanator ieftin

                  Va multumesc!

                  Comment


                  • #84
                    Fononim si vopsea cauciucata...
                    MY CLA

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by ghioka View Post
                      Salutare!
                      Imi putesti recomanda niste materiale insonorizante nu f scumpe.
                      Eu prefer alubandul dar este prea scump nu as da 60 de ron pe un metru patrat, sau poate stiti de unde pot cumpara aluband sau cva asemanator ieftin

                      Va multumesc!
                      daca si alubandul e scump... cele dedicate cum sunt oare?

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by PRESTIGE View Post
                        Fononim si vopsea cauciucata...
                        tu asa ai procedat? nu deranjeaza mirosul?

                        Comment


                        • #87
                          Fononim si vopsea cauciucata...
                          Da-mi voie sa ma abtin un pic, atunci cand e vorba de vopsea la interior.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by skd_ozenel View Post
                            daca si alubandul e scump... cele dedicate cum sunt oare?
                            i-am spus varului meu care are firma de constructii in italia ca alubandul la noi e cam 60 de ron metrul patrat si a spus ca e f scump, urmeaza sa se intereseze si sa imi spuna pretul iar cele dedicate sunt exagerat de scumpe

                            cam cati metrii patrati intra intr-un logan mcv?
                            Last edited by ghioka; 18 March 2014, 18:38.

                            Comment


                            • #89
                              Ti se pare scump 2mp de stp silver 170de lei?am avut si aluband e frectienla picior de lemn..daca pui 50 de lei pe saptamana de o parte intr-o luna iti iei ceva mult mai bun si eficient.aluband sunt bani aruncati.parerea mea
                              Last edited by faraonw; 18 March 2014, 19:36.
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Insonorizat sau nu...Loganul se topeste sub rugina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google