Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ eby si la mine in oras pe toate masinile albe daca te uiti atent vezi mii de puncte rosii...dar doar de foarte aproape...dar intradevar e de la nustiuce din aer (poluare)
    a mea fiind rosie nu se vede...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Oare s-ar curata punctele la un polish? Si apoi sa vad daca vor aparea din nou?

      Am vorbit si la Protectia consumatorului. Au zis sa fac o plangere scrisa la Dacia, cu numar de inregistrare. Sa astept raspunsul si daca nu sunt multumit sa fac o plangere si la ei...
      Last edited by eby; 26 June 2009, 22:28. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • eby sa ne tii la curent despre cum se rezolva solicitarile tale

        Comment


        • eby din pacate singura solutie e revopsirea masinii - lacul vopselei e distrus de particulele metalice infipte in el
          cred ca sunt multi care nici macar nu au observat pe masinile lor o astfel de degradare - trebuie privita vopseaua de aproape
          eu o singura data am lasat masina intr-un loc cu poluare de particule metalice insa spre norocul meu am fost avertizat si am spalat masina imediat - uff am scapat de puncte de rugina

          Comment


          • Originally posted by Logan RS View Post
            Astazi cand am deschis portbagajul am observat o pata mica pe partea stanga pe aripa si cred ca este rugina....(rugina dupa numai 9 luni de la cumparare).O sa revin cu o poza!
            Ii posibil sa fii curs ceara cum au izolat-o din fabrica... multa lume cand vede ceara aia zic ca ii rugina...
            2004 Dacia Logan 1.4MPi
            2006 Dacia Logan 1.5dCi
            2007 Opel Astra H 1.7CDTI

            Comment


            • Legat de apa care sta in locurile favorabile...cand am facut ceruirea mi s-au montat si acele protectii la aripi...si ma intrebam daca poate apa sa stea intre acea protectie si tabla...sunt prinse ok...dar nu ermetic...sa cat sa bagi un fir de par sa zicem e loc...si mi-e sa nu faca mai mult rau decat bine...ast pareri...bft!
              Slow & Safe

              Comment


              • si eu am protectii...cei de la service au zis ca daca nu ai rugina acolo inaintea montarii e OK....daca ai rugina si montezi protectile...va fi si mai multa rugina

                punctele alea multe ies cu nustiu ce solutie din carefoure
                Last edited by mumus; 27 June 2009, 21:45. Reason: Automerged Doublepost
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Apa intra in toti porii si intra si dupa aceele protectii !

                  Comment


                  • protectiile apara aripile de pietre, sa nu-ti sara vopseaua, nu de apa. Apa intra in ele si curge, pana la urma se usuca - poate ceva mai greu decat fara, dar prefer sa stationeze ceva mai mult apa pe vopsea intacta decat sa-mi sara vopseaua de la pietre.

                    Comment


                    • Preferi sa se gaureasca tabla daca nu este curatata bine si se monteaza protecti in loc sa sara vopseaua asta in functie de ce noroc ai cum sar pietrele!

                      Comment


                      • Eu am masina din 2006 am facut ceruirea acum 1,5ani dar nu mi-au montat protectii ca au zis ca nu e nevoie ca nu are pic de rugina. Nici acum nu am rugina. Oare pot sa imi montez protectii gratis si daca nu cam cat costa?

                        Comment


                        • pai poate merge sa dai si u o "atentie" la un mecanic care monteaza protectii...
                          Slow & Safe

                          Comment


                          • mumus, zi-ne solutia cum se numeste

                            Comment


                            • am sa il inteb pe amicul care a folosit...probabil sambataviitoare va dau un raspuns...din cate mai tin minte parca zicea ceva de un sampon...scria in germana pe el
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Nu l-ai intrebat inca?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google