Problema pedala acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu este niciun surub de strans pe-acolo. Usurinta cu care apesi pe pedala este data tocmai de buna functionare a cablului si clapetei de acceleratie. Adica, daca astea sunt OK, pedala trebuie sa se poata apasa usor. Nu pot sa cred ... tu te plangi ca merge prea bine??? Desfa-o atunci si strica ceva pe-acolo!

    Comment


    • #17
      Am desfacut tot, cutie filtru, clapeta de acceleratie, le-am smuls pe toate pe acolo, nimic sa strangi ceva, parca e masina de unica folosinta. Mie nu-mi place ca e prea usoara la apasare, iar daca stric ceva sincer nu prea imi pasa, o s-o fac dupa aia dupa ce-mi trece boala pe ea. Am pus dupa aia toate la loc, i-am dat blana 5000-5500 de ture, cam greu a ajuns cu a 4a la 130. Dupa jumatate de ora de condus sportiv la un moment dat cand am plecat de pe loc parca era gatuita la accelerare, cum sarea de 2500 mergea in suturi, dupa care si-a dat drumul.

      Comment


      • #18
        Mda...e nasol cu pedala moale. Si pe mine ma deranjeaza chiar si dupa 3 ani, mai ales cand conduc mult timp, imi amorteste muschiu de la tipie (ca stau un pic incordat cu picioru, altfel imediat se duce pedala jos).

        Comment


        • #19
          Pedala de acceleratie ramane jos, in mers se intampla asta, se accelereaza la maxim; isi revine doar cand opresc motorul.....cablul acceleratie si motoras schimbate....ce alta problema ar putea fi......? Daca aveti cumva vreo idee.....va multumesc

          Comment


          • #20
            Originally posted by emyemanuel View Post
            da asa este...la diesel are un fel de potentiometru,dar de la pedala la el tot o bucata de cablu este.
            Nu exista nici un cablu la diesel, respectivul potentiometru e montat direct pe pedala, in dreptul axului pedalei
            Accelerația e complet electronica, singura parte mecanica fiind pedala in sine
            My Ride sigpic

            Comment


            • #21
              @Pop Alina Pedala de acceleratie ajunge sub covoras?
              Cu motorul oprit, daca apesi acceleratia, revine singura in pozitia initiala sau trebuie ajutata?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #22
                Originally posted by t0rquemada View Post
                @Pop Alina Pedala de acceleratie ajunge sub covoras?
                Cu motorul oprit, daca apesi acceleratia, revine singura in pozitia initiala sau trebuie ajutata?
                trebuia ajutata ca sa revina Problema rezolvata pana la urma ...fiind asa veche.....unpic de smirghel ca sa nu se mai agate cablul de acceleratie a ajutat

                Multumesc.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google